BLOG UŽIVO: Mihajloviću krive sudije za remi sa Veronom

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.22:00 - Klop: Možda je ovaj bod naša prekretnicaMenadžer Liverpula Jirgen Klop veruje da bi remi protiv Vest Bromviča mogao da bude prekretnica njegove ekipe ove sezone. Liverpul je odigrao samo 2:2 na Enfildu sa VBA, ali je do boda stigao golom Oriđija u nadoknadi vremena. Klopov tim je propustio priliku da se nađe među najboljih sedam ekipa u Premijer ligi, ali menadžer nije nezadovoljan. "Zadovoljan sam jer je ovo bio savršen kraj utakmice. Zaslužili smo minimum jedan bod sa ovog meča. Dva prekida su nas koštala, znali smo da oni imaju mogućnost i kvalitet u tim situacijama. Bilo je teško. Stvarali smo šanse, dali savršen gol, a onda primili dva. Ali, na kraju dana bi taj gol u nadoknadi mogao da bude veoma poseban trenutak za nas ove sezone", rekao je Klop.21:20 - Remi Napolija i RomeFudbaleri Napolija i Rome remizirali su danas bez golova u derbiju 16. kola italijanske Serije A. Bliži trijumfu bio je Napoli, pošto je nekoliko dobrih prilika propustio Marek Hamšik, a istakao se golman Rimljana Vojćeh Šćešni. Nerešen ishod podno Vezuva najviše odgovara lideru Interu, koji je posle ovog kola povećao prednost u odnosu na konkurente. Tabela: Inter 36 bodova, Fiorentina 32, Napoli 32, Roma 29, Juventus 27, Sasuolo 26...20:55 - Remzi: Verujemo u tituluFudbaler Arsenala Aron Remzi je uveren da njegov klub može ove sezone da osvoji dugo čekanu titulu u Premijer ligi. Ekipa Arsena Vengera je poslednju titulu osvojila pre 11 godina, a u nedelju se vratila na čelo tabele pobedom protiv Aston Vile u gostima. "Verujemo da imamo šansu da osvojimo titulu. Pokazali smo šta smo sposobni da uradimo i sada moramo da nastavimo. Moramo da zadržimo koncentraciju i veru. Niko ne zna šta će se dogoditi, ali mi verujemo da možemo do trofeja", rekao je Remzi.20:30 - Prevc pobedio u RusijiSlovenački takmičar Peter Prevc pobedio je danas u ski skokovima održanim u ruskom ski centru Nižnji Tagilj i tako preuzeo lidersko mesto u poretku Svetskog kupa od Nemca Zeverina Frojnda. Prevc je skokovima od 131,5 i 139,5 metara osvojio 267,4 boda i tako došao do prve pobede u sezoni, koja mu je ujedno donela i lidersko mesto u generalnom plasmanu, pošto je dosadašnji lider, Frojnd, takmičenje završio tek na 12. mestu. Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Mihael Hajbek sa 260,4 boda, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Norvežanin Johan Andre Forfang sa 253,8 bodova. Prevc u generalnom plasmanu Svetskog kupa ima 364 boda, Frojnd je drugi sa 327, dok se na trećem mestu nalazi Norvežanin Kenet Gangnes, koji je danas zauzeo devetu poziciju, sa 265. Naredno takmičenje Svetskog kupa održaće se sledeće subote u švajcarskom Engelbergu.20:10 - Atletiko pobedio BilbaoFudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras posle preokreta na svom terenu Atletik Bilbao sa 2:1 u utakmici 15. kola španske Primere. Gosti iz Bilbaa dobro su počeli utakmicu i poveli posle prve dobre prilike golom Emerika Laporta u 27. minutu. Ipak, tim Dijega Simeonea je stigao do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi vremena, a strelac je bio Saul. Konačan rezultat na stadionu Vinsente Kalderon postavio je Antoan Grizman u 67. minutu. Atletiko se posle ovog trijumfa izjednačio na liderskom mestu Primere sa Barselonom. Obe ekipe imaju po 35 bodova, dok je Atletik deveti sa 21.19:50 - Borusija posle preokreta pobedila AjntrahtFudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas posle preokreta Ajntraht iz Frankfurta sa 4:1 u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige. Borusija je ovom pobedom zadržala korak za liderom šampionata Bajernom iz Minhena. Ajntraht je u šestom minutu poveo golom Aleksandera Majera, da bi Borusija izjednačila preko Henriha Mihtarijana u 24. Srpski internacionalac