(VIDEO) JORGANDŽIJE PREUZELE LIDERSKU POZICIJU: Golman Valensije blistao, Atletiko ipak slavio

Peti poraz domaćih

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostujućem terenu Valensiju sa 2:0, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Atletiko je poveo u 63. minutu golom Antoana Grizmana, a pobedu je obezbedio Kevin Gameiro u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Pobeda Atletika mogla je da bude ubedljivija, da su njegovi fudbaleri iskoristili dva penala. Golman Valensije Dijego Alveš prvo je odbranio penal Grizmanu u 44. minutu, a zatim i Gabiju u 69. minutu.

Atletiko je posle četvrte prvenstvene pobede prvi na tabeli sa 15 bodova, bodom više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Real Madrida. Atletiko i Real i Viljareal su jedine ekipe bez poraza u dosadašnjem toku prvenstva.

Valensija je posle dve vezane pobede pretrpela peti poraz u prvenstvu i zauzima 16. mesto na tabeli sa šest bodova.