(VIDEO) NE IDE IM: Svađa van Persija i Huntelara zbog sebičluka

Holandija u krizi

Dvojica vrsnih napadača ne funkcionišu onako kako bi trebalo u napadu "Oranja"

Holandija, nakon zaista mnogo godina, nije dobro otpočela kvalifikacije za neko veliko takmičenje. Nakon početnog poraza na gostovanju Češkoj, Kazahstan je savladan na domaćem terenu tek nakon preokreta.

Gosti su od 17. minuta vodili golom Abduolina, a Holanđani su izjednačili tek u 62. minutu golom Huntelara, da bi u poslednjih 10 minuta meča Afelaj i van Persi (sa bele tačke) doneli konačnih 3:1 i prve bodove za Holandiju u ovom ciklusu kvalifikacija.

Ipak, "Lale" nisu ni približno ubedljive kao u prethodnim kvalifikacijama te nisu ni bleda senka reprezentacije sa Mundijala, a to je izgleda dovelo do nervoze u timu. Tako je, dok su Holanđani još bili u zaostatku, van Persi ispao sebičan neuopslivši Huntelara, na šta se napadač Šalkea naljutio, ali umesto izvinjenja dobio je žustru reakciju napadača Junajteda.