(KURIR TV) ZVEZDA PRECRTALA I NOVI SAD: Crveno-beli upropastili Vošinu rođendansku proslavu iz penala u 84. minutu

LIDER OPET NA PLUS 14

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu 2:1 u derbiju 26. kola Superlige.

Lider Superlige poveo je na "Karađorđu" golom kapitena Mičela Donalda već u drugom minutu, izjednačio je Vošin Nigerijac Eze u 73, a 11 minuta kasnije El Fardu Ben je postigao prvenac u Zvezdinom dresu i to iz penala za konačnih 1:2.

Tim Vladana Milojevića se tako vratio na "plus 14" u odnosu na Partizan, koji je ranije danas pobedom nad Radom na kratko bio smanjio zaostatak.

Ekipa Ilije Stolice je ostala na osmom mestu sa 37 bodova, tri više od devetoplasirane Mladosti iz Lučana.

Rivali se večeras na "Karađorđu" nisu propisno ni zagrejali, a na semaforu je već stajalo 0:1. Posle kornera i šuta Jovičića, Donald je loptu koju je odbio golman Rackov sproveo u mrežu.

Kako je vreme odmicalo domaćin je sve više imao loptu u posedu i do kraja prvog poluvremena uspostavio potpunu inicijativu, ali osim dobrih šuteva iz daljine Arsića i Mihajlovića i šanse Subotića, nije ozbiljno ugrozio Borjana.

Zvezda je u nastavku uspela da umrtvi igru, ali se u 73. minutu Mihajlović našao u velikoj šansi, koju nije iskoristio, da bi dva minuta kasnije tu njegovu grešku ispravio Eze - 1:1.

Ipak, da ceo plen ode za Beograd pobrinuli su se Radonjić i Ben. Prvi je pao posle kontakta sa Mesarovićem, zbog čega je sudija Šegrt dosudio penal, koji je Ben realizovao za pobedu Crvene zvezde.

Na taj način pokvareno je slavlje Novosađana, jer je Vojvodina juče napunila 104 godine postojanja, pa se domaćin nadao da će sam sebe obradovati dobrim rezultatom u derbiju. Ipak, od toga nije bilo ništa.

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Napredak, dok Vojvodina gostuje u Lučanima.

1 / 4 Foto: Beta

KRAJ - 1:2!

84. minut - GOOOLLL - 1:2 - PRVENAC BENA!

83. minut - PENAL za ZVEZDU! Sudija Šegrt pokazao je na belu tačku posle duela Mesarovića i Radonjića.

73. minut - GOOOLLL - 1:1 - EZE! Posle duela Mihajlovića i Rodića pred Zvezdinim golom lopta se odbila do usamljenog Ezea, koji veliku šansu nije propustio.

71. minut - VELIKA ŠANSA za VOJVODINU! Mihajlović se spetljao na petercu i propustio zicer za izjednačenje.

65. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle kornera Savić je osam sam, šutirao je glavom - pored gola.

65. minut - Tukao je Radonjić sa 30-ak metara, Rockov je krajnjim naporom uspeo da odbrani i pošalje loptu u korner.

59. minut - Brza kontra gostiju, Radonjić je "zalomio" i šutirao, ali ga je Vukasović izblokirao.

55. minut - Radonjić je izveo korner, lopta je izbačena van Vošinog kaznenog prostora, na nju je natrčao Jovičić, ali je za razliku od drugog minuta kada je Zvezda povela, ovaj put tukao neprecizno.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

42. minut - Iznenada se Mihajlović odlučio na šut sa više od 30 metara, za malo je bio neprecizan.

37. minut - Vojvodina je posle početnog pritiska Zvezde ne samo uspostavila ravnotežu, već 20-ak minuta ima značajno veći posed lopte, ali je i dalje u "minusu".

28. minut - Odličan pokušaj Arsića! Opalio je sa 25 metara, za malo preko gola.

20. minut - VATROMET! U čast 104. rođendana koji je Vojvodina proslavila juče.

11. minut - ŠANSA za VOJVODINU! Kontra domaćina, Eze je odlično centrirao i pronašao Subotića na drugoj stativi, ali je njegov pokušaj glavom zaustavio Stojković.

10. minut - I pored vođstva crveno-beli nastavljaju da diktiraju ritam.

2. minut - GOOOLLL - 0:1 - DONALD! Radonjić je izveo korner, domaći igrači su izbacili loptu do Jovičića, koji je snažno tukao, golman Rockov je odbranio, ali je na odbijenu loptu naleteo kapiten Zvezde i zatresao mrežu.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

Trener Zvezde Vladan Milojević ostavio je Bena na klupi, a prednost dao Slavoljubu Srniću, koji slavi jubilej - igra 100. meč za crveno-bele.

VOJVODINA: Rockov - Lakićević, Vukasović, Radovanović, Lazarević - Jovančić, Putinčanin - Vukasović, Subotić, Eze - Mihajlović

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald, Srnić, Krstičić, Radonjić - Pešić.

Sudija: Jovan Šegrt

17:59 - Kapiteni Donald i Jovančić sa sudijom Šegrtom

17:58 - Igrači izlaze na teren

I NAVIJAČI VOJVODINE SPREMNI ZA DERBI

TRIBINE SE PUNE, DELIJE NA JUGU

Navijači Crvene zvezde na ovom meču smešteni su na južnoj tribini, a Vojvodina im je odredila popularne cene ulaznica - 100 dinara.

NOĆNA PREDIGRA DERBIJA

Navijači Vojvodine u cik zore organizovali su vatromet za fudbalere Crvene zvezde.

Nekoliko pristalica crveno-belih iz Novog Sada došlo je u 3.45 sati ujutru ispred hotela u kome su odseli fudbaleri Zvezde i napravili vatromet, a sve u cilju da poremete san pred važan superligaški derbi.

Zvezda u seriji protiv Vojvodine

Crvena zvezda ima četiri uzastopne pobede nad Vojvodinom, zaključno sa onom u septembru na "Marakani" - 2:0.