(VIDEO) DVA ŠAMARA MURINJOVIM ĐAVOLIMA: Totenhem očitao lekciju Mančester junajtedu, Eriksen strelac u 11. sekundi

PREMIER LIGA

Fudbaleri Totenhema kao domaćini su pobedili Mančester junajted 2:0 (2:0) u derbiju 25. kola Premijer lige.

"Pevci" su poveli već posle 10,5 sekundi igre golom Kristijana Eriksena, što je treći najbrži pogodak u istoriji Premijer lige.

Nakon što su fudbaleri Totenhema krenuli sa centra na Vembliju, Jan Vertongen je uputio dugačak pas na polovinu gostiju, Hari Kejn je loptu spustio glavom do Dele Alija, a on je proigrao Eriksena koji je pogodio mrežu Junajteda.

Taj gol je, takođe, i najbrži gol koji je Mančester junajted ikada primio u Premijer ligi.

Najbrži gol u Premijer ligi postigao je fudbaler Totenhema Ledli King 2000. godine. On je na meču protiv Bredforda mrežu zatresao posle samo 9,9 sekundi igre.

Na drugom mestu je Alen Širer koji je na meču Njukasla i Mančester sitija pogodak postigao posle 10,4 sekunde.

Sudbinu Mančester junajteda zakucao je njegov igrač, Fil Džons, autogolom u 28. minutu.

Totenhem je sve vreme imao kontrolu nad dešavanjima na terenu, pa je u nastavku meč rutinski priveo kraju.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za tim Žozea Murinja.

"Crveni đavoli" su ostalo na drugom mestu sa 53 boda, što je 15 manje od lider Mančester sitija, koji je večeras savladao VBA 3:0.

Totenhem je ostao na petoj poziciji, ali sada sa 48 bodova, čime se približio Čelsiju i Liverpulu na dva koraka.

Mančester siti ne posustaje, a večeras je uvećao prednost na vrhu tabele. U pobedi nad "vrećicama" strelci su bili Fernandinjo u 19. minutu, De Brujne u 68. i Aguero u 89.

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Lester sa 2:1.

Oba pogotka za Everton postigao je Tio Volkot, u 25. i 39. minutu, dok je strelac jedinog gola za Lester bio Džejmi Vardi u 71.

Lester je sada na osmom mestu sa 34 boda, a Everton na devetom sa tri boda manje.

Fudbaleri Evertona u narednom kolu idu u goste Arsenalu, dok Lester dočekuje Svonsi.

Njukasl i Barnli su odigrali nerešeno 1:1, a istim rezultatom završen je i meč između Sautemptona i Brajtona. Stouk i Votford su odigrali meč bez golova.