(VIDEO) ŽUTA PODMORNICA U LIGI EVROPE: Valensija i pored poraza direktno u Ligu šampiona

primera

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu Valensiju sa 1:0, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Mario Gaspar u 86. minutu.

Viljareal je posle treće uzastopne pobede šesti na tabeli sa 57 bodova i igraće u kvalifikacijama za Ligu Evropa. Valensija je četvrta sa 67 bodova i plasirala se direktno u Ligu šampiona.

U tome joj je pomogao Atletik Bilbao, koji je ranije danas pobedio Betis sa 2:0, pa klub iz Sevilje, dva kola pre kraja ima osam bodova manje od Valensije.

U drugoj utakmici Selta i Deportivo odigrali su nerešeno 1:1.

Selta je povela golom Maksimilijana Gomesa u 13. minutu, a bod gostima doneo je Lukas Peres u prvom minutu nadoknade vremena.

Selta je 12. na tabeli sa 46 bodova, a Deportivo koji je ispao iz lige, zauzima 18. mesto na tabeli sa 29 bodova.