Del Pjero doneo pobedu Juventusu

Serija A

Del Pjero kome je ovo poslednja sezona u klubu, postigao je gol iz slobodnog udarca, osam minuta pre kraja meča.

TORINO - Fudbaleri Juventusa napravili su veliki korak ka osvajanju titule prvaka Italije, pošto su pobedili Lacio sa 2:1. Juventus je spasao legenda kluba Alesandro Del Pjero, koji je ušao sa klupe za rezerve i postigao gol koji će možda odlučiti prvenstvo.

Torinski crno-beli su poveli golom Simonea Pepea, a Lacio je izjednačio krajem poluvremena preko Stefana Maurija. Juventusu je falila završnica, a i golman Lacija Federiko Marketi je dobro branio, tako da je delovalo da će "stara dama" ostati bez pobede.

Tada je Del Pjero, kome je ovo poslednja sezona u klubu, postigao gol iz slobodnog udarca, osam minuta pre kraja meča. Juventus ima bod više od aktuelnog šampiona Milana. Lacio je ostao treći sa četiri boda više od Rome i tri više od Udinezea.