BLOG UŽIVO Mihajlović: Cilj je Liga šampiona

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.20:45 - Vardi strelac na osam mečeva zaredom u Premijer ligiNapadač Lestera Džejmi Vardi postao je treći igrač u istoriji koji je postigao gol na osam uzastopnih prvenstvenih utakmica u Premijer ligi.Vardi je na današnjem meču u gostima protiv Vest Bromvič Albiona pogodio protivničku mrežu za pobedu Lestera (3:2), kojom je taj klub preuzeo treće mesto na tabeli.Pre njega strelci na osam utakmica zaredom bili su Rud van Nistelroj i Danijel Staridž.Dvadesetosmogodišnji Vardi, koji je do sada odigrao četiri meča za reprezentaciju Engleske, trenutno je najbolji strelac Premijer lige sa 11 golova.20.15 - Juventus pobedio TorinoFudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu gradskog rivala Torino sa 2:1, u 11. kolu italijanske Serije A, a trijumf im je doneo Huand Kvadrado u trećem minutu nadoknade vremena. Četvorostruki uzastopni šampion Italije uspeo je tako da prvi put od početka sezone veže dve pobede u prvenstvu. Juventus je sada 10 na tabeli sa 15 bodova i pretekao je svog današnjeg rivala, koji ima isti broj bodova, ali slabiju gol-razliku.O be ekipe su stvarale dobre šanse, ali je Juventus uspeo da slavi tek u nadoknadi vremena."Stara dama" je povela u 19. minutu, kada je Pol Pogba sa ivice šesnaesterca jako šutirao i neodbranjivo smestio loptu pod prečku. Torino je izjednačio u 51. minutu, kada je Danijele Bazeli probao iz slobodnog udaraca da prebaci živi zid, ali nije uspeo, da bi na odbijenu loptu naleteo Čezare Bovo i sa ruba šesnaesterca savladao Đanluiđija Bufona. Konačno, u 93. minutu Aleks Sandro je uputio pas u šesnasterac, a Kvadrado je iz blizine savladao golmana za novu pobedu.19:40 - Negredo postao višak u ValensijiSamo nekoliko meseci nakon što ga je Valensija otkupila od Mančester Sitija, Alvaro Negredo je postao višak na Mestalji. Iskusni napadač, koji je plaćen skoro 30 miliona evra, ušao je u sukom sa trenerom Nunom Espiritom Santom zbog čega je van tima. "Alvaro verovatno neće biti u timu protiv Levantea, mogu samo to da kažem", rekao je trener Valensije uoči meča u subotu. Negredo je prošle sezone postigao pet golova kao pozajmljen igrač Sitija, a ove je dao samo dva, po jedan u Primeri i Ligi šampiona.19:15 - Srbija domaćin juniorskih kvalifikacija za EPOdbojkaški savez Srbije dobio je organizaciju turnira G grupe druge runde kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016. godine u konkurenciji juniora. Muška juniorska reprezentacija Srbije biće u aprilu domaćin Grčkoj, Estoniji i pobedniku druge grupe prve runde kvalifikacija. Odbojkaško prvenstvo Evrope za juniore biće održano od 2. do 10. septembra sledeće godine u Plovdivu i Varni, u Bugarskoj. Srbija će biti organizator i turnira A grupe druge runde kvalifikacija za EP u konkurenciji juniorki. Ženska juniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, igraće u aprilu sa Grčkom, Rumunijom i pobednikom druge grupe prve runde kvalifikacija. Odbojkaško prvenstvo Evrope za juniorke biće održano od 27. avgusta