(VIDEO) LISICE RASTRGLE PEVCE: Ovo je Lester iz šampionskih dana! Pogledajte fantastične golove Vardija i Mareza

PREMIJER LIGA U PUNOM SJAJU

Fudbaleri Lestera Džejmi Vardi i Rijad Marez postigli su prelepe golove u pobedi nad Totenhemom - 2:1 (2:0).

Gosti su napadali, a domaćini tresli mrežu - tako se u najkraćem mogu opisati dešavanja u prvom poluvremenu meča 14. kola Premijer lige na "King pauer" stadionu.

"Lisice" su povele u 13. minutu. Olbrajton je ubacio loptu u šesnaesterac, a Vardi skok udarcem lobovao golmana Uga Lorisa.

I kada se činilo da je samo pitanje trenutka kada će "pevci" izjednačiti u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu šampion Engleske iz 2016. godine je duplirao prednost. Sevnula je kontra, koju je završio Marez još jednim atraktivnim golom.

Totenhem je i u drugom poluvremenu nastavio da napada, ali sve što je uspeo da uradi je da ublaži poraz preko Harija Kejna u 79. minutu.

Kejnu je to 11. gol u deset utakmica sa Lesterom.

"Lisice" su uspele da savladaju Totenhema kao domaćini prvi put posle 15 godina!

Lester je preskočio tri ekipe na tabeli Premijer lige i sada je deveti sa 17 bodova, ali posle sutrašnjih mečeva 14. kola mogao bi malo da "padne".

Totenhem ni treći meč zaredom nije dobio, pa ostaje na petom mestu sa 24 boda, ali će ga Liverpul i Barnli preskočiti ukoliko sutra savladaju Stouk, odnosno Bornmaut.