(VIDEO) NAPREDAK U 97. MINUTU ŠOKIRAO ZVEZDU: Kruševljani golom Mitrovića naneli prvi poraz lideru!

Derbi 12. KOLa SLS

Fudbaleri Napretka savladali su Crvenu zvezdu u meču 12. kola Superlige.

Jedini gol postigao je Mitrović u 97. minutu.

Crveno-beli su i dalje prvi sa 28 bodova, dok je Napredak trenutno deveti sa 14 bodova.

Jedini gol postigao je Nikola Mitrović u 97. minutu. Napredak je izveo kontru preko leve strane, lopta je došla do Mitrovića koji je sa dvadesetak metara lobovao Milana Borjana.

Zvezdi se osvetio "rotacioni sistem" trenera Vladana Milojevića jer u timu nije bilo Gelora Kange, a Ričmond Boaći i Nenad Krstičić zaigrali su tek u nastavku.

Takođe, Zvezda nije imala ni sreće kao u Kelnu, propušteno je nekoliko sjajnih šansi, a Napredak je do pobede došao odmah nakon što su Nenada Milijaša iz "slobodnjaka" centimetri delili od pogotka.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbudjenja, Zvezda je pokušava da probije odbranu Kruševljana, ali u tome nije uspela.

Drugo poluvreme donelo je znatno više uzbudjenja što, timov su igrali u bržem i otvorenijem ritmu, pa su se šanse redjale na obe strane. Zvezda je u par navrata mogla do gol, a najbliži tome bili su u 75. minut kada je Slavoljub Srnić sa oko 10 metara pogodio prečku.

Kruševljani su takodje u par navrata mogli do gola, ali im je u završnici napada nedostajalo koncentracije. Domaćin je ipak u poslednjem napadu na meču došao do trijumfa, nakon što je Mitrović sa oko 16 metara prebacio istrčalog Milana Borjana.

2. POLUVREME

90+7. minut - GOOOL!!!!

Mitrović postiže gol!!! Sa oko 20 metara je lobovao Borjana i doneo svom timu pobedu!

90+5. minut - Milijaš je izveo slobodan udarac, preko gola

90. minut - Mažić produžio utakmicu 7 minuta

Negoduju domaći navijači jer je glavni sudija meča produžio utakmicu za sedam minuta.

89. minut - Petrović odbranio nemoguće

Kakva prilika za Crvenu zvezdu, Donald je šutirao sa ivice šesnaesterca, a Petrović čudesno intervenisao i izbacio loptu u korner.

81. minut - Treća izmena u Zvezdi

Umesto Srnića u igri je Milijaš.

80. minut - Prilika za Napredak

Borijanišević je centrirao, Alivodić šutirao, neko od fudbalera Zvezde skrenuo loptu koja je prevarila Borjana, ali je završila pored gola.

70. minut - Srnić je pogodio prečku

Dobar napad Crvene zvezde, Radonjić je prošao po levoj strani, centrirao po zemlji, Srnić uhvatio loptu i sa desetak metara pogodio prečku.

Prethodno je Radonjić šutirao pored gola.

65. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi

Umesto Rikardinja u igri je Boaći.

63. minut - Srnić propustio veliku priliku

Mogla je Crvena zvezda do vođstva u 63. minutu, ali je Srnić glavom šutirao pored gola sa oko 5 metara.

58. minut - Velika šansa za Napredak

Kasalica je odlično prošao po levoj strani, centrirao, a Alivodić promašio stopostotnu šansu.

57. minut - Izmena u Napretku

Umesto Markovskog u igri je Nigerijac Sekidika.

53. minut - Opasan napad Napretka

Mitrović je šutirao sa oko 18 metara, ali preko gola.

46. minut - Delije su prekinule utakmicu na 1-2 minuta zbog bakljade.

46. minut - Izmena u ekipi Crvene zvezde

Milojević je izveo Račića, a uveo Krstičića.

1. POLUVREME

37. minut - Urošević se oprobao iz slobodnog udarca

Napredak je pripretio iz slobodnog udarca. Urošević je šutirao, a Borjan bio na mestu.

36. minut - Žuti karton za Uroša Račića

Fudbaler Crvene zvezde bespotrebno je startovao uz aut liniju na polovini terena koji pripada Napretku. Zbog toga je "požuteo".

35. minut - Prvi korner za Napredak

Pokušali su domaći fudbaleri da ugroze mrežu Borjana, međutim Pešić otklanja opasnost.

