(VIDEO) SPEKTAKLI ŠIROM EVROPE: Nemačka demolirala Italiju, glupost godine golmana Austrije

Prijateljske utakmice

Širom Evrope večeras je odigrano mnogo prijateljskih utakmica.

Reprezentacija Nemačke deklasirala je u Minhenu Italiju 4:1 i tako iskalila bes zbog nedavnog poraza od Engleske (2:3).

Toni Kros je doneo prednost svetskom šampionu u 24. minutu, a u 45. Mario Gece je povisio na 2:0. Julijan Draksler je u 59. napravio odličan prodor i uposlio Hektora za 3:0. Ozil iz penala je uvećao prednost domaćina na 4:0, da bi El Šaravi u 83. minutu postigao "utešni" gol za Italijane.

Nemačka je poslednji put pobedila Italiju 21. juna 1995. godine, kada je bilo 2:1, pošto u sedam utakmica posle toga nije mogla da savlada “azure”.

Turska je kao gost pobedila Austriju, rivala Srbije u kvalifikacijama za Mundijal 2018, zahvaljujući neverovatnoj grešci golmana Ramazana Ozkana, koji je dao loptu u noge Ardi Turanu za konačnih 1:2.

Bosna i Hercegovina je šokirala Švajcarce 2:0, a naorčito lep bio je gol Miralema Pjanića.

Portugal je savladao Belgiju 2:1, a u strelce se upisao i Kristijano Ronaldo - glavom.

Džejmi Vardi je ponovo bio strelac za Englesku, ali su Holanđani na "Vembliju" napravili preokret u drugom poluvremenu za 1:2.

Spektakl u Parizu! Francuska - Rusija 4:2.