(VIDEO) RONALDO MAKAZICAMA OPČINIO PLANETU: Moćni Kristijano razorio Juventus! Preokret Bajerna u Sevilji

DVA GOLA I ASISTENCIJA PORTUGALCA

Real Madrid je deklasirao Juventus u Torinu 3:0, dok je Bajern, takođe kao gost, pobedio Sevilju 2:1 u prvim utakmicama četvrtfinala Lige šampiona.

"Kraljevi" i Bavarci su obavili ogroman posao u prvih 90 minuta i, utisak je, revanši sledeće nedelje za njih će predstavljati formalnost.

U reprizi finala prošlosezonske Lige šampiona ishod je bio isti. Real je 3. juna prošle godine u Kardifu pobedio Juventus 4:1, a večeras u Torinu opet sa tri gola razlike.

Kristijano Ronaldo je ponovo pokazao veličinu. Postigao je dva gola i zabeležio asistenciju, a njegov drugi pogodak će se dugo prepričavati. Dovoljno je reći da su Ronaldu, posle spektakularnih makazica, aplaudirali i navijači Juventusa.

Ronaldo je neverovatnu golgetersku seriju u Ligi šampiona (dao gol na svakom meču ove sezone) nastavio već u trećem minutu večerašnjeg susreta posle centaršuta Iska i uz pomoć Benzeme, koji je napravio "blok".

Domaći nisu klonuli, pa se razvila velika borba, a tempo je u prvom poluvremenu bio neverovatan.

Iguain je propustio idealnu šansu za izjednačenje, kada je sa pet, šest metara šutirao, a Navas mu odbranio, dok je na drugoj strani Kros uzdrmao prečku udarcem sa više od 20 metara.

U drugom poluvremenu Juventus je krenuo još odlučnije, ali ga je sasekao već pomenuti pogodak Ronalda makazicama u 64. minutu.

Kada je dva minuta kasnije Dibala dobio drugi žuti karton, igra "stare dame" se raspala.

Marselo je posle duplog pasa sa Ronaldom u 72. minutu postavio konačan rezultat (0:3) iako je do kraja moglo da bude još golova na obe strane.

Sevilja je prkosila Bajernu, ali je teren "Sančez Pishuana" ipak napustila pognute glave.

Domaćin je poveo u 32. minutu preko Sarabije, koji se iskupio za prethodno promašeni zicer, ali je vođstvo Sevilje trajalo samo pet minuta. Tada je Riberi hteo da pošalje loptu pred gol, a Hesus Navas joj je promenio smer i prevario svog golmana Soriju - 1:1.

Trijumf timu Jupa Hajnkesa doneo je Tijago Alkantara golom u 68. minutu, kada ga je "u trepavicu" pogodio Riberi.

U preostalim četvrtfinalima u sredu se sastaju Liverpul - Mančester siti i Barselona - Roma.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

87. minut - PREČKA! Ovaj put pogodio ju je Kovačić.

72. minut - GOOOLLL - JUVENTUS - REAL MADRID 0:3 - MARSELO! Sada je Ronaldo upisao i asistenciju, posle duplog pasa sa njim Brazilac je zatresao mrežu.

68. minut - GOOOLLL - SEVILJA - BAJERN 1:2 - TIJAGO ALKANTARA! Riberi je centrirao sa leve strane, Tijago Alkantara je ostao sam na "drugoj stativi" i to nije propustio.

66. minut - CRVENI KARTON ZA DIBALU! Argentinac je dobio drugi žuti karton zbog faula nad Karvahalom.

64. minut - GOOOLLL - JUVENTUS - REAL MADRID 0:2 - RONALDO! Reči su suvišne - SPEKTAKULARAN GOL KRISTIJANA RONALDA MAKAZICAMA!

Čak su mu i navijači Juventusa aplaudirali.

56. minut - Dibala je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila "živi zid" i prevarila Navasa, ali je odskakutala pored gola.

55. minut - Serhio Ramos je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Dibalom, pa neće igrati u revanšu.

50. minut - Posle solo prodora Benzeme, Ronaldo je šutirao, za malo pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

38. minut - ŠANSA za JUVENTUS! Posle kornera Kjelini je bio u odličnoj poziciji, ali je loše reagovao glavom, a u nastavku akcije Varan je otklonio opasnost pred golom Navasa.

37. minut - GOOOLLL - SEVILJA - BAJERN 1:1 - AUTOGOL HESUSA NAVASA! Riberi je hteo da pošalje loptu pred gol, Hesus Navas je nespretno reagovao i prevario golmana Soriju.

36. minut - PREČKA! Kros je opalio sa više od 20 metara, ali je pogodio prečku.

