(KURIR TV) CRVENO-BELI OSVOJILI BANJICU: Zvezda sa rezervnim timom pobedila Rad za srećan put u Prag

Strelci Le Talek i Pešić

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na Banjici ekipu Rada sa 2:0 u utakmici drugog kola Super lige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Damjan Le Talek u 38. i Aleksandar Pešić u 92. minutu.

Crveno-beli sada imaju šest bodova, koliko su sakupili i Partizan, Spartak i Vojvodina, dok je Rad ostao na jednom bodu osvojenom u prvom kolu. Zvezda je imala potpunu kontrolu prvom delu utakmice, dok se Rad veoma dobro branio, ali su crveno-beli na odmor uspeli da odu s prednošću.

Imali su crveno-beli nekoliko solidnih pokušaja iz daljine i posle prekida u prvom delu meča, ali sve do 38. minuta nisu stigli do gola.

Luka Adžić izveo je korner sa leve strane, a najviši u skoku na drugoj stativi bio je Le Talek koji je glavom prebacio golmana Dušana Marinkovića i doveo svoj tim do prednosti.

Pre vodećeg gola Zvezde, Rad je imao solidnu priliku, ali je šut Nenada Lukića završio malo pored gola.

Utakmica se u drugom poluvremenu nastavila u sporom ritmu, a prvi do prilike stigli su igrači domaće ekipe.

U 54. minutu Stefan Vico dobio je odličnu loptu u prazan prostor, izašao je sam ispred Milana Borjana, šutirao, ali je golman Zvezde uspeo da zakači njegov udarac i prosledi loptu do stative, a potom i do kornera.

Upravo posle udarca iz ugla, lopta se odbila do Vuleta Vujačića, koji je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pogodio je samo prečku. Gosti su postepeno uspostavili ravnotežu, a u 66. minutu Pešić posle jedne dubinske lopte našao se u dobroj prilici, ali ipak nije uspeo da postigne gol udarcem sa oko 12 metara, pošto je lopta završila pored gola.

U finišu utakmice Rad je imao inicijativu, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Borjana.

Umesto toga, Zvezda je u poslednjim minutima meča stigla do još jednog gola. Dušan Anđelković je centrirao, a Pešić je glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Čukarički, dok Rad na svom terenu igra protiv Zemuna.

"Danas smo samo želeli da pobedimo zato što znamo da su prve utakmice u prvenstvu uvek najteže. Pre samo tri dana igrali smo meč sa Spartom pa smo ovog puta nastupili u kombinovanom sastavu. To je dobro za nas jer svi igrači dobijaju šansu i to nam mnogo znači kako bismo se uigrali. Znali smo da moramo da pobedimo, to smo i uradili i ne možemo da budemo nezadovoljni", rekao je Le Talek.

"Moj gol je lepši od Pešićevog. Šalu na stranu, ovo mi je prva utakmica u Super ligi i prvi pogodak, srećan sam što sam ovako otvorio sezonu. Ipak, tri boda su najvažnija, nije bitno ko je postigao golove", dodao je Le Talek.

Fudbaleri Crvene zvezde svoje misli usmerili su ka revanšu protiv Sparte koji ih u Pragu očekuje za četiri dana.

"Sada moramo da se odmorimo i dobro pripremimo za meč sa Spartom. Ova utakmica danas je potpuno drugačija od onog što nas očekuje u Pragu, ali mnogo nam znači što na put krećemo sa pobedom i izuzetno pozitivnom atmosferom", poručio je Le Talek.

1 / 7 Foto: Vladimir Milovanović

KRAJ - 0:2!

90+2. minut - GOOOLLL - 0:2 - PEŠIĆ! Prvenac Zvezdinog pojačanja. Pravovremeno je reagovao glavom posle centaršuta sa leve strane.

84. minut - DOMAĆINI PONOVO TRAŽE PENAL! Ovaj put smatraju da je Anđelković igrao rukom, ali ništa od najstrože kazne.

80. minut - I Petrić je završio sa izmenama posle uvođenja Miloševa i Guzine.

I DELIJE SU NAPRAVILE BAKLJADU:

75. minut - Izmena kod crveno-belih, Adžić je izašao, a u igru ušao Radonjić.

75. minut - Kanga je oprobao svoj šut, ali je zamalo promašio.

66. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Pešić se izborio za poziciju za šut posle primljene dubinske lopte, ali je njegov udarac završio pored gola.

64. minut - Prva promena u Petrićevom timu - Mladenović je zamenio Lukića.

62. minut - Druga izmena Milojevića - Kanga umesto Milijaša.

