(KURIR TV) ZVEZDA SIJALA I U PRAGU: Crveno-beli opet pobedili Spartu, još samo korak do Lige Evrope

dobra igra crveno-belih

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu Evrope, jer su i u revanšu trećeg kola kvalifikacija u Pragu savladali Spartu 1:0 (1:0).

Specijalni izveštač Kurira iz Praga - Goran Anđelković

1 / 7 Foto: EPA

Crveno-beli su više igrom nego rezultatski "rašrafili" rivala, koji je uoči ovog dvomeča važio za favorita. Tim trenera Vladana Milojevića za sve se pitao u obe utakmice sa sastavom poznatog italijanskog stručnjaka Andree Stramaćonija. Dovoljno je reći da za 180 minuta borbe Sparta stvorila samo nekoliko šansi, i to sve u finišu revanša kada je već bio poznat pobednik dvomeča (Ben Haim pogodio stativu, a Lafata prečku).

Kao i pre nedelju dana u Beogradu, kada je Zvezda pobedila 2:0, i danas su crveno-beli od starta zagospodarili terenom "Đenerali arene". Kada je u 19. minutu Ričmond Boaći na fantastičnu asistenciju Slavoljuba Srnića zatresao mrežu domaćina, sve je bilo rešeno. Sparta se tada našla u situaciji da mora da postigne četiri gola i da pritom ne primi nijedan da bi prošla dalje, a svima na terenu, ali i onima koji su gledali utakmicu, bilo je jasno da je to nemoguće. Jer, Zvezda se pokazala kao daleko kompaktniji i kvalitetniji rival.

Zato se ostatak meča u Pragu sveo na otaljavanje posla.

Međutim, u završnici utakmice Boaći je napustio teren sa bolnom grimasom na licu, zbog povrede prepona, što je svakako zabrinulo i Milojevića i sve navijače Zvezde.

Na tribini "Đenerali arene" bilo je oko 2.000 "Delija" koji su imali mnogo razloga za zadovoljstvo, što zbog dolaska svojih ljubimaca na korak od Lige Evrope, što zbog još jedne njihove sigurne igre.

Pred Crvenom zvezdom, kao i pred Partizanom, stoji još jedna prepreka na putu ka Ligi Evrope. Ko će im biti rivali saznaće na žrebu koji će se održati u petak u 13 sati.

Utakmice poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope igraće se 17. i 24. avgusta.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

87. minut - Nova šansa za Spartu Borjan je opet izašao kao pobednik

85. minut - Šut Plavšića... Bivši igrač Zvezde je šutirao, Borjan odbio loptu, a pokušaj Lafate u nastavku blokirao je Rodić

81. minut - Lafata šutira, Borjan besni na odbranu Sparta je za 5 minuta stvorila tri velike prilike. Golman Zvezde nije savladan, ali je besan na saigrače

79. minut - Boaći se žali na povredu Po onome što pokazuje, napadač Zvezde je povredio preponu

78. minut - Drma se Borjanova prečka Lafata je posle prekida šutirao glavom, a Borjan je spasao Zvezdu, pošto je skrfenuo loptu ka prečki

77. minut - Sparta pogađa stativu

Ben Hajm je šutirao, ali je lopta zvršila na stativi gola koji čuva Borjan

74. minut - Navijači Sparte napuštaju stadion U momrntu kada su Česi imali jednu od retkih prilika, najvartrenije pristalice Sparte skidale su zastave i napuštale stadion

66. minut - Solidan pokušaj Srnića Dobar napad Zvezde i šut Srnića. Dobra odbrana golmana Sparte

63. minut - Zvezda se odlično brani Sparta nema gotovo nikakvu šansu da ugrozi Borjana

53. minut - Dobra prilika za Zvezdu

Posle dobro centaršuta usledio je pokušaj glavom Milića, ali je lopta otišla kraj stative

50. minut - Igra se između dva šesnaesterca Nema šuteva ka golu nijednog od dva tima

46. minut - Meč je nastavljen

45+2. minut - Kraj prvog dela meča Posebno u prvih 20 minuta srpski tim je dominirao na terenu, a posle gola Boaćija, pokušavao je iz kontranapada i bio veoma opasan

