(VIDEO) KRALJEVINA EVROPA: Real savladao Juventus u finalu Lige šampiona, Ronaldo produžio prokletstvo Stare dame

Madriđani odbranili titulu

Fudbaleri Reala odbranili su titulu u Ligi šampiona, pošto su večeras u finalu u Kardifu pobedili Juventus 4:1. Golove za Real postigli su Kristijano Ronaldo u 20. i 64, kao i Kazemiro u 61. i Asensio u 90. minutu. Jedini strelac za Juventus bio je Mario Mandžukić u 27. minutu.

Real je po 12. put u istoriji kluba stigao do evropske titule. Kraljevski klub iz Madrida je do sada igrao u 15 finala, a tri je izgubio. Juventus je deveti put igrao u finalu LŠ, a ostao je na dve osvojene evropske titule. "Stara dama" je produžila prokletstvo, jer je ovo njen sedmi poraz u finalima LŠ/KEŠ.

Real je ujedno prvi klub koji je uspeo da odbrani titulu u Ligi šampiona. Real je bio evropski šampion 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016.

Juventus je bio evropski šampion 1985. i 1996. godine. Juventus je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Huan Kvadrado u 84. minutu isključen zbog drugog žutog kartona. Real je poveom golom Ronalda u 20. minutu, kada je posle njegovog šuta lopta pogodila Bonućija i završila u mreži Juventusa. Mandžukić je sjajnim golom sedam minuta kasnije izjednačio. On je makazicama zatresao mrežu Navasa. Kazemiro je u 61. minutu ponovo doveo Real u vođstvo, a Ronaldo se tri minuta kasnije po drugi put upisao u strelce. Konačan rezultat postavio je Asensio u 90. minutu.

TOK UTAKMICE 90+4. minut - Kraj utakmice! Real je pobedio 4:1!

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta 90. minut - GOLLLLL!!! Juventus vodi 4:! Debakl Juventusa. Marko Asensio se upisuje u strelce! Real vodi 4:1!

84. minut - Crveni karton za Kvadrada Juventus ostaje sa deset igrača sa na terenu. Kvadrado je dobio drugi žuti karton pošto je udario Ramosa bez lopte, a Brih mu je pokazao put u svlačioniocu 80. minut - Nova šansa za Real Ronaldo je prosledio loptu do Bejla, a Bonući je u poslednji trenutak sprečio da igrači Reala ponovo zatresu mrežu Bufona 77. minut - Bejl menja Benzemu Veliki aplauzi za Benzemu, a menja ga Bejl 73. minut - Real se igra sa fudbalerima Juventusa Real dominira. Nova prilika za madridski klub, ali ovog puta je otišla visoko preko gola.

64. minut - GOLLL!!! Real vodi 3:1! Fudbaleri Reala vode 3:1. Ovog puta u strelce se upisao Kristijano Ronaldo. Portugalac je ovim golom postao najbolji strelac LŠ ove sezone. Modrić je asistirao Ronaldu, a Portugalcu nije bilo teško da zatrese mrežu Bufona

61. minut - GOLLL!!! Real vodi 2:1! Real ponovo vodi! Kazemiro je šutirao sa skoro 30 metara, a lopta je na putu ka golu zakačila Kedira i prevarila je Bufona

54. minut - Modrić preti Bufonu Modrić je iz daljine pokušao da iznenadi Bufona, ali je golman Juventusa bio siguran 48. minut - Real preti Juventusu Real prvi stiže do šanse u drugom delu meča. Isko je pokušao da iznenadi Bufona, a Barzalji je intervenisao u poslednjem trenutku 46. minut - Počelo je drugo poluvreme

II poluvreme 45+2 - Kraj prvog poluvremena Juventus i Real posle prvog poluvremena igraju 1:1 36. minut - Igra se odvija na sredini terena Igra se odvija na sredini terena. Posle desetak minuta, Juventus je došao do polušanse preko Kjelinija 31. minut - Kapiten Reala izgubio živce Žuti karton za Serhija Ramosa. Potpuno zasluženo 27. minut - Golčina Mandžukića za 1:1! Kakva golčina Mandžukića. Napadač Juventusa je makazicama prevario Navasa i svom timu doneo izjednačenje. On je postao prvi hrvatski fudbaler, koji je postigao golove u dva finala LŠ

20. minut - GOLLLL!!!! Real vodi! Real vodi 1:0 golom Ronalda! Kros je prosledio loptu do Ronalda, a ovaj do Karvahala. Karvahal je vratio loptu od Ronalda, koji je prevario Bufona. Lopta je na putu ka golu zakačila Bonućija.

