(VIDEO) KRISTIJANA MOTIVISALA ZLATNA LOPTA: Ronaldo za poluvreme dao golova kao na prethodnih 14 mečeva, Real urnisao Sevilju

PETARDA ZA 45 MINUTA

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju čak 5:0, a svih pet golova dali su u prvom poluvremenu.

U pitanju je duel učesnika osmine finala Lige šampiona i ekipa koje su 15. kolo španske La Lige dočekali na deobi četvrtog mesta sa po 28 bodova!

Ali, na "Santjago Berbnabeuu" uragan je počistio Sevilju za poluvreme!

Goste iz Andaluzije načeo je Naćo u 3. minutu, onda je dva gola dao Kristijano Ronaldo, u 23. i 31. iz penala, zatim su mrežu tresli i Kros u 38. i Hakimi u 42.

Naročito raspoložen za igru je Kristijano Ronaldo, kome je pre meča uručena "Zlatna lopta Frans fudbala". To mu je peti put da dobija to priznanje.

Kao da ga je ta nagrada dodatno motivisala, pa je postigao dva gola, koliko i u prethodnih 14 kola!

"Kraljevski klub" se izjednačio na drugom mestu tabele sa Valensijom sa 31 bodom, pet manje od prvoplasirane Barselone.

Međutim, i Barsa i Valensija, ali i trenutno četvrtoplasirani Atletiko Madrid (30) bodova tek treba da igraju utakmice 15. kola.

Timu Zinedina Zidana ovo je predstavljalo generalnu proveru pred put u Ujedinjene Arapske Emirate, gde će učestvovati na FIFA klupskom svetskom prvenstvu. Real će odbranu titule početi u polufinalu 13. decembra protiv boljeg iz duela Al Džazira - Urava.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez)

KURIR SPORT UŽIVO: Niko o tome ne priča a ovo je najvažniji momenat sa utakmice Zvezda -Keln