(VIDEO) CRNO-BELI PORAŽENI U PAZARU: Partizan ga se odrekao, a Aškovski mu presudio

Milinković izveo rezervni tim

Sjajni levi bek koji igra na pozajmici u Novom Pazaru najzaslužniji za pobedu domaćina nad aktuelnim šampionom - 3:2
1 / 5 Foto: Tanjug

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju Novom Pazaru u utakmici 3. kola srpske Superlige. Domaćin je kraj Jošanice pobedio 3:2 (2:2) u neverovatnoj utakmici.Junak trijumfa bio je Darko Aškovski, koji za Novi Pazar igra kao pozajmljen igrač Partizana! Sjajni levi bek je iznudio dva penala i postigao dva gola!

Iako su crno-beli u drugom poluvremenu imali znatno veći posed lopte, a domaćin se orijentisao na defanzivu, do celog plena došao je Novi Pazar. Partizanu je presudio Aškovski golom u 72. minutu.

"Današnji sastav Partizana nam je omogućio da odigramo ravnopravnu utakmicu, ali i efikasnu i napadačku igru. Prvo poluvreme je bilo zvanredno sa obe strane, postignuta su četiri gola, promašen je penal...", rekao je trener Novog Pazara Petar Kurćubić posle utakmice za televiziju Arenasport.

"U drugom poluvremenu se videlo da smo se u prvom potrošili, ofanziva nas je koštala izjednačujućeg gola. Partizan je imao terensku inicijativu, slabo smo igrali, ali onda smo postigli gol i do kraja umešno sačuvali prednost. Zasluženo smo pobedili, ali da je bilo drugačije ne bi bilo nezasluženo. Dali smo poslednji atom snage i čestitam mojim igračima, ali i Partizanu na korektnoj utakmicu i želim mu da napravi dobar rezultat u sredu", dodao je Kurćubić.

Trener Partizana Zoran Milinković zamenio je ceo prvi tim u odnosu na meč sa Steauom, ako se izuzme golman Živko Živković. Ta desetorica prvotimaca koja su igrala u Bukureštu nisu ni na klupi. Milinković ih odmara za revanš sa Steauom.

Zanimljivo je da za Novi Pazar igraju Siniša Stevanović, nekadašnji igrač Partizana, i Stefan Aškovski, koji je i dalje pod ugovorom sa crno-belima.

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović (od 76. Petar Pavlović), Kostić, Tintor, Vuković, Vusljanin, Šarac, Predrag Pavlović, Aškovski, Đalović, Radivojević (od 68. Obrovac).

PARTIZAN: Živko Živković - Stevanović, Bogosavac, Ostojić, Ćirković - Lukić, Saša Ilić, Ninković, Grbić (od 58. Glavčić), Trujić (od 71. Golubović) - Kojić (od 76. Šaponjić).

81. minut - Aškovski je izašao iz igre, a za Novi Pazar debituje Adrijano.

80. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN. Ninković se našao u dobroj poziciji, ali je šutirao pravo u Zečevića.

76. minut - Izmene na obe strane. Kod domaćina Petar Pavlović je zamenio Stevanovića, a kod gostiju napadač za napadača, Šaponjić za Kojića.

72. minut - 3:2, ponovo strelac Aškovski! Kostić je sjajno proigrao Vusljanina, koji je nesebično uposlio Pavlovića, čiji je udarac sa samo nekoliko metara je zaustavio Živković. Lopta se odbila do Aškovskog, kome nije bilo teško da po drugi put zatrese mrežu.

71. minut - Još jedan debitant u Partizanu. Marko Golubović je zamenio Nikolu Trujića.

69. minut - Šut iz blizine je probao Ninković, pošto ga je proigrao Saša Ilić, ali je lopta prohujala pored stative.

68. minut - Obrovac je zamenio Radivojevića u domaćem timu.

63. minut - Uzbuženje posle duže vremena. Miladin Stevanović je ušao u kazneni prostor domaćina sa desne strane, međutim, oklevao je da uputi udarac, pa je Tintor intervesnisao.

62. minut - Ritam utakmice je znatno mirniji nego u prvih 45 minuta.

59. minut - Tek što je ušao u igri, Glavčić je dobio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

58. minut - Debituje Nemanja Glavčić. Mladi fudbaler Partizana dobio je priliku umesto Grbića i ovo je njegov prvi meč za crno-bele.

57. minut - Partizan ima znatno veći posed lopte u drugom poluvremenu, ali šansi nema.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Kraj prvog poluvremena - neverovatnih 45 minuta. Četiri gola, dva penala, od kojih jedan odbranjen, preokreti...

