ČELSI RAZBIO ASTON VILU: Pato postigao pogodak na debiju za ekipu iz Londona

Pobeda Plavaca

Fudbaleri Čelsija savladali su u gostima ekipu Aston Vile sa 4:0 (2:0) u 32. kolu engleske Premijer lige.

Golove za Čelsi postigli su Loftus Čik u 26. i Pato u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, dok je dva gola postigao Pedro u 46. i 59. minutu susreta.

Čelsi je od starta krenuo silovito i od 26. minuta došao u prednost, a prvi gol u Premijer ligi postigao je mladi Ruben Loftus Čik. Pred kraj prvog poluvremena "Plavci" su duplirali prednost iz penala, a precizan je bio Pato, na svom debiju.

Samo što je drugo poluvreme počelo, Čelsi je već vodio 3:0, a posle sjajne akcije gol je postigao Pedro, koji je u 59. još jednom bio precizan za konačan rezultat na meču.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi.

Ovom pobedom Čelsi je preuzeo deveto mesto na tabeli sa 44 boda, koliko ima i Liverpul, ali u slabiju gol razliku, dok je Aston Vila ubedljivo poslednja na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

Rezultati: Aston Vila - Čelsi 4:0 (Loftus Čik 26, Pato (pen.) 45+, Pedro 46,59)

Danas: Vest Hem - Krital Palas 16.00 Bornmut - Mančester Siti 16.00 Norič - Njukasl 16.00 Stouk - Svonsi 16.00 Arsenal - Votford 16.00 Sanderlend - VBA 16.00 Liverpul - Totenhem 18.30 Nedelja: Lester - Sautempton 14.30 Mančester Junajted - Everton 17.00 Tabela: Lester 66, Totenhem 61, Arsenal 55, Mančester Siti 51, Vest Hem i Mančester Junajted po 50, Sautempton 47, Stouk 46, Čelsi i Liverpul po 44...