Đenova zbog huligana dočekuje Kaljari u Breši

kazna

Rukovodstvo italijanske Serije A kaznilo je prošle nedelje Đenovu igranjem dva meča bez prisustva navijača zbog nereda tokom prvenstvenog poraza od Sijene 22. aprila (4:1).

RIM - Fudbaleri Đenove dočekaće u prvenstvenoj utakmici ekipu Kaljarija u sredu u Breši, nakon što je policija procenila da bi igranje kod kuće iza zatvorenih vrata moglo da prouzrokuje proteste naijača.

Ta utakmica je prekinuta početkom drugog poluvremena na 15 minuta, jer su huligani bacili dimne bombe i baklje u teren, nezadovoljni igrom domaćeg tima.Đenova, kojoj preti ispadanje iz Serije A, saopštila je će do završetka prvenstva kao domaćin igrati u Breši.

Kaljari će završnu utakmicu kao domaćin igrati protiv Juventusa u Trstu, pošto je stadion na Sardiniji oronuo i nesiguran je za posetioce.