icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

REMI VELIKE NADE ZA CRVENO-BELE: Zvezda i Salcburg igrali bez golova na praznoj Marakani! Odluka o Ligi šampiona u Austriji (KURIR TV)

U REVANŠU OD NULE

Fudbaleri Crvene zvezde i Salcburga odradili su prvih 90 minuta finalne borbe za plasman u Ligu šampiona. Pred praznim tribinama stadiona "Rajko Mitić" nije bilo golova.

Odluka o učesniku grupne faze elitnog takmičenja "pašće" sledeće srede (21.00) na "Red Bul areni" u Salcburgu. U svakom slučaju, tada će biti ispisana istorija, jer ko god da bude bolji, prvi put će se naći u Ligi šampiona.

Remi bez golova daje crveno-belima veliku nadu da u nastavku borbe mogu da eliminišu prvaka Austrije. Zvezda je u beogradskom duelu ispunila jedan od glavnih ciljeva sačuvavši svoju mrežu, a eventualni pogodak u Salcburgu vredeće dvostruko za izabranike trenera Vladana Milojevića.

Ipak, imaju crveno-beli za čim da žale, jer su za razliku od rivala, stvorili dve šanse.

Atmosfera na "Marakani" bila je sablasna. Zbog kazne UEFA navijačima nije bio dozvoljen ulaz, a fudbaleri na terenu mogli su tek da naslute pesme "Delija", koje su se okupile ispod južne tribine, gde je njih oko 4.000 gledalo utakmicu na video bimu i bez prestanka navijalo.

Večerašnja utakmica će ostati zapisana na vidnom mestu u istoriji Crvene zvezde, jer se prvi put na njenom stadionu tresla mušema i čula himna Lige šampiona.

Oba rivala su u meč ušli oprezno, jer bi primljen gol mogao skupo da košta. Vodila se velika borba, uglavnom između dva šesnaesterca. Gosti su u prvom poluvremenu imali znatno više loptu u posedu, ali iz toga nisu stvorili ništa. Preciznije, crveno-beli im nisu dozvolili. Fudbaleri Zvezde su se orijentisali na odbranu i pokušaje iz kontranapada, koje, međutim, nisu uspeli da kreiraju.

U drugom poluvremenu posed lopte se donekle iznivelisao, a Zvezda je postala znatno konkretnija.

Domaći tim stvorio je dve prilike!

U 70. minutu posle kornera sa leve strane Degenek je sa šest metara glavom šutirao, a golman Stanković je jedva uspeo da je izbaci sa gol-linije. U nastavku akcije i Stojiljković je pokušao glavom, ali je loptu poslao preko gola.

A onda u 90. minutu ponovo posle prekida Simić je otvoren šut, ali je Stanković ponovo sjajno intervenisao.

Na kraju, kada se podvuče crta, i jedni i drugi mogu da budu zadovoljni rezultatom, jer obema ekipama ostavlja realnu šansu da mogu do Lige šampiona.

Crveno-beli i njihovi navijači se nadaju da će se mušema opet tresti na "Marakani" ove godine...

KRAJ - 0:0

90+1. minut - Žuti karton za Minaminu.

90. minut ŠANSA ZA ZVEZDU! Ponovo posle prekida! Imao je Simić otvoren šut, ali je Stanković ponovo dobro intervenisao.

87. minut - Minamino umesto Volfa, poslednja je izmana kod gostiju.

79. minut - Poslednja izmena kod Zvezde - Jovančić umesto Stojiljkovića.

79. minut - Daka umesto Jaba - izmena kod Salcburga.

70. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Degenek je posle kornera šutirap glavom sa šest metara, golman Salcburga je nekako loptu uspeo da izboksuje sa gol-linije, a u nastavku akcije pokušao je i Stojiljković - preko gola.

68. minut - Prvi put Radonjić šutira, malo je požurio, pa lopta je postala lak plen Stankovića.

NEUMORNI NAVIJAČI ZVEZDE

64. minut - Milojević komanduje: 'Ajde da probamo da igramo!

62. minut - Radonjić je kratko izveo korner, Ben je centrirao, Degenek najviše skočio i glavom šutirao - pored gola.

60. minut - Druga izmena kod Zvezde - Simić umesto Kafua.

57. minut - Protutnjao je Stojković desnim krilom i poslao oštru loptu, nešto između centaršuta i šuta, a golman Stanković ju je prosledio u korner.

55. minut - Prvi žuti karton večeras, dobio ga je Hajdara. Uleteo je u kazneni prostor Zvezde kada je Dabur centrirao i "uleteo" u Rodića, što je sudija Orsato sankcionisao.

1 / 13 Foto: Starsport©

50. minut - I Šlager je oprobao udarac iz daljine, siguran je Borjan.

49. minut - Najveća opasnost po gol Salcburga! Kafu i Ben su izigrali nekoliko protivničkih igrača, na kraju Ben je šutirao sa 20-ak metara, zamalo pored gola.

DELIJE NE PRESTAJU SA NAVIJANJEM

48. minut - Prvi opasan napad Salcbugra u drugom poluvremenu, udarce Hajdare i Ulmera blokirao je Stojković.

46. minut - I gosti su izvršili prvu izmenu - Šlager umesto Junuzovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Milojević je morao da izvrši prinudnu izmenu, povređenog kapitena Savića zamenio je Babić. Kapitensku traku preuzeo je Stojković.