Slobodan Medojević je 44. minutu dobio crveni karton i skrivio jedanaesterac, koji nije realizovao Pjer-Emerik Obamejang. Ipak, u drugom poluvremenu Borusija je iskoristila igrača više na terenu, te golovima Obamejanga u 57, Matsa Humelsa u 61. i Adrijana Ramosa u 86. minutu stigla do trijumfa. Srpski fudbaler Aleksandar Ignjovski odigrao je ceo meč za Ajntraht, dok Mijat Gaćinović nije ulazio u igru, a Neven Subotić je presedeo meč na klupi Borusije. Ekipa iz Dortmunda zauzima drugo mesto sa 38 bodova, pet manje od lidera Bajerna, dok je Ajntraht 15. sa 14.19:20 - Pobede Cibone i CedeviteKošarkaši Cedevite pobedili su danas u gostima posle produžetaka Igokeu sa 91:86, dok je Cibona u Zagrebu u hrvatskom okršaju savladala Zadar sa 74:65 u utakmicama 14. kola regionalne Jadranske lige. Cedevita je nastavila sa serijom pobeda u regionalnom takmičenju i tako zadražala korak sa vodećom podgoričkom Budućnosti. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miro Bilan sa 24 poena, a pored toga imao je i 11 skokova, dok je Džejkob Pulen postigao 17. U ekipi Igokee istakao se Ivan Radenović sa 23 poena i po pet asistencija i uhvaćenih lopti, dok je Aleksandar Ćapin dodao 10. Cibona je protiv Zadra uspela da prekine niz od pet uzastopnih poraza. Ekipu Slavena Rimca je do trijumfa predvodio Marko Jagodić-Kudridža sa "dabl-dabl" učinkom od 14 poena i 11 skokova, dok je Andrija Žižić postigao 15. U ekipi Zadra istakao se Ante Delaš sa 13 poena, šest asistencija i četiri skoka, a Glen Kouzi dodao je 11. Cibona zauzima 10. mesto sa pet pobeda i devet poraza, dok je Zadar šesti sa po sedam trijumfa i poraza.18:55 - Mihajloviću krive sudije za remi sa VeronomTrener Milana Siniša Mihajlović okrivio je sudije za današnji remi njegovih fudbalera sa Veronom u utakmici 16. kola italijanske Serije A. "Nikada me niste videli da kritikujem sudije, ali ne možete da ne pominjete stvari. Žestoko smo oštećeni na poslednje dve utakmice, a posebno danas protiv Verone. Ne možete da poništite dva gola zbog ofsajda koji nisu postojali, a i da ne svirate jedanaesterac nad Bonaventurom. Ovo nije prvi put da nam se to dešava sa sudijama. Neću da pričam o njima, ali to ne znači da sam glup", rekao je Mihajlović posle utakmice. Milan je danas na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa poslednjeplasiranom Veronom. Ekipa Siniše Mihajlovića je povela u 52. minutu, a od 56. su nastupali sa igračem manje pošto je Najdžel De Jong dobio crveni karton i skrivio jedanaesterac. "Ne možemo da nastavimo ovako, nismo igrali protiv omladinaca, već protiv jedne ekipe iz Serije A. Razumem gnev navijača i njihovu nervozu. Imaju pravo da kritikuju i da se žale na rezultate. Imali smo 18 šuteva, iako smo imali igrača manje. Šta smo još mogli da uradimo?", rekao je Mihajlović.18:05 - Remi Eibara i ValensijeFudbaleri Eibara i Valensije odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 15. kola španske Primere. Utakmica na stadionu Ipurua bila je veoma neizvesna i uzbudljiva, a Eibar je propustio priliku da dodje do prve pobede posle tri meča na kojima je osovjio samo bod. Domaća ekipa povela je preko Serdjija Enrića u poslednjem minutu prvog poluvremena. Valensija je u od 64. minuta nastupala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Lukas Orban koji je skrivio jedanaesterac, ali Saul Berhon nije uspeo da savlada Žaume Domeneka. I pored igrača manje na terenu, Valensija je uspela da stigne do izjednačenja u 85. minutu. Alvaro Negredo je sa ivice kaznenog prostora pokušao da uposli Andre Gomeša, medjutim, David Junka je intervenisao, ali je prevario svog golmana, te tako gostima doneo vredan bod. Na kraju, u sudijskoj nadoknadi vremena crveni karton je dobio i fudbaler Eibara Ivan Ramis. Obe ekipe posle 15 odigranih utakmica imaju po 21 bod, s tim što je Valensija osma, a Eibar 10. zbog lošije gol razlike.

