Terzić: Različiti sudijski kriterijumi prema Zvezdi i Partizanu

Hitan sastanak crveno-belih

Ako je bio penal kad je Lazić igrao rukom, onda je isto trebalo suditi Iliću za ekipu Radničkog protiv crno-belih

Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić održao je vanredni sastanak s fudbalerima i članovima stručnog štaba uoči popodnevnog treninga.Posle poraza u Novom Pazaru crveno-beli imaju pet bodova zaostatka za vodećim Partizanom, a Terzić smatra da sudijska organizacija ima različite aršine kada su „večiti rivali“ u pitanju. Sastanku sa igračima i trenerom Lalatovićem prisustvovali su i počasni predsednik Dragan Džajić, prvi čovek crveno-belih Svetozar Mijailović i tehnički koordinator Blažo Raosavljević.Kragujevčani oštećeniKako Kurir saznaje, Terzić je na sastanku sa igračima ocenio da sudije u identičnim situacijama na mečevima Novog Pazara i Crvene zvezde, odnosno Partizana i Radničkog nisu imale isti kriterijum. Generalni direktor crveno-belih smatra da, ako je bio sviran penal za Novi Pazar posle igranja rukom Darka Lazića, moralo je isto tako da bude dosuđen jedanaesterac za Kragujevčane u 87. minutu, kad je Branko Ilić rukom zaustavio šut napadača Radničkog pri rezultatu 2:1 za Partizan.Slede odlučujuće bitke- Neviđeni pritisak izvršen je na Zvezdu pred gostovanje u Pazaru smišljeno izazvanom reakcijom da je sve sem pobede domaćina dogovoren rezultat. Sretaćete se sa ovakvim pritiskom i u narednim utakmicama i zato morate biti koncentrisani svih 90 minuta na ono što se dešava na terenu, a ne šta se priča po gradu. Čekaju nas odlučujuće bitke u nastavku prvenstva. U utakmice se mora ući jače, sa jasnom željom za pobedom - kazano je fudbalerima Zvezde na sastanku.(A. R.)