TRAGIČAR: Mitrović promašio penal, Anderleht primio gol u 90. minutu

Srećo, gde si

Srpski reprezentativac je u 63. minutu preuzeo odgovornost, prevario golmana Koteleša, ali je njegova lopta pogodila stativu

GENK - Fudbaleri Anderlehta poraženi su na gostovanju Genku 0:1 u meču 5. kola plej-of faze prvenstva Belgije i time značajno umanjili šanse za osvajanje titule. Tragičar meča bio je Aleksandar Mitrović koji je pri rezultatu 0:0 promašio jedanaesterac.

Srpski reprezentativac je u 63. minutu preuzeo odgovornost, prevario golmana Koteleša, ali je njegova lopta pogodila stativu. Mitrović je još dva puta bio u zicer šansama za gol, a pošto ih nije iskoristio, trener Anderlehta ga je zamenio u 72. minutu.

Genk je, iako sa igračem manje, preko Tomasa Bufela u 90. minutu stigao do pobede.

Posle pet kola u plej-of fazi, na tabeli vodi Standard sa 40 bodova, drugi je Klub Briž sa 39, Varegem je treći sa 37, a Anderleht četvrti sa 36. Genk je šesti sa 26 bodova.