17:40 - Augsburg pobedio ŠalkeFudbaleri Augsburga pobedili su danas na svom terenu Šalke sa 2:1 u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige. Junak pobede Augsburga bio je Brazilac Kajubi, koji je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena savladao golmana Šalkea Ralfa Fahrmana. Augsburg je prethodno poveo u 34. minutu preko Jeong Ho Honga, da bi izjednačenje ekipi iz Gelzenkirhena doneo Sead Kolašinac u 70. minutu. Augsburg je tako zabeležio treću pobedu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima, a drugu u Bundesligi, te zauzima 13. mesto sa 16 bodova, dok je Šalke osmi sa 24.17:20 - Čeh rekorder Premijer ligeGolman Arsenala Petr Čeh postao je rekorder Premijer lige sa 169 utakmica na kojima nije primio gol, od 349 odigranih. Njegova ekipa pobedila je Aston Vilu, a mreža "tobdžija" ostala je netaknuta jer je rezultat na Vila Parku bio 2:0. Prethodni rekord sa 168 mečeva bez primljenog gola držao je Dejvid Džejms, koji je branio na ukupno 572 meča, a slede Mark Švarcer sa 151 i Dejvid Simen sa 140. Čeh je prošlog leta stigao iz Čelsija, za koji je nastupao od 2004. godine.

17:00 - Novi kiks Milana, trijumfi Kjeva i EmpolijaFudbaleri Milana ponovo su razočarali jer su na San Siru remizirali sa Veronom 1:1 (0:0) u utakmici 16. kola italijanske Serije A. Karlos Baka doveo je svoj tim u vođstvo u 52, ali je samo četiri minuta kasnije Luka Toni iz penala postavio konačan rezultat. Penal je skrivio Najdžel De Jong i dobio direktan crveni karton, iako se čini da ga nije zaslužio. Brojčano slabiji Milan nije uspeo da slavi i posle novog kiksa protiv poslednjeplasiranog tima, trener Siniša Mihajlović biće ponovo na udaru kritika jer je i pre ovog meča imao ultimatum od uprave. Fudbaleri Empolija serijom pobeda pobegli su iz donjeg doma tabele i sada su čak u prilici da se bore za izlazak u Evropu. Oni su ubedljivo savladali Karpi (3:0), a blistao je dvostruki strelac i veteran Masimo Makarone. Kjevo je u finišu uspeo da slomi otpor Atalante, koja je zaradila čak dva isključenja, a čovek odluke bio je Valter Birsa.16:20 - Vlhova iznenadila prvencem u OreuMlada slovačka skijašica Petra Vlhova došla je do prve pobede u Svetskom kupu pošto je slavila na trećem slalomu sezone koji je vožen u švedskom Oreu. Vlhova je napravila veliko iznenađenje trijumfom u vremenu od 1:44.26 minuta, sa 59 stotinke prednosti u odnosu na miljenicu domaće publike Fridu Hansdoter. Njima dvema se na podijumu pridružila Norvežanka Nina Leset, koja je bila šest stotinki iza švedske skijašice. Srpska skijašica Nevena Ignjatović nije uspela da završi prvu vožnju. U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Amerikanka Lindzi Von sa 400 bodova.

16:00 - Arsenal pobedio Aston ViluFudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Aston Vile 2:0 u meču 16. kola Premijer lige. Golove za "tobdžije" postigli su Žiru u 8. sa penala i Ramzi u 38. Arsenal je prvi na tabeli sa 33 boda, dok je Aston Vila poslednja sa samo šest.

