ARSENAL SA SITIJEM ZA TROFEJ: Tobdžije pobedile Čelsi i plasirale se u finale Liga kupa

LONDONSKI DERBI

Fudbaleri Arsenala pobedili su Čelsi kao domaćini u revanšu polufinala Liga kupa 2:1 (1:1) i plasirali se u finale.

"Tobdžije" će se za pehar boriti sa Mančester sitijem 25. februara na "Vembliju".

U prvom meču londonskih rivala na "Stamford bridžu" nije bilo golova, ali zato jeste u večerašnjem revanšu.

Čelsi je poveo već u sedmom minutu preko Azara, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Ridiger autogolom.

Trijumf Arsenalu doneo je Džaka pogotkom u 60. minutu.

"Plavci" su bili bolji u prvom poluvremenu, što nisu uspeli da materijalizuju vođstvom, dok je tim Arsena Vengera u nastavku igrao kao preporođen i to pretvorio u trijumf.

Mančester siti je plasman u finale obezbedio juče savladavši i u revenšu Bristol siti 3:2, pošto je prethodno i kao domaćin u prvom meču bio bolji - 2:1.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)