BARSA KORAČA KA TITULI: Katalonci postavili novi rekord Primere i slavili nad Valesnijom

KUTINJO ASISTENT KOD OBA GOLA

Fudbaleri Barselone pobedili su danas na svom terenu Valensiju sa 2:1, u meču 32. kola španskog prvenstva i postavili novi rekord od 39 uzastopnih utakmica bez poraza u Primeri.

Barselona je povela u 15. minutu golom Luisa Suaresa, a pobedu je obezbedio Samuel Umtiti u 51. minutu. Kod oba gola asistent je bio Filipe Kutinjo. Jedini gol za Valensiju postigao je Danijel Pareho u 86. minutu iz jedanaesterca.

Barselona je bez poraza u poslednjih 39 utakmica, što je novi rekord španskog prvenstva.

Barselona je prva na tabeli sa 82 boda i jedina je bez poraza u Primeri i za osvajanje titule potrebno joj je da osvoji još sedam bodova iz šest utakmica.

Valensija zauzima treće mesto na tabeli sa 65 bodova.