15:30 - Lazić: Protiv Mege uvek teško, ali nadam se nastavku nizaKapiten košarkaša Crvene zvezde Branko Lazić rekao je da se crveno-beli nalaze u jakom ritmu i da ih očekuje još jedan težak meč protiv Mega Leksa u 14. kolu ABA lige. "Imali smo dosta teških utakmica u prošlosti sa ekipom Mege. I ova će biti takva, posebno jer se igra na njihovom parketu u Sremskoj Mitrovici. Koliko se sećam, kao gosti smo uvek pobeđivali u nekoliko navrata sa, ne više od četiri ili pet poena. Mega je mlada, vrlo talentovana ekipa, a mi smo sa druge strane u žestokom ritmu i u periodu sa puno važnih utakmica u Evroligi i ABA ligi", rekao je Lazić. Lazić je poručio da veruje da će ekipa nastaviti sa trijumfima u ABA ligi. "Idemo u Mitrovicu sa željom da pobedimo i nastavimo uspešan niz u regionalnom takmičenju. Zato pozivam i naše navijače da dođu u velikom broju i da nam pomognu kako bismo došli do važnih bodova", zaključio je Lazić.15:10 - Hirošima lako preko Mazembea, za finale protiv River PlateFudbaleri Hirošime pobedili su prvaka Afrike Mazembe sa 3:0 (1:0) i plasirali se u polufinale Svetskog prvenstva za klubove u Japanu. Golove su postigli Šiotani u 44, Čiba u 56. i Asano u 78. minutu. Japanski tim će u polufinalu igrati protiv River Plate u sredu, dok se u drugom meču dan kasnije sastaju Barselona i Gvanžu Evergrande. Finale je zakazano za četvrtak od 11.30 po srednjoevropskom vremenu. 14:55 - Milojević: Iskoristićemo šansu ako se ukažeTrener Mega Leksa Dejan Milojević rekao je danas da njegova ekipa ima mnogo problema sa povredama pred duel sa Crvenom zvezdom u Jadranskoj ligi, ali da se nada da će njegovi košarkaši iskoristiti šansu protiv favorita ako im se ukaže. "Imamo mnogo zdravstvenih problema. Zbog izostanaka igrača tokom nedelje nismo uspevali da održimo timski trening. Dešavalo nam se to par puta u toku ove sezone, ali smo tada dobro reagovali u takvim situacijama. Crvena zvezda je favorit za osvajanje takmičenja, podigli su formu i svakako žele pobedu pred sledeći meč u Evroligi", rekao je Milojević za sajt kluba. "Kao i na početku sezone, mnogo puta do sada smo pokazali da možemo da igramo protiv njih. Ako nam se ukaže šansa za pobedu, nadam se da ćemo je iskoristiti", dodao je on. Utakmica Mega Leks-Crvena zvezda igra se u ponedeljak u 21.00. Mega je u prošlom kolu izgubila u gostima od Metalca i ima devet pobeeda, dok je Zvezda pobedila Krku za svoj 10. trijumf u šampionatu.14:35 - Malaga pobedila Valjekano u derbiju začeljaFudbaleri Malage pobedili su Rajo Valjekano na gostovanju u prvoj nedeljnoj utakmici 15. kola Primere.Malaga je do trijumfa došla posle preokreta, pošto je domaći tim vodio od šestog minuta golom Havija Gere.Iznenačenje gostima doneo je Čarls u 59. minutu, a sva tri boda Duje Čop tri minuta pre kraja isteka regularnog dela meča.Malaga je zahvaljujući pobedi u derbiju začelja, trećoj ove sezone, pobegla iz opasne zone, a poslala je Rajo Valjekano u nju. Posle 15 kola, Malaga drži 16. mesto na tabeli sa 14 bodova, koliko imaju i Granada i Rajo, ali uz lošiju gol razliku.

