(VIDEO) LUDNICA NA MAKSIMIRU: Dinamo dobio derbi protiv Hajduka golom u 94. minutu

Splićani kažnjeni za promašaje

Fudbaleri Dinama pobedili su Hajduk u Zagrebu golom Sudanija u poslednjim trenucima utakmice 19. kola hravstkog prvenstva.

Igrao se 94. minut kada je Čileanac Fernandez pronašao Alžirca, koji je sa desetak metara poslao loptu pod prečku za konačnih 2:1 u najvećem derbiju hrvatskog fudbala.

Desetostruki uzastopni šampion Hrvatske poveo je već u petom minutu golom Fernandeza posle kornera. Gosti su na "Maksimiru" izjedačili u 17. Caktaš je precizno pucao sa 16, 17 metara.

Hajduk je u 90. minutu ostao bez isključenog Džefersona, koji je dobio drugi žuti karton zbog oštrog starta.

Gosti su imali nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, ali ih nisu realizovali, pa su surovo kažnjeni.

Zagrepčani i Splićani su ranije ove sezone već odigrali dva derbija i oba su završena remijem.

"Modri" su iskoristili kiks Rijeke (juče igrala 0:0 u Zaprešiću) i popeli se na vrh tabele. Dinamo i Rijeka imaju po 39 bodova, ali tim Zorana Mamića ima bolju gol-razliku. Hajduk je treći sa četiri boda manje.