55. minut - ŠANSA za RAD - PREČKA! Posle kornera lopta je došla do Vujačića koji je tukao iz dobre pozicije, ali pogodio samo prečku.

54. minut - ŠANSA za RAD - STATIVA! Vico se sjurio sam ka Zvezdinom golu po levoj strani, ali ga je sustigao Adžić i izblokirao prvi pokušaj, a njegov drugi udarac odbranio je Borjan - poslao je loptu u stativu.

46. minut - Bakljada navijača Rada

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena kod Zvezde, Gobeljić je zamenio povređenog Stojkovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1!

44. minut - Stojković je ostao na zemlji posle starta Denića. Zvezdin bek je sa bolnom grimasom na licu napustio teren.

38. minut - GOOOLLL - 0:1 - LE TALEK! Posle osmog kornera za Zvezdu, koji je izveo Adžić, Le Talek se "izvukao" na drugoj stativi i udarcem glavom lobovao golmana Markovića.

Marković i Maraš su se sudarili na gol-liniji...

35. minut - Odlično je "probio" Denić i proigrao Lukića, koji je šutirao sa distacne, ali neprecizno.

33. minut - Šut Jovičića iz daljine, Marković kroti loptu bez problema.

Evo kako navija "Junajted fors"...

23. minut - GRAĐEVINARI TRAŽE PENAL! Vujačić je prošao po levoj strani i ubacio u sredinu za Lukića, na koga je startovao Anđelković, posle čega je domaći igrač pao, a sudija Anđelovski odmahnuo rukom.

21. minut - Pokušaj Adžića iz slobodnog udarca.

20. minut - Korner je izveo Milijaš, Babić glavom šutirao, agolman Marković je bio siguran.

13. minut - Prvi pretnja domaćina, pokušao je Denić.

12. minut - Zvezda drži loptu i kontroliše dešavanja na terenu, ali za sada bez šansi.

10. minut - Još nema uzbuđenja... Vreme je sparno i teško za igru.

1. minut - Utakmica je počela...

Trener Zvezde Vladan Milojević načinio je čak sedam izmena u odnosu na tim koji je igrao protiv Sparte, pa tako danas igraju Babić, Anđelković, Račić, Srnić, Adžić, Milijaš i Pešić, koji nisu bili među "najboljih 11" u četvrtak. Milojević odmara Savića, Rodića, Donalda, Kangu, Milića, Rikardinja i Boaćija.

RAD: Marković - Vico, Maraš, Zonjić, Volkov - Bainović, Piščević, Lutovac, Lukić, Denić - Vujačić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Anđelković - Jovičić, Račić, Srnić, Adžić, Milijaš - Pešić.

19:00 - Poklon za kapitena Rada - Nikola Maraš dobio je sliku za 100. prvenstvenu utakmicu u dresu "građevinara"

18:59 - Navijača Rada su na mestu, pristalice Zvezde još nisu stigle na tribine

18:55 - Tu je i Ilija Petković

18:53 - Milojević: Rad ima dobru "ekipicu"

"Rad je klub koji gaji filozofiju, a ta filozofija je s igračima iz omladinske škole. Ipak, tu su i igrači koji imaju iskustvo, jer već par godina igraju u Super ligi Srbije. Oni su dobra 'ekipica' u svim linijama, nadahnuta, motivisana, poletna. To je protivnik kog maksimalno poštujemo i tako ćemo se i spremati za utakmicu", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević.

18:34 - Zagrevanje u toku, navijači pristižu

18:31 - Najpoznatiji partizanovac došao da gleda Zvezdu

18:18 - Delije stigle na Banjicu

Navijači Crvene zvezde organizovano su stigli do stadiona Rada. Okupili su se ispred "Marakane" i u koloni, bez incidenata, došli na Banjicu.

18:15 - Crveno-beli vezali 8 pobeda nad Radom u prvenstvu

Crveno-beli ostvarili su osam vezanih pobeda nad "građevinarima" u prvenstvu. Rad je poslednji put savladao Zvezdu u Kupu u oktobru 2014.

18:10 - Zvezda u formi

Crvena zvezda je prvenstvenu sezonu otvorila pobedom na svom stadionu nad Radničkim iz Niša 3:0. Četiri dana kasnije na istom mestu je savladala i Spartu (2:0), sa kojom u pragu u četvrtak igra revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Današnja utakmica je sedma Zvezdina u ovoj sezoni.

18:08 - Rad osvojio bod u Kruševcu

Rad je u prvom kolu Superlige igrao 2:2 sa Napretkom u Kruševcu.