do 4. septembra 2016. godine u Slovačkoj i Mađarskoj.18:50 - Real rutinski pobedio Las Palmas i ostao prviFudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Las Palmas sa 3:1 u 10. kolu Primere i tako zadržali prvo mesto na tabeli za ovo kolo. Madriđani imaju tri boda više od Barselone, koja igra kasnije danas, ali imaju daleko bolju gol-razliku. Madriđani su golovima Iska u četvrtom i Kristijana Ronalda u 14. poveli sa 2:0, da bi Ernan smanjio na 2:1 u 38. Samo pet minuta kasnije, Hese je povisio na 3:1. Real je u drugom poluvremenu imao nekoliko dobrih šansi, a povratnik u Primeru još jednu dobru, ali nije bilo golova.18:30 - Siti teško do bodova protiv Noriča, Arsenal siguran u VelsuFudbaleri Mančester Sitija savladali su na domaćem terenu ekipu Noriča sa 2:1, dok je Arsenal sigurno slavio u gostima protiv Svonsija (3:0), u utakmicama 11. kola engleske Premijer lige. Tim Manuela Pelegrinija, za kojeg je svih 90 minuta odigrao srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov, teškom mukom je opravdao ulogu favorita i slavio golom Jaja Turea iz penala u samoj završnici susreta na Etihadu. Mogao je domaćin do ubedljivijeg uspeha, ali je Kolarov promašio penal u sedmom minutu sudijske nadoknade. S druge strane, londonske "tobdžije" su na neugodnom gostovanju u Velsu bile ubedljive i sigurne nastavljajući niz uspeha. Tim Arsena Vengera slomio je otpor Svonsija u drugom poluvremenu, pa je osmim trijumfom ove sezone zadržao korak sa vodećim Sitijem, a oba kluba sada imaju po 25 bodova. Mančester Junajted ponovio je još jedno bledo izdanje i na gostovanju Kristal Palasu osvojio samo bod (0:0), Votford je na domaćem terenu zaustavio zahuktali Vesthem (2:0), a novu odličnu partiju pružio je Lester trijumfujući u gostima protiv Vest Bromvič Albiona (3:2) za iznenađujuću treću poziciju na tabeli. Njukasl je sa Aleksandrom Mitrovićem u sastavu odigrao kod kuće bez golova sa Stoukom.18:00 - Janjić: Nisam zadovoljanTrener fudbalera Javora Aleksandar Janjić rekao je da nije srećan zbog današnjeg remija sa Novim Pazarom, ali da ima pozitivnih stvari u toj utakmici. "Nisam zadovoljan jer nismo pobedili, ali smo ih dobili pre dva dana u kupu, vratili se iz negativnog rezultata, tako da ima ovde i pozitivnih stvari", rekao je Janjić za Arenu posle utakmice u Ivanjici. Javor i Novi Pazar igrali su 1:1 u 16. kolu Super lige. "Opet smo imali šanse, stativu, inicijativu... Nemamo sreće u pojedinim situacijama Primili smo jeftin gol, to je bio jedini udarac u okvir našeg gola", kazao je Janjić. Pomoćni trener Novog Pazara Izet Ljajić, koji je vodio ekipu pošto je Mladen Dodić smenjen, rekao je da je zadovoljan bodom. "Ovaj bod nam mnogo znači, koliko zbog tabele, toliko i na psihološkom planu. Bilo je turbulencija u Pazaru, ovo je bod svih nas, a posebno igrača, koji imaju karakter. Javor je bio bliži pobedi, ali smo voljom zaslužili bod, tako je to u fudbalu", rekao je Ljajić. Javor je peti na tabeli sa 25 bodova, dok je Pazar deveti sa pet manje.17:45 - Ubedljiva pobeda DortmundaFudbaleri Borusije Dortmund pobedili