(VIDEO) DINAMU DERBI BELORUSIJE: Bivši trener Partizana pokazao kako se pobeđuje BATE Borisov

Šampion izgubio kod kuće

Rival crno-belih u plej-ofu za Ligu šampiona poražen od gostiju iz Minska 0:1, u meču u kome je priliku dobio i Aleksandar Hleb

Protivnik Partizana u plej-ofu za Ligu šampiona BATE Borisov poražen je kao domaćin u derbiju beloruskog prvenstva od Dinama iz Minska - 0:1 (0:1).Strelac jedinog gola bio je Rasadkin u 21. minutu.BATE je ostao lider posle 15. kola, sa 38 bodova. Ovo mu je bio prvi poraz u šampionatu posle sedam uzastopnih trijumfa, odnosno ukupno 12 pobeda i dva remija ove sezone. Dinamo iz Minska, čiji je sportski direktor bivši igrač i trener Partizana Vuk Rašović, prišao je ekipi iz Borisova na pet bodova. Trener beloruskog šampiona Aleksandar Jermakovič ukazao je šansu od starta dvojici srpskih internacionalaca, štoperu Nemanji Milunoviću i levom beku Filipu Mladenoviću, kao i Crnogorcu Nemanji Nikoliću, koji je, kao i Mladenović, ranije tokom karijere igrao za Crvenu zvezdu.Nezadovoljan igrom svog tima Jermakovič je već na poluvremenu zamenio dvojicu vezista (kasnije tokom drugog poluvremena i trećeg). Celo drugo poluvreme odigrao je Aleksandar Hleb, povratnik u matični klub. Međutim, ni bivši igrač Štutgarta, Arsenala, Barselone i još nekih evropskih klubova nije mogao da spase BATE poraza. Prvak Belorusije će, pre prvog duela sa Partizanom sledećeg utorka u Borisovu, odigrati još jedan prvenstveni meč, u petak na gostovanju Gomelu.Evo sastava BATE Borisova: Černik - Žavnerčik, Poljakov, Milunović, Mladenović - Nikolić (od 46. Jablonski), Aleksijevič (od 70. Baga), Karnicki (46. Hleb) - Gordejčuk, Rodionov, Volodko.I u gostujućem timu našao se jedan srpski internacionalac, Nenad Adamović, nekadašnji učenik Partizanove škole, kasnije igrač Metalca, Smedereva i Hajduka iz Kule.