(VIDEO) RIKARDINJO SE POVREDIO, ALI STAVIO KRUNU: Portugalci pobedili Španiju posle drame u finalu i postali šampioni Evrope

SPEKTAKL U STOŽICAMA

Futsal reprezentacija Portugala postala je prvak Evrope, jer je u finalu kontinentalnog šampionata savladala Španiju posle produžetaka - 3:2 (2:2, 1:1).

Spektakularno finale odigrano je u ljubljanskoj dvorani "Stožice".

Portugal je prvi put u istoriji postao šampion Evrope, svrgnuvši u direktnom duelu sedmostrukog prvaka "starog kontinenta".

Portugalci su poveli u prvom minutu, u finišu prvog poluvremena branilac titule je izjednačio, a u nastavku došao i do preokreta. Portugal je do izjednačenja i produžetaka došao nepuna dva minuta pre kraja regularnog toka.

Tokom produžetaka povredio se najbolji igrač sveta Rikardinjo i nije završio meč, a trijumf Portugalcima doneo je Bruno Koeljo iz penala 56 sekundi pre kraja!

Portugal je poveo golom Rikardinja već u prvom minutu.

Španija je izjednačila preko Tolre u 19. minutu.

U 32. minutu Lin je doveo "crvenu furiju" u vođstvo.

Novo izjednačenje je doneo Bruno Koeljo u 39. minutu.

Isti igrač, Bruno Koeljo, je postigao i pobedonosni gol, iz penala 55 sekundi pre kraja drugog produžetka!

Rikardinjo je sa šest golova najbolji strelac turnira, a izabran je i za najboljeg igrača.

Ovo je bila repriza finala EP iz 2010. u Mađarskoj kada je Španija pobedila 4:2. Portugalci su im se sada revanširali.

Ranije danas Rusija je osvojila treće mesto pobedom nad Kazahstanom 1:0.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/IGOR KUPLJENIK)