(VIDEO) ČUKARIČKI ODOLEO U HUMSKOJ: Partizan nije iskoristio poraz Zvezde, Grobari zvižducima ispratili crno-bele

12. KOLO SLS

Fudbaleri Partizana i Čukaričkog igrali su bez golova u meču 12. kola Superlige na Stadionu Partizana.

1 / 11 Foto: Partizan.rs/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana i Čukaričkog odigrali su večeras nerešeno 0:0 u poslednjoj utakmici 12. kola Super lige Srbije.

Partizan nije iskoristio priliku da se posle današnjeg poraza Crvene zvezde od Naprteka još više približi vrhu tabele, pa su sada izabranici Miroslava Djukića treći sa 24 boda, odnosno imaju bod manje od Vojvodine, a četiri manje od Zvzede.

Čukarički je sedmi na tabeli sa 20 bodova.

U prvih 45 minuta ekipe su igrale otvoreno, bilo je dosta duela i nepreciznih pasova, ali i udaraca na obe strane terena.

Čukarički je bio opasniji rival u prvom poluvremenu i upravo su izabranici Nenada Lalatovića propustili najbolji priliku u tom delu utakmice kada je Ognjen Mudrinski u 29. minutu pogodio prečku iz idealne pozicije.

Posle centaršuta Ovusua, lopta je stigla do Mudrinskog koji je šutirao sa sedam-osam metara, Vladimir Stojković je već bio savladan, ali isprečila se prečka.

U drugom poluvremenu se do 70. minuta nije dogodilo ništa vredno pomena, tada je Tavamba oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

Oko 3.000 navijača u Humskoj u tim momentima nije bilo nezadovoljno igrom crno-belih, zvižduci su bili sve učestaliji, a jedan deo pristalica Partizana počeo je da skandira: "Đukiću, odlazi".

Crno-beli su u poslednjih desetak minuta sve karte bacili na napad, ali nisu uspeli da postignu gol, odnosno Čukarički nije imao većih problema da se odbrani.

Partizan u narednom kolu gostuje Radniku, doč Čukarički dočekuje Javor.

2. POLUVREME

87. minut - ODLIČNA ŠANSA ZA PARTIZAN Suma je bio u prilici: Gađao je iz prve sa desetak metara posle dobrog centaršuta, ali Kirovski je bio na pravom mestu

78. minut - ŽUTI KARTON ZA EVRTONA Everton je isekao brzu kontru Čukaričkog, fauliran je Mudrinski, a Brazilac je potpuno zasluženo dobio žuti karton

60. minut - Bez ikakvih uzbuđenja na terenu!

50. minut - Probao je Tavamba, pogodio je stativu, ali je lopta nekoga zakačila i otišla u korner

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

Pogledajte najzanimljivije detalje iz prvog poluvremena:

38. minut - Slobodan udarac za Partizan izvodi Đuričkovć, ali njegov šut završava pored gola

31. minut - OPASAN ČUKARIČKI PO PARTIZAN - JOŠ JEDNA ŠANSA - i opet Mudrinski. Stvorila se gužva u šesnaestercu Partizana, Mudrinski se dokopao lopte i šutirao, ali nije bio dovoljno precizan

29. minut - PREČKA! KAKVA ŠANSA ZA ČUKARIČKI - Mudrinski je sjajno šutirao, lopta je prešla preko Stojkovića i pogodila prečku

21. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN - Antonov je mogao da postigne pogodak, bio pred golom Čukaričkog, ali je njegov šut bio 'lak zalogaj' za golmana Kirovskog

16. minut - ŠANSA ZA CRNO-BELE - Na pas Petra Đuričkovića, Miletić je pokušao glavom da postigne pogodak, ali je lopta otišla pored desne stative

11. minut - PRILIKA ZA ČUKU - Petar Mićin je vodio loptu nekih 30-tak metara ka golu Partizana, ali je Ostojić sjajno reagovao u šesnaestercu crno-belih i izbacio loptu u aut

6. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN - Ognjen Ožegović je uputio snažan šut sa nekih 20-tak metara ali je lopta otišla tik iznad gola Čukaričkog

19.00 - Meč je počeo!

SASTAVI

Partizan: Stojković - Nemanja R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Antonov - Everton, Marjanović - Đuričković, Tavamba, Suma - Ožegović

Klupa: Jovičić, Vulićević, Nemanja G. Miletić, Radin, Ilić, Solomon, Jovanović

Čukarički: Kirovski - Jovanović, Puškarić, Kopitović, Bogosavac - Docić, Drinčić - Mićin, Kajević, Ovusu - Mudrinski

Klupa: Belić, Radić, Bojić, Jovanović, Zorić, Milojević, Tedić

Derbi meč 12.kola Super lige Srbije igra se u Humskoj gde domaći Partizan dočekuje gradskog rivala, ekipu Čukaričkog. Dueli ova dva tima uvek privlače veliku pažnju, a gosti su tokom prethodnih nekoliko sezona često uspevali da savladaju crno-bele, pa treba očekivati odličnu utakmicu.

U taboru domaćina atmosferu je poremetio poraz na evropskoj sceni, ali ritam utakmica ne dozvoljava da se previše razmišlja o prošlosti.

"Meč protiv Čukaričkog je težak, dobar je protivnik. To je ekipa koja se bori za gornji deo tabele. Otežavajuća okolnost je što se igra posle evropske utakmice. Mi smo spremni, sigurno će Partizan odigrati dobar meč i pobediti. Što se tiče zdravstvenog kartona, tu nema promena, nema novih povreda. Biće određenih rotacija, videćemo još na kojim mestima nakon treninga", rekao je trener crno-belih Miroslav Đukić.

Gosti u ovaj meč ulaze sa puno optimizma i sa ciljem da se nadigravaju, a serija dobrih rezultata govori da su u sve boljoj formi.

"Od zadnjih šest utakmica imamo pet pobeda, jednostavno mnogo nam je igrača otišlo, ali su igrači sada u dobroj formi i pobeđujemo. Dugo je prvenstvo, nama je bitno da budemo u prva četiri tima i izađemo u Evropu. Ja se nadam da ćemo u tome uspeti, a jako sam zadovoljan kako igrači treniraju i kako su igrali u prethodnih šest utakmica", rekao je šef stručnog štaba Čukaričkog Nenad Lalatović.