45+2. minut - Kanga se okliznuo Opet kontra! Kanga je istrčao, ali se u odsudnom momentu okliznuo, tako da nije uspeo da kazni grešku golmana Sparte, koji je promašio loptu

39. minut - Zicer za Jovičića Nova kontra Zvezde posle koje je Jovičić izbio sam pred gol Sparte, ali loptu nije zahvatio kako je želeo

34. minut - Solidna kontra Zvezde Boaći je povukao kontru, proigrao Kangu, dobio povratnu loptu, ali je njegov pokušaj izblokiran

33. minut Slobodnjak za Spartu Bez opasnosti po gol Zvezde, pokušao je Plavšić

25. minut - Sparta krenula u ofanzifu Česi su krenuli odlučnije u napad, što je i logično, ako se zna da pri ovom rezultatu za polazak dalje, moraju da postignu 4 gola

19. minut - GOOOOOOOOL 0:1 Boaći Stojković je poslao dugu loptu ka Srniću, ovaj je napre ukrotio, pa zatim sjajno našao Boaćija, kome nije bilo teško da zatrese mrežu za veliku prednost Zvezde

13. minut - Siguran Borjan Česi su došli pred gol Zvezde, šutirali ka golu iz izgledne pozicije, ali je Borjan dobro intervenisao

8. minut - Sve pršti pred golom Sparte Boaći je spustio loptu za Kangu, ali pokušaj je izblokiran, kao i onaj Srnićev koji sekund kasnije

5. minut - Opet Boaći

Sada je šutirao iz bolje pozicije, ali je lopta otišla pored gola

4. minut - Zicer za Boaćija Napadač Zvezde je umakao čuvarima, ali mu je golman Sparte ušao u šut i odbrani

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Sastavi

Sparta: Dubravka, Karavjaev, Štetina, Mareček, Mihal Kadlec, Manđek, Mavuba, Plavšić, Vaclav Kadlec, Fridek, Janko.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Savić, Rodić, Donald, Jovičić, Milić, Kanga, Srnić i Boaći.

Glavni sudija je Francuz Toni Šapron, a meč će početi u 19 časova.

Delie krenule na stadion

Navijači Crvene zvezde koji su se našli na trgu u Pragu krenuli su na utakmicu

Tok meča

Ekipa treneraVladana Milojevića je pre samo sedam dana odigrala blistavu partiju i dominantno slavila nad znatno iskusnijim timom, koji je prethodnih sezona često znao da "prezimi" u Ligi Evrope, i sada je ostalo samo da zada završni udarac na stadionu Letna.

To "samo" ne deluje kao laka misija, što najbolje govore porazi Intera, Sautemptona, Bilbaa, APOEL-a na Letni u poslednje tri sezone, ali ukoliko Zvezda ponovi bar upola borbenosti i želje srušiće velikog favorita i stići pred vrata grupne faze Lige Evrope, takmičenja u kojem nije bila tačno deceniju.

Rezultat 2:0 deluje kao velika prednost za Crvenu zvezdu, ali trener crveno-belih Vladan Milojević poziva na oprez rečima da je pred njegovim timom još puno posla.

"Moramo da budemo čvrsto na zemlji, da poštujemo protivnika, ali nema razloga da se bilo koga plašimo. Sparta je veliki klub, znamo koliko je uložila novca ovog leta i smatram da smo odigrali samo prvo poluvreme. I dalje je ista meta, isto odstojanje", rekao je Milojević na zvaničnoj konferenciji pred duel u Pragu.

Njegov kolega sa klupe Sparte Italijan Andrea Stramaćoni istakao je da je pred češkim velikanom možda i ključna utakmica u sezoni, ocenivši je kao revolucionarnu.

"Znam da smo u prve dve utakmice u sezoni bili loši, za bolje igre je potrebno vreme. Moramo da gledamo napred, da se držimo našeg stila, a ne posle bilo kog kiksa oklevanje i promene. Pred nama je jako važna utakmica, možda nam donese revoluciju", poručio je Stramaćoni.

Sparta će biti oslabljena neigranjem turskog štopera Semiha Kaje, koji se ozbiljnije povredio protiv Bohemijansa u češkom prvenstvu.

Kurir sport, Foto: Dado Đilas