(VIDEO) NEVIĐENA BRUKA SELTIKA U PARIZU: Bazel šokirao Murinjov Junajted u 90. minutu

LIGA ŠAMPIONA

Danas su odigrane utakmice petog kola Lige šampiona u grupama A, B, C i D.

Mančester junajted je doživeo šok u 90. minutu meča u Bazelu, gde je Lang doneo veliko slavlje domaćinu!

Bazel je načinio iznenađenje kao i u sezoni 2011/12 kada je takođe kao domaćin pobedio "crvene đavole" 2:1, ali im tada i ubio nadu da će nastaviti takmičenje na proleće - zaustavio ih je u grupnoj fazi.

Nemanja Matić igrao je za Junajted u poslednjoj četvrtini utakmice.

Švajcarci su zakomplikovali situaciju u Grupi A u kojoj vodi Mančester junajted sa 12 bodova, dok Bazel i CSKA imaju po devet i u poslednjem kolu će odlučivati o plasmanu u osminu finala.

Ranije danas CSKA je u Moskvi savladao Benfiku 2:0 i ostavio je zakucanu za dno tabele bez ijednog boda.

U poslednjem kolu sastaju se Mančester junajted - CSKA i Benfika - Bazel.

PSŽ je odavno obezbedio prolaz dalje iz Grupe B, ali je nastavio da teroriše rivale. Na "Parku prinčeva" stradao je i Seltik - 7:1.

Gosti su poveli preko Dembelea u prvom minutu i time iznervirali Nejmara i drugove.

Golove za PSŽ postigli su Nejmar i Kavani po dva, a po jedan Mbape, Verati i Alveš.

"Sveci" su srušili rekord po broju golova datim u grupnoj fazi. Već su ih postigli 24, a predstoji im još jedan meč. Dosadašnji rekorder bila je Borusija Dortmund sa 21 pogotkom.

Bajern je slavio u Briselu protiv Anderlehta 2:1. Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, Teodorčik je promašio nekoliko zicera, pa je belgijski predstavnik kažnjen u nastavku.

Levandovski je doveo Bajern u prednost, izjednačio je Hani, a konačan rezultat postavio je Toliso.

Bavarci u poslednjem kolu dočekuju PSŽ sa teoretskim šansama da mu preotmu prvo mesto u grupi - moraju da ga pobede sa makar četiri gola razlike.

Atletiko je u Madridu u Grupi C bio bolji od Rome 2:0 golovima Grizmana i Gameira. "Jorgandžije" su obezbedile učešće u Ligi Evrope na proleće, a da bi nastavili takmičenje u Ligi Evrope u poslednjem kolu moraju da pobede Čelsi u Londonu i da pritom Roma ne savlada Karabag kod kuće.

"Plavci" su plasman dalje obezbedili današnjom pobedom u Bakuu - 4:0.

U Grupi D Juventus i Barselona su odigrali bez golova u Torinu.

Barsa je "overila" prolaz dalje, a "staroj dami" je u poslednjem kolu potrebno da u Pireju osvoji onoliko bodova koliko Sporting osvoji na "Nou Kampu". Portugalci su bez problema, uz dva gola Basa Dosta, pobedili Olimpijakos 3:1 i ostali u trci za drugo mesto na tabeli.

Milorad Mažić je odlično sudio na meču u Torinu.

GRUPA A:

CSKA - Benfika 2:0 (1:0)

/Šenikov 13, Žardel ag 56/

Bazel - Mančester junajted 1:0 (0:0)

/Lang 90/

TABELA: Mančester junajted 12, Bazel 9, CSKA 9, Benfika 0.

GRUPA B:

PSŽ - Seltik 7:1 (4:1)

/Nejmar 9, 22, Kavani 29, 79, Mbape 35, Verati 75, Alveš 80 - Dembele 2/

Anderleht - Bajern 1:2 (0:0)

/Hani 63 - Levandovski 51, Toliso 77/

TABELA: PSŽ 15, Bajern 12, Seltik 3, Anderleht 0.

GRUPA C:

Karabag - Čelsi 0:4 (0:2)

/Azar pen 21, Vilijan 36, 85, Fabregas pen 73/

Atletiko Madrid - Roma 2:0 (0:0)

/Grizman 69, Gameiro 85/

TABELA: Čelsi 10, Roma 8, Atletiko Madrid 6, Karabag 2.

GRUPA D:

Juventus - Barselona 0:0

Sporting - Olimpijakos 3:1 (2:0)

/Dost 40, 66, Sezar 43 - Ođiđa Ofoe 86/

TABELA: Barselona 11, Juventus 8, Sporting 7, Olimpijakos 1.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

90. minut - BAZEL - MANČESTER JUNAJTED 1:0 - LANG!

86. minut - SPORTING - OLIMPIJAKOS 3:1 - OĐIĐA OFOE!

85. minut - ATLETIKO - ROMA 2:0 - GAMEIRO!

83. minut - CRVENI KARTON! Isključen je Perez (Roma) zbog drugog žutog kartona.

80. minut - PSŽ - SELTIK 7:1 - ALVEŠ!

79. minut - PSŽ - SELTIK 6:1 - KAVANI!

77. minut - ANDERLEHT - BAJERN 1:2 - TOLISO!

75. minut - PSŽ - SELTIK 5:1 - VERATI!

69. minut - ATLETIKO - ROMA 1:0 - GRIZMAN!

66. minut - SPORTING - OLIMPIJAKOS 3:0 - DOST!

66. minut - Evo i Nemanje Matića. Srbin menja Pola Pogbu.

63. minut - ANDERLEHT - BAJERN 1:1 - HANI!

56. minut - Mesi ulazi u igru! Zamenio je Delofeua.

51. minut - ANDERLEHT - BAJERN 0:1 - LEVANDOVSKI!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME!

43. minut - SPORTING - OLIMPIJAKOS 2:0 - SEZAR!

40. minut - SPORTING - OLIMPIJAKOS 1:0 - DOST!

35. minut - PSŽ - SELTIK 4:1 - MBAPE!

29. minut - PSŽ - SELTIK 3:1 - KAVANI!

22. minut - PSŽ - SELTIK 2:1 - NEJMAR! Drugi gol Brazilca.

17. minut - NAVIJAČI BAJERNA BACALI EVRE!

Navijači Bajerna izrazili su protest, jer su karte u Briselu bila skupe - 100 evra. Zato su (lažne) evre bacali na teren.

9. minut - PSŽ - SELTIK 1:1 - NEJMAR!

1. minut - PSŽ - SELTIK 0:1 - DEMBELE! Prvi put se zatresla mreža "svetaca" ove sezone u Ligi šampiona.

1. minut - Utakmice su počele...

20:39 - Felaini slavi 30. rođendan

20:28 - Zavirite u svlačionicu Mančester junajteda

20:26 - Mesi na klupi!

Trener Barselone Ernesto Valverde odlučio je da odmori najboljeg igrača.

20:23 - Zatišje pred buru na stadionu Juventusa

20:18 - Spajić i Kolarov od starta

Dvojica srpskih fudbalera počinju večerašnje mečeve - Uroš Spajić (Anderleht) i Aleksandar Kolarov (Roma). Na klupi su Nemanja Matić (Mančester junajted), Uroš Đurđević i Jagos Vuković (Olimpijakos).

Ranije danas Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč za Benfiku, dok je Andrija Živković u igru ušao u 85. minutu.

20:15 - Čelsi i CSKA već završili posao

U ranijem terminu odigrane su utakmice Karabag - Čelsi 0:4 i CSKA - Benfika 2:0.