su u gostima ekipu Verdera 3:1 u meču 11. kola Bundeslige. Golove za "milionere" dali su Rojs u 9. i 72. i Mhtiarijana u 44. Jedini strelac za domaći tim bio je Ujah u 32. minutu. U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Augsburg - Majnc 3:3, Herta - Borusija (M) 1:4, Keln - Hofenhajm 0:0 i Šalke - Ingolštat 1:1. Prvo mesto na tabeli drži Bajern sa 31 bodom, dok je Borusija druga sa 26.17:30 - Murinjo: Neke bitke je nemoguće dobitiTrener fudbalera Čelsija Žoze Murinjo rekao je da se ne brine za svoju budućnost u klubu nakon današnjeg poraza od Liverpula. "Borba se nastavlja, ali ponekad postoje borbe u kojima je nemoguće pobediti. Mogu da igram protiv bilo koje ekipe, bilo kog trenera, da pobedim, izgubim, a i više od toga. Nisam zabrinut za budućnost", rekao je Murinjo. Čelsi je izgubio na svom terenu sa 3:1 od Liverpula, iako je vodio, tako da je sada 15. na tabeli Premijer lige sa samo 11 bodova. Upitan da li misli da je utakmica protiv Liverpula bila njegova poslednja na klupi Čelsija, Murinjo je odgovorio: "Ne. Otići ću kući da pronađem tužnu porodicu i onda ću pokušati da pogledam ragbi utakmicu i malo se izvučem iz svega ovoga, a potom ću početi da pripremam trening za sutra ujutro", rekao je Murinjo. 17:00 - Javor i Novi Pazar igrali 1:1 u IvanjiciFudbaleri Javora i Novog Pazara igrali su danas u Ivanjici nerešeno 1:1, u 16. kolu Super lige. Novi Pazar je poveo preko Vladimira Radivojevića u 53. minutu, a izjednačio je Husnidin Gafurov u 60. Domaćin je imao veliku priliku da preokrene, ali je Gafurov pogodio stativu udarcem sa dvadesetak metara. Javor je peti na tabeli sa 25 bodova, dok je Pazar deveti sa pet manje.16:45 - Paseka osvojila zlato na SPRuska gimnastičarka Marija Paseka osvojila je zlatnu medalju u preskoku na šampionatu sveta u Glazgovu, dok je titula u parteru pripala Japancu Kenzu Širaiju. Paseka je iznenadila severnokorejsku gimnastičarku Hong un Jong koja je morala da se zadovolji srebrom, a bronza je otisla u ruke Amerikanke Sajmon Bajls. Kod muškaraca, Širai je bio neprikosnoven u vežbi na parteru, osvojivši čak 16.233 poena. Srebro je pripalo Britancu Maksu Vitloku, a bronza Špancu Rajderleju Migelu Zapati Santani.16:10 - Voždovac pobedio RadFudbaleri Voždovca pobedili su danas kao domaćini Rad sa 1:0, u 16. kolu Super lige Srbije. Strelac je bio Nenad Marinković u 32. minutu. Voždovac je sedmi na tabeli sa 21. bodom, dok je Rad na 14. mestu sa 13.15:40 - Mihajlović: Cilj je Liga šampionaTrener fudbalera Milana Siniša Mihajlović istakao je plasman u Ligu šampiona kao cilj tima ove sezone. "Protiv 13 timova Milan je favorit, Lacio je među ostalih 5-6 sa kojima imamo podjednake šanse za pobedu, gde sve za visi od trenutka. Ako želimo rezultat moramo odigrati najbolji meč sezone, uveren sam da možemo to", rekao je Mihajlović i dodao: "Bio sam besan jer nismo igrali dovoljno hrabro u prvom poluvremenu. Stvari su se popravile u drugom. Nema sumnje da je problem psihološki, ali radimo na tome. Imamo kvalitet, samo da nastavimo sa dobrim rezultatima i biće sve bolje".