14:10 - Amela Terzić treća na EP u krosuReprezentativka Srbije u atletici Amela Terzić osvojila je bronzanu medalju u uzrastu mlađih seniorki na Evropskom kros prvenstvu u francuskom gradu Jeru, dok je junioru Elzanu Bibiću pripalo 28 mesto. Ova Novopazarka je stazu dugu 5.947 metara pretrčala za 19 minuta i 49 sekundi, tri sekunde sporije od pobednice Luiz Karton iz Belgije, dok je drugo mesto u konkurenciji 50 atletičarki pripalo Holanđanki Jip Vastenburg. Terzićevoj, koja se oprostila od takmičenja u kategoriji do 23 godine, ovo je peta medalja na evropskim krosevima. Prethodno je osvojila zlato (Budimpešta 2012), dva srebra (Albufeira 2010, Beograd 2013) i broznu (Velenje 2011). Bibić je trku sa još 89 evropskih juniora okončao na 28. mestu, ali je bio najbolji od atletičara rođenih 1999. godine. On je deonicu od 5.947 metara pretrčao za 18 minuta i 28 sekundi. Trujumfovao je Jemaneberhan Kripa iz Italije sa 17.39 minuta, ispred Francuza Fabjana Palka sa 17.45, a treće mesto zauzeo je El Madi Lahufi iz Španije vremenom od 17.46 minuta. Srbiju će u Jeru kasnije danas predstavljati i seniorka Sonja Stolić.

13:22 - Izložba FK Čukarički na Banovom brduIzložba "FK Čukarički od 1926. do osvojenog Kupa Srbije 2015. godine" biće otvorena u ponedeljak od 19 časova u Galeriji 73 na Banovom brdu (Požeška 83a).Klub izložbu organizuje sa opštinom Čukarica u okviru akcije"Decembarski dani opštine Čukarica" i svečano će je otvoriti predsednik opštine Srdjan Kolarić i predstavnik Čukaričkog Uroš Janković.Otvaranju izložbe prisustvovaće i šef stručnog štaba Zoran Popović, prvotimci, predstavnici omladinske škole, kao i neki od bivših igrača i trenera ekipe sa Banovog brda. Postavka fotografija, priznanja, pehara, sportskih rekvizita starijeg i novijeg datuma, dresova i drugih stvari biće dostupna za razgledanje svim građanima od otvaranja izložbe do 22 decembra, radnim danima od 10 do 20 časova i u subotu od 10 do 15, a ulaz je slobodan.12:52 - Bokseri očekuju 5 takmičara u Riju Prvi čovek Boskerskog saveya Srbije Dragan Ignjatović zadovoljan je učinjenim u 2015. godini, iako smatra da su rezultati mogli da budu još bolji.Ignjatović je takođe poručio i da očekuje najmanje petorodo srpskih takmičara na Olimpijskim igrama u Riju.„Svi koji su članovi Bokserskog saveza Srbije moraju da shvate da se samo radom stiže do rezultata. Naporan rad će se isplatiti i svi moramo da budemo velika porodica jer smo svi jaki koliko i najlošija karika u celom lancu. Iza nas je teška godina, mnogo rada i truda smo potrošili da bismo došli gde smo sada, a tek smo na početku“, rekao je Ignjatović. Predsednik Saveza je poručio da sve nade polaže na Olimpijske igre u Riju i da očekuje dobre rezultate. „Do Olimpijskih igara u Riju ostalo je manje od godinu dana i mi ćemo uraditi sve da u Brazilu nastupi neko od naših rerpezentativaca. Fokus je na dvojici najiskusnijih seniora – Aleksandar Drenovak i Milutin Stanković, koji će boksovati u teškoj kategoriji, a za ostale boksere koji bi eventualno trebali da nastupe odlučiće stručni štab“, istakao je Ignjatović, „Siguran sam, mada to sada izgleda kao naučna fantastika, da će u Riju Srbija imati barem petoro boksera koji će dostojno predstavljati našu zemlju“.

12:10 - Zvezda Napolija stiže u LiverpulKrilni napadač Napolija Dris Mertens ne želi da potpiše novi ugovor sa italijanskim klubom, pa se spekuliše da bi karijeru mogao da nastavi u dresu Liverpula.Belgijanac igra sjajno ove sezone, na 14 mečeva postigao je šest golova i upisao dve asistencije. Njegova vrednost se procenjuje na 13 miliona funti.

