(VIDEO) CRNO-BELI SE OPROSTILI OD PLEJ-OFA: Partizan vodio ceo meč, pa izgubio od Olimpije posle produžetka! Marinković promašio šut za pobedu

ABA LIGA

Košarkaši Partizana izgubili su od Olimpije u Ljubljani rezultatom 89:87 u utakmici 20. kola ABA lige.

Partizan je ovim porazom izgubio sve šanse za prolaz u plej-of.

Tokom čitavog meča crno-beli su imali prednost. Na momente domaći su uspevali da se približe ali sve to je bilo samo kratkog maha.

Na startu drugog poluvremena Olimpija je uspela da povede, ali nakon tajm-auta crno-beli prave seriju i preuzimaju vođstvo.

Čuvali su gosti prednost sve do posldenjih dva minuta utakmice kada se Olimpija poenima Špana vraća u utakmicu. Von je promašio šut za pobedu i otišlo se u produžetke.

U nastavku obe ekipe su igrale toplo-hladno, a rezultat je konstantno varirao u korist jednih ili drugih.

Stvar u svoje ruke uzeo je Špan, koji je i u Beogradu bio ''dželat'' crno-belih.

Svojim trojkama donosi 4 poena prednosti, ali Veličković uspeva da pogodi koš sa osam metara za novu neizvesnost. Ipak, nekoliko sekundi pre kraja Vanja Marinković je imao šut za pobedu, ali nije uspeo da pogodi.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Hrovat sa 22 poena, a odmah u koraku ga je pratio Špan sa 16 poena, koji je sve poene ubacio u poslednjih 15 minuta utakmice.

Kod Partizana, Vilijams Gos je bio najefikasniji sa 23 poena, Von je uspeo da ubaci 17.

U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Budućnosti, ali za crno-bele ova utakmica je bez rezultatskog značaja za dalji tok regionalnog takmičenja.

1 / 6 Foto: Petrol Olimpija/Alves Fevzer

Produžetak:

45. minut - 89:87 - Vanja Marinković promašio šut za pobedu.

45. minut - 86:84 - Olipija ponovo vodi. 25 sekundi do kraja. Čanak traži tajm-aut.

44. minut - 84:84 - Serija Olivera 4:0.

44. minut - 80:84 - Dve dobre odbrane i laka polaganja za novu prednost.

43. minut - 80:80 - Ponovo nerešeno. Veličković promašuje penal.

42. minut - 80:79 - Pogađa Novica iz odbojke prvi put od prve četrvtine.

41. minut - 80:77 - Peta trojka Špana. Prija mu Partizan.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 77:77 - Von promašio šut za pobedu. Idemo u produžetak.

39. minut - 77:75 - Olimpija vodi posle 15 minuta igre. 10:0 serija Olimpije.

39. minut - 75:75 - Špan pogađa četvrtu trojku za izjednačenje.

38. minut - 70:75 - Partizan izašao iz bonusa. Prvi promašaj Olimpije sa penala na utakmici.

36. minut - 67:73 - Špan rešio da ponovi utakmicu iz Beograda. Druga njegova trojka za redom.

35. minut - 64:71 - Nova trojka Špana. Pogađa kao u beogradu u prvoj utakmici.

34. minut - 61:69 - Spektakularno zakucavanje Sija, pa blokada Gagića.

34. minut - 59:65 - Si pogađa uz faul. Prekinuta serija Olimpije.

33. minut - 59:62 - Nemiri na tribinama. Partizan bez koša u poslednjem kvartalu.

33. minut - 59:62 - Zakucavanje Begića za seriju čak 7:0.

31. minut - 57:62 - Špan pogađa trojku za seriju 5:0.

Treća četvrtina:

30. minut - 52:62 - Faulovi na obe strane, Partizan precizniji sa linije penala.

28. minut - 50:58 - Von prekida seriju Olimpije.

26. minut - 50:54 - Serija Olimpije 8:0. Badžin dominira. Čanak traži tajm-aut.

25. minut - 46:54 - Bubnić prekida seriju 12:0.

24. minut - 44:52 - Trojka Vilijams Gosa za seriju 10:0 Partizana.

23. minut - 44:47 - Trojka Vona za prednost Partizana.

22. minut 44:42 - Hrovat ponovo sam, pogađa trojku uz faul.

21. minut 28:27 - Morgan kao brzi voz prolazi kroz odbranu Partizana.

Druga četvrtina:

20. minut - 36:37 - Gos promašuje ceo koš za kraj poluvremena.

19. minut 34:37 - Sa penala Hrovat nastavlja da zasipa koš Partizana. Do sada je upisao 16 poena.

18. minut 32:35 - Mirza Begić polaže i smanjuje prednost Partuzana na minimum.

17. minut 28:35 - Rampa Begića u njegovom stilu.

16. minut - 26:33 - Nova trojka Hrovata, prosto ne može da promaši. Igrači Partuzana ga puštaju da šuta.

15. minut - 23:31 - Ponovo Hrovat pogađa ali ovog puta za dva poena. Spektakularno zakucavanje Bandža Sija.

14. minut - 21:29 - Nesportska Bubnića.

13. minut - 21:27 - Sa poludistance pogađa Von.

11. minut - 21:25 - Gagić pogađa prvi u drugom kvartalu.

Prva četvrtina:

10. minut - 18:23 - Seriju promašaja na obe strane prekida trojkom Vilijams Gos koji je već upisao 10 poena.

8. minut - 16:18 - Igra se veoma brzo sa malo odbrane. Dvorana skoro prazna, jedino se čuju navijači Partizana.

7. minut - 14:17 - Treća trojka Hrovata, prosto je nezaustavljiv.

6. minut - 9:17 - trojka Vilijams Gosa.

5. minut - 9:10 - Mirza Begić pogađa uz faul Đorđa Gagića.

4. minut - 6:8 - Hrovat vraća trojku nakon tajm-auta.

3. minut - 3:8 - Trojka Vanje Marinkovića.

1. minut - 0:2 - Novica pogađa na asistenciju Marinkovića prvi koš na utakmici.

Crno-beli su u dosadašnjem toku sezone zabeležili deset pobeda (i devet poraza) i imaju kakve-takve šanse da se domognu plej-ofa, odnosno četvrte pozicije na kojoj je trenutno Mornar, koji je ranije danas poražen od Cedevite.

Da bi ispunila taj cilj, ekipa Nenada Čanka mora da dobije sva tri preostala meča, a da Mornar izgubi oba do kraja ligaško dela (od Cibone i MZT-a).

"Još tri kola su ostala do kraja lige, videćemo da li za nas to znači i do kraja šampionata. Pokušaćemo da igramo najbolje što možemo u ovom trenutku, dođemo do pobede i tako uradimo sve što je do nas. Kalkulacije nas ne zanimaju, Partizan mora u svakoj utakmici da ide na pobedu. Tako će biti i Ljubljani", rekao je trener crno-belih Nenad Čanak.

Partizan i Olimpija godinama unazad igraju neizvesne mečeve. U prvom delu sezone slovenački tim je pobedio u Beogradu 78:77.

Dovoljno je reći da su dva puta na poslednja četiri duela igrali produžetke.

Olimpija u ABA ligi ima skor 7-12.