(VIDEO) CRNO-BELI SE OBRUKALI: Partizan ni sa igračem više nije pobedio Spartak u Kupu Srbije

Prvi meč polufinala

Fudbaleri Partizana i Spartaka odigrali su bez golova prvu utakmicu polufinala Kupa Srbije.
1 / 2 Foto: Partizan.rs

Crno-beli nisu uspeli da slome otpor Subotičana iako su od 44. minuta imali igrača više. Tada je isključen Tumbasević zbog udaranja glavom Bogosavca.

PREGLED MECA // Partizan 0 - 0 Spartak... by goal365hd

U drugom poluvremenu usledila je rafalna paljba crno-belih. Stevanović i Mihajlović verovatno ni sami ne mogu da prebroje koliko su puta šutnuli ka golu Spartaka, nekoliko puta iz povoljnih pozicija pokušali su i Božinov i Ilić, Vlahović je imao sjajnu šansu... Ali, njihovi udarci su ili završavali pored gola ili ih je zaustavljao sjajni golman Mirković.

"Čestitao bih Spartaku na rezultatu, uspeo je da sačuva mrežu iako je imao igrača manje", počeo je trener Partizana Ivan Tomić priču za TV Arenu sport posle meča.

Crno-beli su bili očajni u prvom poluvremenu tokom kojeg je viđena samo jedna šansa, i to za Spartak.

"Nismo dobro ušli u meč, a posle smo se poboljšali. Cirkulacija lopte je bila dobra, imali smo mnogo prilika, Spartakov golman je branio sjajno, trebalo je da budemo mirniji u završnici. Nismo uspeli da iskoristimo šanse, ostaje nam da se u revanšu izborimo za finale", dodao je Tomić.

Upitan da li je mirnoća u završnici jedino što zamera igračima, Ivan Tomić je odgovorio:

"Da, prosto nemam šta drugo da im zamerim. Kako god izgleda, nije uvek lako stvoriti šanse čak i kada protivnik igra sa desetoricom".

U drugom polufinalu Javor je savladao Borac 2:1.

Revanši su na programu 20. aprila.

Finale je zakazano za 11. maj.

Trener Partizana Ivan Tomić nije mnogo menjao sastav koji pobeđuje u prvenstvu, pa su tako crno-beli ponovo igrali bez klasičnog centarfora. Jedina promena u odnosu na meč sa Voždovcem je pred golom: Kljajić umesto Šaranova.

PARTIZAN: Kljajić - Bandalovski, Gogoua, Jovanović, Bogosavac - Jevtović, Brašanac - Kosović, Mihajlović, Stevanović - Ilić.

SPARTAK: Mirković – Jočić, Antonić, Kovačevič, Milošević – Šljivić, Tumbasević – Novaković, Torbica, Mrkela - Milić.

Kraj - 0:0!

86. minut - Poslednja izmena u Partizanu: Golubović je ušao umesto Jovanovića.

85. minut - Velika šansa za Vlahovića. Odbranio je Mirković.

81. minut - Rafalna paljba crno-belih ne jenjava. Ali uglavnom lopte idu pored gola, kao i ova Mihajlovićeva.

79. minut - Tomić sve karte baca na napad. Izveo je Brašanca, a uveo Vlahovića.

74. minut - Prvo je Ilićev šut sjajnom intervencijom zaustavio Mirković, a onda je Mihajlović loptu poslao pored gola.

71. minut - Opet Stevanović. Pucao je iz srca šesnaesterca. Pored gola.

68. minut - Poslednja izmena u Spartaku, Branković je zamenio Milića.

GOGUA LOMI KICMU DRIBLINGOM // Partizan 0 - 0... by goal365hd

67. minut - I Stevanović je pucao, golman Mirković je izbacio loptu u korner.

SUT PREKO GOLA Alen Stevanovic // Partizan 0... by goal365hd

66. minut - Sada je i Mihajlović bio neprecizan. A bio je u solidnoj poziciji, malo iskosa, imao je i vremena da se namesti...

DOBRA SANSA Nemanja Mihajlovic // Partizan 0... by goal365hd

64. minut - I Kosović je oprobao šut sa distance. Preko gola.

63. minut - Ponovo je Božinov u šansi i ponovo je loše šutirao.

62. minut - Konačno su i gosti zapretili. Ivanović je tukao sa 25 metara, za malo iznad prečke.

60. minut - Crno-beli u drugom poluvremenu dominiraju na terenu, ali nisu konkretni u završnici.

55. minut - Ivanović je zamenio Mrkelu kod gostiju.

54. minut - Sada je Mihajlović pucao preko gola.

51. minut - Živnuo je Partizan u nastavku. Pokušao je Božinov iz povoljne pozicije, ali je loše šutirao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Tomić je pojačao napad uvođenjem Božinova umesto Jevtovića, dok je njegov kolega Černišev napravio taktičku uzmenu - Jondić umesto Novakovića.

Kraj prvog poluvremena - 0:0!

44. minut - CRVENI KARTON! Dobio ga je igrač Spartaka Janko Tumbasević. Bogosavac je startovao na Tumbasevića, posle čega je fudbaler Spartaka glavom udario igrača Partizana. Sudija Ilić pokazao je Tumbaseviću direktan crveni karton.

40. minut - Sada deluje kao da se Partizan pomalo budi. Solo prodor Mihajlovića i šut - pored gola.

37. minut - Crno-beli su uputili udarac ka golu Sparaka! Brašanac je šutirao pored gola. Ovo je, bez dileme, najkonkretnije što je domaćin večeras uradio.

27. minut - Pre i posle Mrkeline šanse u 16. minutu, u Humskoj se apsolutno ništa ne dešava na terenu.

GAZENJE OD STRANE SASE ILICA ILI NE... by goal365hd

16. minut - Prva šansa na utakmici! Imali su je gosti! Mrkela se našao u odličnoj poziciji, sam pred golmanom Kljajićem, međutim, malo je oklevao, pa je Bogosavac sjajno uklizao i otklonio opasnost.

5. minut - Neočekivano, gosti gotovo sve vreme drže loptu u nogama, mahom se igra na polovini domaćina.

1. minut - Utakmica je počela.

17:55 - Na tribinama je oko 2.000 gledalaca.

17:50 - Trener Partizana Ivan Tomić citira Majkla Džordana u svlačionici. Više o tome pročitajte OVDE.

17:45 - Partizan je posle poraza na startu prolećnog dela sezone od OFK Beograda i Crvene zvezde, vezao tri pobede, dve nad niškim Radničkim (u Kupu u Beogradu 2:0, u prvenstvu u Nišu 1:0) i nad Voždovcem u Superligi (3:0). Spartak je hit proleća u prvenstvu, jer je zabeležio po dve pobede (Rad i OFK Beograd) i remija (Vojvodina i Borac), čime se odlepio od dna tabele.

17:40 - Partizan je u Kupu eliminisao beogradski Sinđelić (2:0) i Voždovac (1:0) kao gost i niški Radnički kao domaćin (2:0). Dakle, crno-beli nisu primili nijedan gol. Spartak je bio bolji od Zemuna u Gornjoj varoši (1:0), Bežanije u Subotici (3:2) i od "ćurana" u Jagodini (2:0).

17:35 - Glavni sudija je Milan Ilić iz Ćurpije.

17:30 - Partizan i Spartak sastajali su se dva puta ove sezone i oba puta su se radovali crno-beli. Početkom avgusta u Beogradu bilo je 2:1, a krajem novembra u Subotici 0:1.