(VIDEO) JOKANOVIĆ BLIZU LIGE ŠAMPIONA: Makabi do 2:2 u Bazelu u 96. minutu

Uzbudljivo veče u plej-ofu

Golove u poslednjim trenucima, osim Izraelaca, postigli i Malme i Dinamo iz Zagreba

Fudbaleri Valensije, zagrebačkog Dinama i Šahtjora blizu su plasmana u grupnu fazu Lige šampiona posle večerašnjih prvih mečeva plej-ofa. Odličan rezultat ostvario je i Makabi iz Tel Aviva srpskog trenera Slaviše Jokanovića...

U pet mečeva odigranih u utorak domaćini su imali stoprocentan učinak, a danas su pobedila po dva domaćina i gosta, uz jedan remi.

Na strani su se radovali "rudari" iz Donjecka, u Beču protiv Rapida 1:0, i zagrebački "modri" u Elbasanu protiv Skenderbega. Albanci su poveli protiv Hrvata lepim golom Škembija iz slobodnog udarca u 37. minutu. Dinamo je stigao do izjednačenja u 67. pogotkom Sudanija, čemu je prethodila lepa akcija i asistencija Pjace. Trijumf gostima doneo je Pivarić u 93. minutu!

U poslednjim trenucima nadu u plasman u Ligu šampiona podgrejali su i Šveđani i Izraelci.

Makabi je poveo protiv Bazela, koji je zatim napravio preokret, ali je Zehavi svojim drugim golom danas u 96. minutu izjednačio na 2:2. Igrač Makabija Nikola Mitrović u igru je ušao u 51. minutu. Zdravka Kuzmanovića nije bilo u ekipi Bazela zbog povrede.

Malme, za koji su ceo meč odigrali Nikola Đurđić i Vladimir Rodić, gubio je od Seltika u Glazgovu 1:3 do 95. minuta kada je Norvežanin Berget, takođe dvostruki strelac, ublažio poraz švedskog tima.

"Slepi miševi" su kao domaćini zabeležili pobedu protiv Monaka 3:1.

Revanši će se igrati sledeće nedelje.

REZULTATI:

SREDA

Bazel - Makabi Tel Aviv 2:2 (1:1)(Delgado 39pen - Zehavi 31, 90+6)Seltik - Malme 3:2 (2:0)(Grifits 3, 62, Biton 10 - Berget 52, 90+5)Rapid - Šahtjor 0:1 (0:1)(Marlos 44)

Skenderbeg - Dinamo Zagreb 1:2 (1:0)(Škembi 37 - Sudani 67, Pivarić u 90+3)

Valensija - Monako 3:1 (1:0)(Rodrigo 4, Pareho 59, Fajguli 86 - Pašalić 49)

UTORAKAstana - APOEL 1:0 (1:0)(Džolčijev 14)

BATE - Partizan 1:0 (0:0)(Gordejčuk 75)

Lacio - Bajer Leverkuzen 1:0 (0:0)(Keita 77)

Mančester junajted - Briž 3:1 (2:1)(Depaj 13,43, Felaini 90+4 - Kerik 8ag)

Sporting - CSKA Moskva 2:1 (1:1)(Gutijerez 12, Slimani 82 - Dumbija 40)