BATA I U SUPERLIGI DEBITOVAO POBEDOM: Partizan osvojio Zemun projektilom Pantića! Neka se spremi Nordsjeland (VIDEO)

DRUGO SLAVLJE CRNO-BELIH SA NOVIM TRENEROM

Fudbaleri Partizana kao gosti su pobedili Zemun 1:0 u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Jedini gol postigao je Danilo Pantić u 20. minutu preciznim projektilom sa oko 18 metara.

Tako je novi trener crno-belih Zoran Bata Mirković i u prvenstvu debitovao pobedom, pošto je minulog četvrtka zabeležio trijumf nad Nordsjelandom u svom prvom meču na klupi Partizana.

Bata je promenio čak sedmoricu igrača među "najboljih 11" u odnosu na tim koji je pobedio Nordsjeland.

Partizanu je ovo druga pobeda u Superligi, pa se sa sedam bodova izjednačio sa Proleterom na petom mestu, dok su Zemunci ostali pretposlednji sa samo dva boda.

Crno-beli su na ovaj način napravili rezultatski lepu uvertiru pred revanš sa Nordsjelandom u četvrtak u Humskoj.

S obzirom na paklene uslove za igru, jer je sve vreme bilo više od 30 stepeni Celzijusa, utakmica je imala dobar ritam, naročito u prvom poluvremenu.

Zemunci nisu preterano respektovali favorizovanog gosta, pa su prvi zapretili, i to preko Miljana Vukadinovića. Upravo taj igrač, koji je letos došao u Zemun iz Češke, predstavljao je permanentnu opasnost po gol Vladimira Stojkovića. Tokom celog prvog poluvremena, a sporadično i u drugom, mučio je odbranu crno-belih. Međutim, u strelce nije uspeo da se upiše.

Može se reći da je Partizan utakmicu dobio zahvaljujući individualnom kvalitetu Danila Pantića. Taman kada su domaćini počeli da vrše sve jači pritisak, Pantić je u 20. minutu opalio snažno i precizno i pogodio cilj.

Ritam igre je, očekivano, opao u drugom poluvremenu. Ipak, Zemunci se ni tada nisu predavali. U 70. i 76. minutu stvorili su velike šanse posle centaršuteva Filipa Kukuličića, ali Vukadinović i Dušan Savić nisu bili koncentrisani u odsudnim trenucima.

Imao je i Partizan nekoliko šansi u drugom poluvremenu, ali su mreže od onog Pantićevog pogotka ostale netaknute, pa su crno-beli odneli ceo plen.

KRAJ - 0:1

83. minut - Poslednju izmenu izvršio je i Mirković - izašao je strelac jedinog gola Pantić, a ušao Zdjelar.

80. minut - Prekid sa leve strane izveo je Bašanović, tukao je pravo u gol, a Stojković je izboksovao loptu.

78. minut - Murajama umesto Stojkovića - poslednja izmena kod Zemuna.

77. minut - Tajm-aut za osveženje.

76. minut - ŠANSA ZA ZEMUN! Kukuličić je ponovo probio po desnom krilu i centrirao, a Savić "na ziceru" promašio loptu, pa je Miletić intervenisao.

73. minut - Odličan šut Zakarića iz daljine, a golman Milošević je krajnjim naporom prosledio loptu u korner.

70. minut - ŠANSA ZA ZEMUN! Dva puta zaredom je Kukuličić dobro centrirao, a drugi put je bilo baš opasno po Stojkovića, jer je Vukadinović usamljen na petercu primio loptu, ali mu je ona pobegla, pa je golman Partizana intervenisao.

69. minut - Ritam igre je opao u drugom poluvremenu, što i ne čudi s obzirom na temperaturu.

64. minut - Evo i druge izmene kod Partizana, Janković je zamenio Nikolića.

64. minut - Đalović je dobio aplauze dok je napuštao teren, a zamenio ga je Tošeski.

56. minut - Ožegović se našao u povoljnoj poziciji, ali je loše reagovao.

56. minut - Prva izmena i kod domaćina, Romanovskog je zamenio Savić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Mirković je izvršio izmenu, lošeg Sumu zamenio je Zakarićem.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

45. minut - Žuti karton za Đerleka! Vukadinović je povukao kontru, a fudbaler Partizana ga je vukao za dres, i vukao...