12. minut - Prvi žuti karton na utakmici Prvi žuti karton na utakmici. Dibala je srušio Krosa, a Brih mu je zasluženo pokazao žuti karton

11. minut - Utakmicu prate Hečer i Vučević

6. minut - Navas zaustavlja udarac Pjanića Novi napad Juventusa. Prvo je pokušao Alves, a potom i Mandžukić. Intervenisala je odbrana Juventusa, a Navas zaustavlja dobar udarac Pjanića

4. minut - Juventus je prvi zapretio Fudbaleri Juventusa su prvi zapretili na utakmici. Iguain je dva puta pokušao da savlada Navasa, ali je ostalo 0:0. Mandžukić je prvo prosledio loptu do Iguaina, a Navas je bio siguran. Nova prilika za Iguaina, a golman Reala zaustavlja njegov udarac

1. minut - Utakmica je počela

20:40 - Sve spremno za početak utakmice

20:35 - Pogledajte srdačan susret Morate sa bivšim saigračima

20:30 - Bufon spreman za finale

20:20 - Igrači oba tima na zagrevanju

20:16 - Bufon je drugi najstariji igrač u istoriji finala LŠ Golman Juventusa Đanluđi Bufon je sa 39 godina i 126 dana drugi najstariji igrač koji je nastupio u finalu LŠ. Prvi je Edvin van der Sar, koji je u 2011. u finalu LŠ između Mančester junajteda i Barselone imao 40 godina i 211 dana

20:10 - Neverovatna atmosfera na stadionu u Kardifu pola sata pre početka meča

19:59 - Navijači Reala ovacijama pozdravili Sedorfa i Salgada

19:54 - Poznati sastavi timova

19:31 - Velika gužva u Kardifu i na prilazima gradu Ulice prestonice Velsa Kardifa pune su ljudi pred večerašnje finale Lige šampiona izmedju fudbalera Real Madrida i Juventusa. Desetine hiljada navijača nalazi se na ulicama Kardifa, koji je sa populacijom od oko 350 hiljada stanovnika najmanji grad domaćin finala Lige šampiona. Mnogi navijači su zbog ograničenog smeštajnog kapaciteta u Kardifu morali da spavaju u obližnjim gradovima, uglavnom u Bristolu, zbog čega je velika gužva u vozovima koji stižu u glavni grad Velsa. Utakmica će se zbog bezbednosti igrati pod zatvorenim krovom stadiona Milenijum, a navijači su počeli da ulaze na tribine i tri sata pre početka. Navijači su pozdravljeni natpisom "dobrodošli" na video bimovima na stadionu, na engleskog, španskom i italijanskom jeziku. Mediji navode da se ulaznice kod preprodavaca koštaju i do 1.500 evra, a policija je upozorila navijače da obrate pažnju da ne budu prevareni. Posebnu pažnju privukao je čarter let koji iz Madrida prevozi članove porodica i prijatelje fudbalera Reala, a koji je kasnio u Kardif. Kako je prenela agencija AP, bezbednosnih problema nema, a navijači oba kluba su pohvalili britansku policiju. Navijači Reala koji nisu doputovali u Kardif imaće priliku da utakmicu gledaju na stadionu "Santjago Bernabeu" u Madridu, gde će biti prenos na velikom video bimu, a ulaznica košta 10 evra. Utakmica će početi večeras u 20.45. 19:21 - Ko bi mogao da bude čovek odluke u finalu LŠ?

19:10 - Navijači polako pristižu na stadion

19:00 - Mijatović podržao fudbalere Reala

18:45 - Real je 1998. u finalu LŠ pobedio Juventus 1:0 Juventus i Real igrali su u finalu LŠ 1998. Juventus je bio favorit, ali je Real slavio golom Peđe Mijatovića

18:15 - Krov stadiona u Kardifu biće zatvoren

17:35 - Mijatović bodri Real u Kardifu Bivši fudbaler Reala Predrag Mijatović nalazi se u Kardifu gde bodri madridski klub

17:20 - Karte za finale LŠ kod preprodavaca i za 1.500 evra Preprodavci u Kardifu danas ispred stadiona prodaju ulaznice za finale fudbalske Lige šampiona po ceni i do 1.500 evra. Navijači ispred stadiona Milenijum pokušavaju da kupe ulaznice, a pojedini preprodavci ih nude i za 1.500 evra. Policija je upozorila navijače da budu oprezni, pošto postoji mogućnost da su neke ulaznice falsifikovane. Uoči utakmice navijače će na stadionu zabavljati bend Blek Ajd Pis. Prošle godine pre finala u Milanu nastupala je Ališa Kiz. Večerašnje finale Lige šampiona je prvo koje će biti igrano pod zatvorenim krovom zbog bezbednosti, posle napada u Mančesteru u kome su poginule 22 osobe.

17:00 - I Zidanov sin u timu Reala

16:00 - Navijači okupirali Kardif

Real bi mogao da postane prvi tim u istoriji koji je odbranio trofej Lige šampiona u novom formatu. Real je do sada 11 puta bio šampion Evrope, a Juventus samo dva puta.

Juventus je ove sezone osvojio "duplu krunu" u Italiji, dok je Real šampion Španije.

"Juventus nije izgubio šest finala, već je učestvovao u osam. Dolazak do finala je neverovatan uspeh. Finale Lige šampiona je jedno kao i Superbol i tada moraš da budeš pravi čovek na pravom mestu. Oduševljen sam što imamo ovakvu priliku", rekao je trener Juventusa Masimilijano Alegri.

Real sa klupe predvodi Zinedin Zidan, koji je nekada igrao za Juventus.

"Naravno da će za mene biti nešto specijalno meč protiv Juventusa, u Torinu sam proveo važan deo karijere i mnogo naučio. Sada sam u Realu, klubu mog života i daću sve od sebe da ponovo podignemo trofej", naveo je Zidan, poručivši da su šanse 50:50.

KURIR SPORT UŽIVO: Vučelić je 100% u pravu. Evo i zašto.