(VIDEO) BOŽJA RUKA U RUSIJI: Hrvatskom golmanu Pletikosi se ponovio slučaj Maradona

Sudija priznao pogodak

Ruska Premijerliga počela je na nesvakidašnji način. Moskovski Dinamo savladao je Rostov neverovatnim rezultatom 7:3, ali se umesto o goleadi priča o pogotku koji je postigao napadač domaćeg kluba Aleksandar Kokorin.

Ruski reprezentativac je matirao golmana Rostova i hrvatske reprezentacije Stipu Pletikosu za 5:2 početkom drugog poluvremena rukom, što je video ceo stadion, ali ne i sudijska trojka.

Na zaprepašćenje svih, pogotovo Pletikose, koji je primio sedam pogodaka, glavni sudija meča Mihail Fedorovič Vilkov pokazao je na centar.

Ovaj pogodak neodoljivo podseća na originalnu "Božju ruku", gol Dijega Maradone protiv Engleske na Svetskom prvenstvu 1986. godine.