15:00 - Černišov: Svestan sam gde sam došao, izvući ću SpartakNovi trener fudbalskog kluba Spartak iz Subotice Andrej Černišov rekao je da je svestan da situacija nije jednostavna u subotičkom klubu, ali da će pokuštai da što pre izvuče ekipu iz toga. "Znam da se ekipa nalazi u situaciji koja nije jednostavna, ali naš zadatak je da se što pre izvučemo iz toga. Primetio sam da u Srbiji i nekim drugim zemljama, mediji i ljudi sa strane ne cene mnogo svoj fudbal. Rukovodstvo i treneri se trude da fudbal podignu na viši nivo, a sa strane se stalno govori da je nešto loše", rekao je Černišov. Ruski stručnjak je na klupi Spartaka zamenio Stevana Mojsilovića, koji je smenjen nakon pet uzastopnih poraza u Super ligi. On je potpisao ugovor do kraja sledeće sezone.Černišov, koji je tokom karijere vodio mladu reprezentaciju Rusije i brojne klubove, rekao je da će mu biti veoma lako da se prilagodi Srbiji.

14:30 - Mesina zamenjuje Pjaniđanija na klupi Italije Etore Mesina, asistent u San Antonio Sparsima, mogao bi da postane novi selektor Italije, piše Gazeta delo Sport.Poznato je da Pjaniđani nije u dobrim odnosima sa predsednikom Federacije Đanijem Petručijem, pa je sve izvesnije da će doći do raskida saradnje. Mesina je već bio selektor Azura od 1993. do 1997. godine

14:00 - EL: Adams MVP trećeg kolaPlejmejker Laboral Kuče Darijus Adams najkorisniji je igrač trećeg kola Evrolige.On je u pobedi Kuče nad Limožom 107:71 upisao 18 poena (7-12 iz igre), 9 asistencija i 3 ukradene lopte za indeks korisnosti 29.Odmah iza Adamsa bili su plej Lokomotive Malkolm Dilejni i Nando de Kolo iz CSKA, koji su u pobedama svojih timova nad Strazburom i Bambergom upisali indeks 28. Dvojica igrača imali su indeks 25 – Ogastin iz Himkija i Ejenga iz Sasarija.

13:15 - Kvitova u finalu završnog WTA turnira u SingapuruČeška teniserka Petra Kvitova plasirala se u finale završnog WTA turnira u Singapuru, pošto je danas u drugom polufinalu bila bolja od Ruskinje Marije Šarapove sa 6:3, 7:6 (7:3). Kvitova će u borbi za titulu u nedelju igrati protiv Poljakinje Agnješke Radvanske koja je ranije danas savladala Španjolku Garbinje Muguruzu sa 2:1 u setovima. Kvitova je posle lako dobijenog prvog seta prepustila inicijativu Šarapovoj - koja je povela sa 3:0, ali je brzo vratila stvari na svoje mesto i u taj brejku stavila tačku na meč.

12:20 - Lajović na korak od glavnog žrebaPobedom nad Špancem Danijelom Himenom-Traverom srpski teniser Dušan Lajović domogao se finalne runde kvalifikacija za plasman u glavni žreb Mastersa u Parizu.Srpski teniser Dušan Lajović savladao je Španca Davida Himena-Travera u prvom kolu kvalifikacija za plasman u glavni žreb Mastersa u Parizu rezultatom 2:1 (7:6, 2:6, 6:2).Lajović je do pobede stigao nakon sat i pedeset minuta igre, pa će za plasman u glavni žreb Mastersa u Parizu morati da preskoči još jednu prepreku.Protivnik Dušana Lajovića u borbi za plasman u glavni žreb Mastersa u Parizu biće bolji iz okršaja Španca Alberta Ramosa-Vinolasa i Francuza Pola-Anrija Metjea.

11:39 - Radvanska u finalu završnog WTA turnira u SingapuruPoljska teniserka Agnješka Radvanska plasirala se u finale završnog WTA turnira u Singapuru, pošto je danas u prvom polufinalu savladala Garbinje Muguruzu iz Španije sa 6:7 (5:7), 6:3,7:5. Radvanska cve se u borbi za titulu sastati sa pobednicom drugog polufinalnog meča između Ruskinje Marije Šarapove i Čehinje Petre Kvitove. Ovo je prvo finale na završnom turniru za Radvansku koja je do sada sedam puta učestvovala na tom takmičenju.