11:20 - Gvanžu preokretom do BarseloneFudbaleri Gvanžu Evergrandea plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva za klubove u Japanu, pošto su pobedili Klub Ameriku sa 2:1 (0:0). Azijski šampion slavio je posle velikog preokreta u poslednjih 10 minuta, koji je pokrenuo Zzeng Long, a završio nekoliko sekundi pre kraja bivši fudbaler Totenhema Paulinjo. Ranije, u 55. minutu Peralta je doveo meksičkog predstavnika u vođstvo. Ekipa Luisa Felipea Skolarija za mesto u finalu imaće mnogo težeg protivnika jer igra sa Barselonom.

10:20 - Milvoki prekinuo niz Voriorsa, Marjanović van timaKošarkaši Milvokija prekinuli su neverovatnu seriju Golden Stejta od 24 pobede od starta NBA lige, pošto su bili bolji od aktuelnog šampiona (108:95). Voriorsi su oborili brojne rekorde u SAD, ali su neočekivano izgubili od Milvokija pošto su svi igrači, osim Karija i njegovih 26 poena, podbacili. Najzaslužniji za veliki trijumf "Jelena" bio je Monro sa 28 koševa, a pratio ga Parker sa 19. Trener San Antonija Greg Popovič ponovo je izostavio Bobana Marjanovića, ovog puta u meču koji je njegov tim savladao Atlantu (103:78). Marjanović ove sezone sasvim solidno koristi minute u najjačoj ligi sveta, ali očigledno je da Popovič ima neku svoju strategiju sa srpskim centrom. U redovima Sparsa najbolji je bio Lenard sa 22 poena, a istakli su se još Djinobili sa 17 i Oldridž sa 13. Rezultati: Milvoki - Golden Stejt 108:95 Atlanta - San Antonio 78:103 Ssarlot - Boston 93:98 Ccikago - Nju Orleans 98:94 Hjuston - LA Lejkers 126:97 Dalas - Vašington 111:14 Portland - Njujork 110:112 Detroit - Indijana 118:96

09:30 - Jovetić: Uz ovakvu igru možemo do titule!Fudbaleri Intera deklasirali su na gostovanju Udineze sa 4:0, a golgeterski post na ovom meču konačno je prekinuo crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić."Odigrali smo najbolju utakmicu do sada. Drago mi je što smo postigli više od jednog gola, što nije često bio slučaj na našim utakmicama, a stvorili smo i mnogo prilika. Radujem se postignutom golu, skinuo sam teret s leđa" rekao je Jovetić.Bivši igrač Partizana je ubeđen da njegov tim može do titule ove sezone."Treba ići od utakmice do utakmice, svaki bod je bitan u borbi za titulu, a uz ovakvu igru sve je moguće" rekao je Jovetić.

08:40 - Žilberto Silva završio karijeruBivši brazilski fudbalski reprezentativac saopštio je danas da je završio karijeru u 39. godini.Silva, koji je 2002. godine osvojio Svetsko prvenstvo sa Brazilom, a pet godina kasnije Kup Amerike, nije igrao poslednje dve godine zbog ozbiljne povrede kolena.On je tokom karijere igrao za Amerika Mineiro i Atletiko Mineiro, a od 2002. do 2008. godine bio je ključni igrač Arsenalove ekipe koja je u sezoni 2003-2004 bez poraza osvojila Premijer ligu."Danas završavam svoju karijeru sportiste. Ovo je teška odluka. Koliko god da je bolno i tužno, ja ovaj trenutak doživaljavam sa velikom radošću. Proveo sam radosnih 20 godina, tako je bilo meni i mojoj porodici", rekao je Silva, preneli su britanski mediji.Osim titule sa Arsenalom, Silva je osvojio i dva FA kupa i igrao u finalu Lige šampiona.Posle odlaska iz Arsenala osvojio je titulu sa Panatinaikosom, a zatim se vratio u Brazil, gde je 2013. godine osvojio Kup Libertadores sa Atletikom Mineirom."Pauzirao sam poslednje dve godine pripremajući se za novu fazu života i nisam znao kada će doći vreme za penziju. Sada je vreme da to učinim", rekao je 39-godišnji Silva.Za reprezentaciju Brazila odigrao je 93 utakmice i postigao tri gola.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE POGLEDATI OVDE