PLAVCI SLAVILI U DERBIJU: Česi golovima Azara i Košte ispratio Arsenal sa Stamford Bridža

Rutinska pobeda

Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal sa 2:0 u londonskom derbiju koji je odigran u okviru 7. kola engleske Premijer lige
1 / 6 Foto: Reuters

LONDON - Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal sa 2:0 u londonskom derbiju koji je odigran u okviru 7. kola engleske Premijer lige. Golove za "plavce" na Stamford Bridžu postigli su su Eden Azar u 27. minutu, sa penala, i Dijego Košta u 78. minutu. Londonski derbi su obeležila i dva incidenta. Naime, početak utakmice je kasnio jer su navijači Arsenala ispred stadiona napravili bakljadu, dok je u prvom poluvremenu viđen i fizički obračun dvojice menadžera - Arsena Vengera i Žozea Murinja.Reprezentativci Srbije Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su celu utakmicu za Čelsi. Posle novog trijumfa Čelsi ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester siti. Čelsi sada ima 19 bodova, dok je Arsenal ostao na 10 i sada je šesti na tabeli Premijer lige. Istovremeno, Totenhem je minimalnim rezultatom bio bolji od Sautemptona, a jedini gol na meču postigao je Eriksen u 40. minutu. Srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Sautempton.U prvoj utakmici dana Mančester junajted je savladao Everton sa 2:1, dok je u poslednjem meču Vest Hem pobedio Kvins Park Rendžers sa 2:0.