42. minut - Suma je napravio prekršaj nad Vukadinovićem, Zemunci su se na trenutak ponadali da je to penal, ali je sudija Grujić doneo ispravnu odluku i pokazao da je faul napravljen van kaznenog prostora, a Sumi pokazao žuti karton.

41. minut - Smiljanić je bio najviši u skoku i centaršut sa desne strane glavom poslao za malo pored gola.

35. minut - Ponovo preti Vukadinović. Đalović se oslobodio Pantića na desnom krilu i centrirao, a na drugoj stativi usamljen je bio Vukadinović, međutim, glavom mlako šutirao, pa Stojković nije imao težak posao.

34. minut - Trenutno je 31 stepen Celzijusa.

33. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Nikolić je bio u dobroj poziciji, šutirao je na prvu, ali pravo u golmana Miloševića.

32. minut - Smiljanić je oprobao udarac iz daljine, namučio se Milošević, ali uspeo da odbrani.

31. minut - Sudija Danilo Grujić je prekinuo meč kako bi se fudbaleri osvežili - tajm-aut.

27. minut - Posed lopte je ubedljivo na strani crno-belih - u procentima 63:37.

26. minut - Tukao je Đerlek sa 25 metara, visoko preko gola.

25. minut - Posle gola Partizana rasplamsalo se nadglasavanje navijača.

20. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA PARTIZAN! PANTIĆ! Vukao je Pantić loptu, namestio se na 18 metara i šutirao snažno i precizno. Zemunci su u poslednjih desetak minuta bili bolji rival, ali su crno-beli do vođstva došli zahvaljujući individualnom kvalitetu Pantića.

19. minut - Ponovo je Stojković morao da interveniše. Vukadinović je centrirao sa levog krila, ali je golman Partizana bio siguran.

18. minut - Prvi korner za Partizan, ali bez opasnosti po gol domaćina.

11. minut - ŠANSA ZA ZEMUN! Pokušali us Zemunci preko Vukadinovića koji je opalio sa leve strane iz sve snage, ali Stojković je odlično odbranio i loptu izbacio u korner. Nakon prekida, Vukadinović je ponovo pokušao prodorom sa desne strane, prošao je Miletića i iz mrtvog ugla opalio iz sve snage, ali je lopta prešla preko gola. Nije više mogao iz tog ugla.

10. minut - Domaćin se oslobodio početnog pritiska Partizana.

8. minut - Uslovi za igru su PAKLENI!

6. minut - Suma je izbegao ofsajd zamku, centrirao na peterac, ali su domaći defanzivci intervenisali.

5. minut - Crno-beli imaju inicijativu, ali za sada bez šansi.

1. minut - Utakmica je počela.

Ovacije za Batu

Kada se na terenu pojavio Bata Mirković dobio je snažne ovacije navijača Partizana.

Trener Partizana Zoran Bata Mirković promešao je karte za današnji meč. U odnosu na ekipu koja je u četvrtak zabeležila pobedu u Danskoj, napravio je čak sedam izmena.

ZEMUN: Milošević, Stanimirović, Cvetković, Vukadinović, Romanovski, Bašanović, Azemović, Luković, Stojković, Đalović, Kukuličić.

PARTIZAN: Stojković – Enake, N. R. Miletić, Marković, Urošević – Smiljanić, Pantić, Suma, Đerlek – Nikolić, Ožegović.

Zemunci su u prethodna tri kola osvojili samo bod, dok su crno-beli zabeležili po pobedu, remi i poraz.

Partizan je nedavno promenio trenera, Miroslava Đukića zamenio je Zoran Bata Mirković, na čijem debiju su crno-beli zabeležili trijumf u Danskoj nad Nordsjelandom u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona (2:1). Revanš će se igrati u četvrtak u Humskoj.

I Zemunci su skoro imali promenu na klupi, jer je Milan Milanović posle tri kola i dva osvojena boda podneo ostavku, a ekipu je preuzeo Dragoslav Milenković.

Zemun i Partizan odigrali su dva meča prošle sezone, crno-beli su slavili kao gosti golovima u finišu (3:1), dok je u Humskoj bilo 1:1.

Inače, gostovanje crno-belih Zemunu je najkraće u Superligi, jer crno-bele od njihovog SC "Partizan - Teleoptik" do stadiona u Gornjoj varoši deli svega nekoliko stotina metara.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)