(VIDEO) PET GOLOVA ZA POLUVREME: Bajern ponizio Borusiju, titula na čekanju

Bundesliga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu ekipu Borusije Dortmund sa ubedljivih 6:0 u derbi meču 28. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je upisao 22. pobedu u sezoni i prvi je na tabeli sa 69 bodova, dok je Borusija na trećem mestu sa 48 osvojenih bodova.

Bajern je pitanje pobednika rešio posle prvog poluvremena, pošto je aktuelni šampion stigao do velikih 5:0.

Goleadu Bajerna je pred 75.000 navijača počeo Robert Levandovski u petom minutu, Hames Rodriges je u 14. povisio na 2:0, a samo devet minuta kasnije u strelce se upisao i Tomas Miler.

Bajern je tačku prvo poluvreme stavio s dva brza pogotka u finišu. Levandovski je u 44. postigao svoj drugi gol na meču, a potom je Frank Riberi zatresao mrežu Borusije u 46. minutu.

Konačan rezultat postavio je Levandovski u 87. minutu.

Fudbaleri Bajerna u narednom kolu gostuju Augsburgu i već u tom meču bi mogli da obezbede novu titulu prvaka Nemačke, dok Borusija dočekuje Štutgart.