45+1. minut - 2:2, strelac Nemanja Kojić! Kojić je započeo akciju na ivici šesnaesterca, nastavio je Ilić i prosledio loptu na desno Grbiću, koji ju je ubacio pred gol, a Kojić ubacio u mrežu.

45. minut - ŠANSA ZA NOVI PAZAR. Domaćin je imao kontru "tri na tri", Pavlović je, uz dozu sreće, prošao kroz crno-bele i krenuo ka Živkoviću, koji je opet pravovremeno izašao i sprečio opasnost.

32. minut - VELIKA PRILIKA ZA DOMAĆINA! Radivojević je krenuo sam na Živkovića, pucao je jako pod prečku, ali je golman crno-belih sjajno intervenisao.

27. minut - 2:1, strelac Aškovski! Posle dva penala napravljena nad njim, Aškovski se upisao i u strelce. Bila je to akcija dvojice crno-belih kadrova, Stevanović je centrirao sa levog krila, a Aškovski glavom matirao Živkovića.

26. minut - ŽIVKOVIĆ JE ODBRANIO PENAL! Odgovornost je preuzeo ovaj put Vladimir Radivojević, pucao je u golmanov desni ugao, Živković je dobro procenio gde će i odbranio.

25. minut - PONOVO PENAL ZA NOVI PAZAR. Ponovo je pao Aškovski, ovaj put oborio ga je Ćirković.

24. minut - DVE ŠANSE ZA PARTIZAN. Prvo je Zečević odbranio šut Kojića, a nedugo zatim Trujić je bio u odličnoj poziciji da postigne svoj drugi gol. Međutim, iz neposredne blizine je poslao loptu pored gola.

22. minut - 1:1 - strelac Predrag Pavlović iz penala. Aškovski je ušao u kazneni prostor gostiju, startovao je Lukić, Partizanov igrač na pozajmici u Novom Pazaru je pao, a sudija Glođović pokazao na belu tačku.

13. minut - 0:1, strelac Nikola Trujić. Saša Ilić je odlično uposlio Grbića u neposrednoj blizini domaćeg gola, Grbić je šutirao, golman Zečević je odbranio, ali je odbijena lopta došla do Trujića kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

12. minut - Igra se obostrano otvoreno na startu meča.

7. minut - ŠANSA ZA NOVI PAZAR. Predrag Pavlović je izašao sam pred golmana Živka Živkovića, koji je dobro zatvorio ugao, odbranio šut, a domaćin je dobio samo korner.

6. minut - Žuti karton dobio je igrač Novog Pazara Tintor, zbog prekršaja nad Kojićem.

5. minut - Domaćin ima veliku podršku sa tribina.

3. minut - Posle minut pauze, utakmica je nastavljena.

2. minut - Pre nego što je korner izveden na teren su sa tribina poletela pirotehnička sredstva, pa je sudija Glođović prekinuo meč.

1. minut - Crno-beli su došli do prvog kornera...

1. minut - Utakmica je počela.

16:57 - U Novom Pazaru je trenutno 32 stepena Celzijusovih.

16:54 - Na tribinama stadiona u Novom Pazaru nema navijača Partizana. U prodaju je pušteno 7.000 ulaznica.

16:50 - Prošle sezone oba duela Partizana i Novog Pazara završena su rezultatom 1:1.

16:41 - Utakmicu sudi Vlado Glođović iz Vrbasa.

16:37 - Crno-beli na zagrevanju.

16:25 - Strateg Partizana Zoran Milinković je poručio:Vrlo smo oprezni, cenimo i respektujemo Novi Pazar, ali verujemo da ćemo odigrati prema našim očekivanjima. Želimo da nastavimo onako kako smo počeli i osvojimo tri boda. Igramo u jakom ritmu, putovanja nas opterećuju, ali moramo da se adaptiramo

16:22 - Trener Novog Pazara Petar Kurćubić u najavi utakmice je rekao:"Svesni smo ko nam dolazi u goste, ekipa je kvalitetno pojačana i već na zavidnom nivou forme. Sa te strane, bez obzira na tradiciju, Partizan je apsolutni favorit. Opet, hajde da vidimo da li će odmarati neke igrače zbog Lige šampiona jer to otvara nova pitanja i ne možemo da računamo na umor. Pogotovo, jer ti novi igrači uz svežinu i želju imaju kvalitet i biće još agresivniji, željniji igre i rezultata. Kako ćemo mi?", zapitao se Kurćubić i nastavio: Ovo je najlakša utakmica za pripremu, motiva igračima neće nedostajati i daće maksimum. Ali, sa druge strane, to je najteži meč, čeka nas veliki izazov, najbolji tim. pitanje je možemo li i fizički da se nosimo.

Pogledajte golove sa dosadašnjih ovosezonskih prvenstvenih utakmica Partizana i Novog Pazara.