34. minut - Navijači Napretka nezadovoljni odlukama Mažića

Pristalice domaćeg tima koje su smeštene na Zapadnoj tribini zamerile su glavnom sudiji meča Miloradu Mažiću što nije dosudio prekršaj za Napredak. U razgovor sa glavnim sudijom ušao je i trener domaćih Milorad Kosanović.

33. minut - Žuti karton za Veškovca

Defanzivac Napretka je faulirao Pešića na oko 22-23 metra od gola domaćeg tima. Sudija Mažić je odmah dosudio prekršaj i dodelio žuti karton domaćem igraču.

32. minut - Nova prilika za Napredak

Vukanović je dobio loptu u šesnaestercu Crvene zvezde, ali je ona otišla previše desno, pa nije uspeo da je vrati u sredinu.

24. minut - Enver Alivodić pripretio golu Zvezde

Prvu šansu za Napredak propustio je Enver Alivodić. Fudbaler Kruševljana je zahvatio poluvolej iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla iznad gola Borjana.

17. minut - Pešić propustio veliku priliku

Prva velika šansa za Crvenu zvezdu na utakmici. Pešić se iznenada našao oči u oči sa golmanom Napretka Petrovićem ali nije uspeo da je zahvati sa oko tri metra. Prethodno je Srnić ubacio loptu, a neko od fudbalera Napretka promašio loptu.

17. minut - Žuti karton za Alivodića

Fudbaler Napretka je zbog nepropisnog starta zaradio javnu opomenu.

16. minut - Slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa oko 25 metara, ali bez opasnosti po gol domaćina

Donald je nabacio loptu u peterac, Stojković glavom vratio ka Rikardinju, ali je Urošević u poslednjem trenutku intervenisao i sprečio opasnost po svoj gol.

Domaći Napredak igra u crvenim dresovima, gost Crvena zvezda u teget plavim.

Zvezda je na ovom meču bez standardnih Boaćija, Kange i Krstičića.

Napredak: Petrović, Boranijašević, Veškovac, Miladinović, Urošević, Šljivić, Mitrović, Alivodić, Markoski, Kasalica, Vukanović.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Gobeljić, Račić, Donald, Srnić, Rikardinjo, Radonjić, Pešić

Stadion: Mladost (kapacitet 10.331)

Sudija: Milorad Mažić

Jedan od najzanimljivijih mečeva 12.kola Super lige Srbije igra se u Kruševcu gde domaći Napredak dočekuje goste iz Beograda, ekipu Crvene zvezde. Domaćini su tokom prethodnih sezona često uspevali da "otkinu" bodove "večitima", pa treba očekivati da i ovoga puta pruže snažan otpor lideru šampionata.

U taboru domaćina vlada pozitivna atmosfera, a meč sa crveno-belima ’’čarapani’’ dočekuju rasterećeno i sa željom da pruže snažan otpor i stignu do pozitivnog rezultata.

"Pripremamo se potpuno isto kao i za svaku drugu utakmicu. Zvezda jeste magnet za građane Srbije, pogotovu kada igra van Beograda. Onda je to kao neki mali praznik i mene to raduje. Moji momci su u poslednje dve utakmice uradili veliki posao, napravili pozitivnu atmosferu, osvojili četiri boda, i utakmica sa Zvezdom dolazi kao nagrada. Nagrada u smislu da odigraju maksimalno koncentrisano, dobro, ozbiljno, da se Zvezdi suprotstave na najjači način koji je moguć u ovom momentu i da probaju da se izbore za pozitivan rezultat", rekao je trener Napretka Milorad Kosanović.

Gosti u ovaj meč ulaze umorni od evropskog okršaja u Kelnu, ali i puni samopouzdanja.

"Gostujemo ekipi koja je u vrhu našeg fudbala i po igračkim kvalitetima i po organizaciji kluba. Pred svojom publikom igraju odlično, imaju jedan od najlepših stadiona kod nas i čitava atmosfera u Kruševcu je prava fudbalska. Napredak je skup odličnih pojedinaca i očekujem dobru utakmicu. Mislim da srpski fudbal to zaslužuje. Trener Kosanović je neko ko je ostavio trag u našem poslu i jedan je od vodećih trenera u srpskom fudbalu. Dosta toga od njega može da se nauči. Ipak, ja razmišljam samo o svojoj ekipi i o tome kako ćemo mi izgledati na terenu", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević.