GOSTI BEZ GREŠKE: Hofenhajm šokirao Leverkuzen, Ajntraht blizu opstanka

Bundesliga

Fudbaleri Hofenhajma iznenadili su Bajer u Leverkuzenu. Gosti su neočekivano slavili rezultatom 3:2, dok je Ajntraht bio bolji od Nirnberga sa 5:2

LEVERKUZEN - Fudbaleri Hofenhajma iznenadili su Bajer u Leverkuzenu. Gosti su neočekivano slavili rezultatom 3:2 u poslednjoj utakmici 26. kola nemačke Bundeslige.Leverkuzen je dva puta jurio rezultat i stizao goste, ali je u 89. minutu Modeste postigao pobedonosni gol za Hofenhajm.Gosti su do prvog gola došli u 14. minutu, kada je Salihović bio precizan iz penala, da bi u 39. minutu izjednačio Kisling.Samo minut kasnije Foland vraća prednost Hofenhajmu, ali u 54. minutu Rolfs poravnava na 2:2.

Nešto ranije fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta u gostima su ubedljivo pobedili ekipu Nirnberga sa 5:2.Najzaslužniji za pobedu Ajntrahta bio je dvostruki strelac Hozelu koji je protivničku mrežu zatresao u 49. i 89. minutu, a domaćin je od 80. minuta igrao bez isključenog Horasija Pinole. Strelci su bili još Barneta, Madlung i Kadlec, dok su golove za Nirnberg postigli Drmić i Kampanja.Ajntraht je tako napravio značajan korak u borbi za opstanak.Rezultati:Nedelja:Nirnberg - Ajntraht Frankfurt 2:5Bajer - Hofenhajm 2:3Subota:Menhengladbah - Herta 3:0Volfsburg - Augsburg 1:1Šalke - Braunšvajg 3:1Štutgart - Hamburger 1:0Majnc - Bajern Minhen 0:2Hanover - Dortmund 0:3Petak:Frajburg - Verder 3:1Tabela: Bajern 74 boda, Dortmund 51, Šalke 50, Bajer 44, Menhengladbah 42, Volfsburg i Majnc po 41, Augsburg 39...