11:10 - Gvardiola: Čestitam timu na srčanostiFudbaleri Bajern Minhena igrali su danas nerešeno bez golova sa Ajntrahtom u Frankfurtu, u 11. kolu nemačke Bundeslige. Bajern je u prvih 10 kola imao sve pobede i ovo je prvi put ove sezone da nije osvojio tri boda.Trener Bajerna Žozep Gvardiola smatra da je njegov tim imao dovoljno šansi da zabeleži pobedu."Protivnik može da igra kako želi. Dobro su se branili, duboko, pa smo imali manje prostora za igru. Mislim da smo imali dovoljno šansi za pobedu. Čestitam timu na srčanosti i trudu", rekao je Gvardiola.

10:20: Dejan Milojević: Do stotke zahvaljujući odbraniTrener Mega Leksa, Dejan Milojević, istakao je da je odbrana bila ključ uspeha njegovog tima protiv ekipe Sutjeske."Od prvog do poslednjeg minuta smo izuzetno ozbiljno shvatili protivnika, jer ja izuzetno cenim ekipu Sutjeske i posao koji radi moj kolega Dubljević. Neke utakmice su nesrećno izgubili i siguran sam da su imali malo više sreće da bi imali i koju pobedu više. Uspeo sam da upozorim moju ekipu da nam u goste dolazi kvalitetan protivnik i ako ne budemo dali sve od sebe i ako ne budemo igrali maksimalno u odbrani, možemo da imamo puno problema. Igrači su na to odreagovali fenomenalno. Odbrana je bila ključ za ovaj trijumf. Činjenica je da smo dali 100 poena, ali su svi ti poeni proistekli iz dobre odbrane. U narednom meču igramo protiv Cedevite, koja je sigurno favorit i kvalitetniji tim od nas, ali košarka je divan sport jer ne pobeđuje uvek kvalitetniji".

09:30 - Drogba od januara u Seriji ANapadač Montreal Impakta, Didije Drogba, mogao bi u januaru da se vrati u Evropu i po prvi put u karijeri zaigra u italijanskoj Seriji A.Naime, vlasnik Montreala Džoi Saputo poseduje i italijansku Bolonju, pa bi Drogba tokom pauze u MLS ligi mogao da stigne na pozajmicu i pomogne italijanskom klubu koji ima mnogo problema sa realizacijom ove sezone.Iako ima 37 godina Drogba dominira u MLS ligi, postigao je 12 golova, od čega sedam na šest utakmica tokom septembra (igrač meseca), pa najviše zahvaljujući njemu Montreal je stigao do polufinala Istočne konferencije.Drogba sa Montrealom ima ugovor do 2017. godine na 3 miliona evra po sezoni, uz bonuse od prodaje robe sa njegovim imenom i likom.

08:30 - Švajcarska banka prala novac za FIFA?Švajcarska banka "Kredit svis" pod istragom je švajcarskih i američkih vlasti zbog umešanosti u skandale FIFA.Švajcarska banke je pod istragom zbog sumnje da je posredovala u pranju novca zvaničnika Međunarodne fudbalske federacije optuženih za korupciju.Kako je saopštila ova švajcarska banka, istraga je fokusirana na pojedince optužene za korupciju od strane SAD, u okviru israge koja se vodi protiv FIFA.Američke i švajcarske vlasti uhapsile su krajem maja sedmoricu visokih zvaničnika FIFA pod optužbom za korupciju, i to neposredno pred izbore za predsedika FIFA. Prvi covek FIFA Sep Blater, koji je na tim izborima ubedljivo osvojio peti mandat, pod pritiskom velikog korupcionaškog skandala najavio je odlazak posle vanrednih izbora 26. februara 2016. godine.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE POGLEDATI OVDE