MESI I DRUGARI OSVOJILI SUPERKUP ŠPANIJE: Barselona majstorijom Dembelea preokrenula rezultat i savladala sjajnu Sevilju (VIDEO)

ludilo

Fudbaleri Barselone osvajači su Superkupa Španije pošto su u finalnoj utakmici bili bolji od Sevilje rezultatom 2:1. Ovo je Kataloncima 13. trofej u ovom takmičenju, Sevilja ostaje na jednom osvojenom.

Sevilju je u vođstvo doveo Sarabia na asistenciju Muriela već u 9. minut igre. Nakon toga Katalonci su pojačali tempo igre u do kraja uspeli da preokrenu rezultat.

Izjednačenje Barseloni doneo je Žerard Pike koji je posle šuta Mesija i odbrane golmana Vaclika naleteo na loptu i ubacio je u nebranjeni deo mreže. Tim rezultatom se i otišlo na veliki odmor.

Konačan preokret Kataloncima doneo je Osama Dembele spektakularnim golom koji je na asistenciju Mesija doneo još jedan trofej u već bogatu riznicu svog kluba.

Sevilja je imala priliku da u 90. minutu izjednači rezultat, ali sa bele tačke nije bio precizan Ben Jeder, tačnije Ter Štegen ga je pročitao i loptu uhvatio kako se žargonski kaže - živu.