(VIDEO) SJAJAN GOL ŽIRUA: Arsenal se namučio protiv Palasa

Premijer liga

LONDON - Fudbaleri Arsenala savladali su danas na gostovanju ekipu Kristal Palasa sa 2:1 (1:1) u prvoj nedeljnoj utakmici 2. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je zabeležio prvu pobedu u šampionatu, pošto je prošle nedelje doživeo šokantan poraz kod kuće od Vest Hema (0:2).

Tim Arsena Vengera imao je veliki broj prilika, ali je teže nego što se očekivalo došao do slavlja. Gosti su poveli u 16. minutu zahvaljujući spektakularnom golu Olivijea Žirua, a izjednačio je u 28. minutu Džoel Vord koji je preciznim udarcem po zemlji savldao golmana Petra Čeha. Sav plen "tobdžijama" doneo je Diljeni, koji je u 55. minutu pogodio sopstvenu mrežu nakon odraca glavom Aleksisa Sančeza.

Fudbaleri Arsenala u narednom kolu dočekuju Liverpul, dok Kristal Palas igra protiv Aston Vile.