(VIDEO) NAJLEPŠI GOL KAPITENA CRNO-BELIH: Ovako je Saša Ilić srušio Zvezdu i doneo pehar Partizanu

Na današnji dan

Na današnji dan pre 16 godina fudbaleri Partizana osvojili su Kup Jugoslavije trijumfom u finalu nad Crvenom zvezdom 1:0.

Finalni meč odigran je 9. maja 2001. godine na "Marakani".

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu i stvorila dve sjajne šanse, koje je propustio Pjanović.

U nastavku su crno-beli zaigrali bolje i takvu igru krunisali pogotkom Saše Ilića u 65. minutu.

"Grobari" posebno pamte taj pogodak legendarnog kapitena, ne samo zato što im je doneo trofej, već zato što je postignut sa 20-ak metara i to levom nogom, što nije svojstveno liku i delu Saše Ilića.

Kapitenu crno-belih je to jedan od najefektnijih golova u karijeri, a verovatno i jedan od najdražih.

CRVENA ZVEZDA: Kocić, Vitakić, Lalatović, Bunjevčević, Zoric, Gvozdenović, Lerinc (od 80 Bošković), D. Ilić (od 75. Marković), Aćimović, Pjanović, Drulić.

PARTIZAN: Radaković, Rašović, Jeremić, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok, S. Ilić, Ivić, Ilev (od 76 Delibašić), Bečanović.