SRBI STOPROCENTNI: Spartak pobedio Kolerajn i ide na Spartu

STRELCI SAVKOVIĆ I ČEČARIĆ

Fudbaleri Spartaka plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras na gostovanju u Severnoj Irskoj pobedili Kolerejn sa 2:0.

Spartak je prošlog četvrtka u Novom Sadu igrao nerešeno 1:1 sa Kolerejnom.

Subotičani su poveli golom Mileta Savković u 33. minutu na asistenciju Nemanje Ćalasana, da bi sve nedoumice oko plasmana u drugo kolo kvalifikacija razrešio Bojan Čečarić u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Spartak će u narednom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv Sparte iz Praga.

Spartak je i pored nešto manjeg poseda u prvom poluvremenu bio konkretnija ekipa, češće su pretili rivalu, a do prednosti su došli u 33. minutu.

Kolerejn je u drugom delu meča jurio izjednačenje, ali nisu uspeli da probiju odbranu Subotičana, da bi sve nedoumice posle kontranapada rešio Čečarić.

Dakle, Srbija je imala četiri predstavnika u prvom kolu kvalifikacija za Lige šampiona i Ligu Evrope i sva četiri su prošla dalje - Crvena zvezda, Radnički Niš, Partizan i Spartak.

(Beta, Foto: FK Spartak)