1 / 8 Foto: Starsport©

POLUVREME - 0:0

45. minut - Najopasnija situacija u prvom poluvremenu! Dogodila se pred golom Zvezde. Degenek je intervenisao, lopta je pogodila Rodića i odbila se do Jaboa, koji je šutirao pored gola.

39. minut - Konačno je Zvezda izvela smislen napad, ali je završen udarcem Jovičića iz velike daljine - preko gola.

37. minut - Gosti imaju inicijativu, crveno-beli su orijentisani na odbranu, sa jasnom željom da probaju da zaprete rivalu iz kontranapada.

1 / 5 Foto: Starsport©

26. minut - Centaršut sa leve strane, Degenek je otklonio opasnost pored Dabura.

FUDBALERI NA TERENU ČUJU DELIJE

24. minut - Dugo su crveno-beli kružili oko šesnaesterca gostiju, na kraju je tukao Radonjić, ali ga je Ramaljo izblokirao.

22. minut - Prvo Krstičić, pa Jovičić šalju loptu pred gol Salcburga, ali oba puta dobro interveniše Ramaljo.

KAO DA SU NA SEVERU: EVO KAKO DELIJE NAVIJAJU ISPOD JUGA

20. minut - Krstičić se spetljao, lopta je došla do Junuzovića koji je tukao sa 17, 18 metara, a Borjan je bio siguran. Bio je to prvi udarac u okvir gola.

16. minut - Prodor i šut Hajdare, ali je na mestu bio Degenek.

11. minut - Šut Kafua izblokiran, zatim je Radonjić izborio korner.

5. minut - Okliznuo se pomoćni sudija!

4. minut - Gosti imaju više loptu u nogama u uvodnim minutima, dok crveno-beli igraju presing.

1. minut - Utakmica je počela!

Salcburg ima 30-ak prijatelja kluba...

SASTAVI:

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio se za očekivani sastav, sa debitantom Kafuom.

Ni šef struke Salcburga Marko Roze nije pravio iznenađenja.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Kafu, Ben, Radonjić - Stojiljković.

SALCBURG: Stanković - Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer - Junuzović, Samaseku, Volf, Hajdara - Dabur, Jabo.

20:58 - Himna Lige šampiona! Trese se mušema! Prvi put na Marakani!

20:46 - Navijači u elementu

1 / 10 Foto: Damir Dervišagić

20:40 - Spektakl ispod Juga! Delije se zagrevaju

20:28 - Navijači s nestrpljenjem očekuju početak meča

20:23 - Stiže Zvezdan Terzić

20:15 - Prazna Marakana! Mušema spremna!

19:56 - Delije u grupama idu ka Jugu

19:51 - Trener Salcburga: U redu, mi smo favoriti
"U redu je za mene da budemo favoriti, ako trener Zvezde tako smatra. Crvena zvezda je ovde došla preko šest utakmica. Ne pobedjuje se s tom ulogom favorita, nego rada. Zvezda ima dosta kvaliteta, ali i mi smo spremni. Potrebno je dosta rada i volje da prodjemo ovo kolo i to je ono što ćemo mi pokušati da uradimo", rekao je trener Salcburga Marko Roze.

19:41 - Milojević: Zvezda mora da teži višim ciljevima

"Veoma bitna utakmica, ali je gledamo kao i na bilo koju drugu do sad. Tako se ponašamo. Pokušaćemo da nametnemo svoj način igre i daćemo sve od sebe. Tražiću od igrača da budu to što jesu. Obećavamo da ćemo dati sve od sebe", rekao je Milojević.

Crvena zvezda je obezbedila plasman u grupnu fazu Lige Evropa, a Milojević je rekao da samo time nije zadovoljan.

"Čovek nikad ne sme da se zadovoljava nekim stvarima. Ni u jednom trenutku nismo zacrtali cilj jer Zvezda mora da stalno teži još višim ciljevima. Nismo se zadovoljili, to je pogrešno i ne želim da igrači tako razmišljaju. Daćemo sve od sebe dok god nam se pruža prilika", dodao je Milojević.

19:37 - Crveno-beli u plavom!

19:27 - Zatišje pred buru

19:20 - Prvi navijači Crvene zvezde stižu na prostor gde je postavljen video bim, odakle će gledati utakmicu sa Salcburgom.

Drugi deo borbe na programu je u sredu 29. avgusta na "Red Bul areni".

Ko god od ova dva rivala da bude bolji u dvomeču, prvi put će igrati u grupnoj fazi Lige šampiona.

Srpski prvak je na putu do plej-ofa eliminisao letonski Spartaks (0:0, 2:0), litvansku Suduvu (3:0, 2:0) i slovački Spartak posle produžetaka u revanšu u Trnavi (1:1 – 2:1, 1:1).

Šampion Austrije je igrao samo treće kolo kvalifikacija, u kome nije imao problema sa makedonskom Škendijom (3:0, 1:0).

I Zvezda i Salcburg paralelno igraju i u domaćim prvenstvima, u kojima obe ekipe imaju maksimalan učinak posle četiri kola austrijske Bundeslige, odnosno srpske Superlige.

S obzirom na to da su tribine "Marakane" večeras prazne, navijači Crvene zvezde napunili su dan ranije tribine pomoćnog terena i napravili spektakl na poslednjem treningu pred Salcburg.

Takođe, "Delije" će se okupiti pored stadiona "Rajko Mitić" kako bi na video bimu gledali utakmicu i navijali, a nema sumnje da će njihovu grmljavinu čuti i igrači na terenu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!