32. minut - GOOOLLL - SEVILJA - BAJERN 1:0 - SARABIJA! Posle centaršuta Eskudera sa leve strane, Sarabija je na "drugoj stativi" uspeo da se izbori za loptu i zatrese mrežu.

28. minut - Sevilja se posle šanse u 20. minutu u potpunosti oslobodila pritiska Bavaraca.

23. minut - VELIKA ŠANSA za JUVENTUS! Posle prekida sa leve strane Iguain je sa šest metara šutirao, ali je Navas odbranio.

20. minut - VELIKA ŠANSA za SEVILJU! Sarabija je ostao sam na deset metara i šutirao pored gola.

11. minut - Bajern konstantno pritiska Sevilju...

6. minut - Preti i Juventus. Dibala je bio u dobroj poziciji, ali mu je šut izblokirao Serhio Ramos.

3. minut - GOOOLLL - JUVENTUS - REAL MADRID 0:1 - RONALDO! Isko je ubacio loptu na pet, šest metara od gola, Benzema je "zagradio" dvojicu protivničkih defanzivaca i omogućio Ronaldu otvoreni šut, što Portugalac ne prašta.

Kristijano je zatim slaveći gol gestikulacijom provocirao navijače Juventusa.

Ronaldu je ovo 13. gol na devetom meču Lige šampiona ove sezone.

2. minut - Bajern preti, posle prvog kornera Humels je pokušao glavom, ali pored gola.

1. minut - Utakmice u Torinu i Sevilji su počele.

20:06 - Stadion Juventusa neosvojiva tvrđava

Juventus nije izgubio 27 evropskih mečeva kao domaćin! Poslednji put poražen je u Torinu u aprilu 2013.

20:01 - Ovako je izgledao dolazak Kraljeva na poprište borbe

19:58 - Kristijano je mašina - 18 četvrtfinalnih mečeva, 20 golova!

19:55 - U svlačionicama je sve cakum-pakum

Seks bomba na bujnim grudima napisala rezultat meča Juve - Real!

BUFON POŠTUJE REAL I PORTUGALCA: Divim ti se, ubico Ronaldo!

(VIDEO) MIJATOVIĆ O ČUVENOM FINALU LIGE ŠAMPIONA: Još me vređaju, ali nije bio ofsajd!

Sevilja protiv Bajerna piše istoriju

Fudbaleri Sevilje protiv Bajerna na "Sančez Pishuanu" pišu klupsku istoriju jer prvi put nakon 1958. godine igraju u četvrtfinalu Lige šampiona.

Već su uradili mnogo ove sezone, ali sigrno nemaju nameru da se zaustavi ni protiv izrazitog favorita iz Minhena, novog-starog šampiona Nemačke.

Bajernu ne leži Španija, izgubio je poslednjih pet gostovanja u toj zemlji, za razliku od skora Sevilje koja nikad nije poražena na svom terenu od nemačkih timova u 11 utakmica.

Ronaldo je nezaustavljiv!

Kristijano Ronaldo je rekorder Lige šampiona sa 117 golova.

Fantastični Portugalac pogodio je na svakom meču u najjačem takmičenju ove sezone, čak 12 puta, a na ruku mu ide i podatak da je čak sedam puta bio strelac u pet sudara sa Juventusom.

Stara dama poslednja srušila Kralja

Juventus je poslednji koji je eliminisao Real u nokaut fazi elitnog takmičenja, 2015. godine u polufinalu, i sada će pokušati da ponovi isto kako bi zadržao nadu u ostvarenje sna golmana Đanliđija Bufona oko osvajanja Lige šampiona, jedinog pehara koji mu nedostaje.

"Verujem da će biti sada drugačije u odnosu na meč u Kardifu. Real je prošle godine bio bolji, zasluženo je slavio, a nas sreća nije pogledala. Real je bolji od Juventusa, ali možemo da se nosimo sa najvećim klubom sveta. Nisu nepobedivi", rekao je Bufon u najavi utakmice.

Te 2015. bilo je 2:1 u Torinu i 1:1 u Madridu.

Real deklasirao Juve u finalu 2017.

Žreb je u četvrtfinalu spojio prošlosezonske finaliste Juventus i Real. "Kraljevi" su 3. juna 2017. pobedili crno-bele 4:1 na stadionu "Milenijum" u Kardifu i odbranili titulu prvaka Evrope.

Real je poveo golom Ronalda u 20. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Mandžukić, pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Međutim, u nastavku je tim Zinedina Zidana deklasirao rivala pogocima Kasemira u 61, ponovo Ronalda u 64. i Asensija u 90.