ŠAMPION BEŽI: Bajern na plus 8 od Lajpciga, Verder šokirao Dortmund

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna pobedili su Ajntraht u Frankfurtu 1:0 u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Jedini gol na meču postigao je Vidal u 20. minutu.

Bajern je na vrhu tabele pobegao drugoplasiranom Lajpcigu koji je kod kuće protiv Majnca osvojio samo bod - 2:2.

Šampion ima 35 bodova, a Lajpcig osam manje.

Lajpcig je dva puta vodio protiv Majnca, ali su gosti oba puta stizali do izjednačenja.

Tim remijem Majnc se odmakao od zone ispadanja, sada ima 16 bodova i zauzima 14. mesto.

Najveće iznenađenje priredio je Verder savladavši Borusiju u Dortmundu 2:1.

Gosti iz Bremena poveli su preko Egeštajna u 26. minutu, izjednačio je Obamejang u 57, a konačan rezultat osam minuta kasnije postavio je Gebre Selasije.

"Milioneri" su pali na deobu sedmog mesta sa Augzburgom i Ajntrahtom sa po 22 boda, dok je Verder na 16. poziciji sa 14 bodova.

U duelu Hamburga i Volfsburga golova nije bilo, a Filip Kostić odigrao je ceo meč za domaćina.

Hamburg je 15. sa 15 bodova, a Volfsburg 11. sa 18.

Bundesliga, 15. kolo

petak Štutgart - Leverkuzen 0:2 (0:1) /Haverc 20, Bender 80/

danas

Dortmund - Verder 1:2 (0:1) /Omajenag 57 - Egeštajn 26, Gebre Selasije 65/ Lajpcig - Majnc 2:2 (2:2) /Kampl 29, Verner 45p - Kuason 39, Bergren 87/ Ajntraht - Bajern 0:1 (0:1) /Vidal 20/ HSV - Volfzburg 0:0 M'gladbah - Šalke 18:30

sutra Keln - Frajburg 15.30 Hanover - Hofenhajm 15.30 Augzburg - Herta 18.00

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

(KURIR TV) Ovako su se navijači Kelna provodili u beogradskim kafanama posle poraza od Crvene zvezde