MITROVIĆ REŠIO ISTORIJSKI MEČ CRNE GORE I SRBIJE: Orlovi u Podgorici dočekani kao braća, a onda pobedili Sokolove za vrh tabele (KURIR TV)

SRBIJA PRVA NA TABELI

Reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru u Podgorici 2:0 u utakmici trećeg kola Grupe 4 Lige C UEFA Lige nacije.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Podgorice Miloša Bjelinića

Oba gola postigao je Aleksandar Mitrović, prvi u 18. minutu iz penala, a drugi u 81. za konačnih 2:0.

Ovom pobedom Srbija se osamila na vrhu tabele sa sedam bodova, Rumunija se večerašnjom pobedom u Viljnusu (2:1) probila na drugo mesto sa pet, Crna Gora je treća sa četiri, dok je Litvanija bez bodova.

Sledeći meč "orlovi" igraju u nedelju u 15 sati protiv Rumunije u Bukureštu, dok istog dana Crna Gora ide u Litvaniju.

Duel na stadionu "Pod Goricom" bio je istorijski, jer su se Crna Gora i Srbija prvi put srele od razdvajanja pre 12 godina.

Žestoka tuča na tribinama pre početka utakmice bilo je jedino što je bacilo senku na spektakl u Podgorici.

Ceo stadion je aplaudirao srpskoj himni "Bože pravde", čime je "orlovima" priređen bratski doček.

Obe ekipe su u meč ušle oslabljene neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, pa iako su "orlovima" nedostajali Kolarov, Matić i Ljajić, bili su bolji rival i zasluženo pobedili.

Utakmica nije imala jak ritam, a u takvoj borbi "orlovi" su stvorili četiri velike šanse i dve iskoristili. Crnogorci osim nekoliko udaraca sa distance, nisu ozbiljno zapretili golu "orlova".

Duel fudbalera Zvezde u 17. minutu je u velikoj meri odredio tok meča. Stojković je srušio Rodića, a sudija Roki pokazao na belu tačku. Precizan izvođač najstrože kazne bio je Mitrović.

Dušan Tadić, koji je u odsustvu Kolarova i Matića nosio kapitensku traku, propustio je dva "zicera" da udvostruči prednost naše reprezentacije, prvo u 31. minutu posle loše intervencije golmana Petkovića, a onda i u 55. minutu kada je, doduše nehotično, uposlio Mitrović. Oba puta je Tadić loše reagovao.

Ipak, sve dileme oko pobednika rešio je Mitrović svojim drugim pogotkom. U 81. minutu Živković je centrirao (kao i kod prvog gola), Milinković-Savić je propustio loptu, a Mitroviću nije bilo teško da ponovo zatrese mrežu i postavi konačan rezultat - 2:0.

Sudija Roki je pokazao jedan crveni karton, i to selektoru Crne Gore Ljubiši Tumbakoviću u 78. minutu zbog burne reakcije posle žutog kartona dodeljenog Jankoviću.

KRAJ - 0:2

90+4. minut - Pokušaj Živkovića iz daljine - preko gola.

81. minut - GOOOLLL - 2:0 ZA SRBIJU! PONOVO MITROVIĆ! Kao i kod prvog gola Živković je centrirao sa desne strane, Milinković-Savić je propustio loptu i time ostavio Mitrovića samog pred golom, a napadač Fulama drugi put večeras zatresao mrežu.

80. minut - Poslednja izmena kod domaćina, Mugoša umesto Bećiraja.

79. minut - Druga izmena kod "orlova", Milinković-Savić je ušao umesto Gaćinovića.

78. minut - CRVENI KARTON ZA TUMBAKOVIĆA! Roki je pokazao žuti karton Jankoviću, jer je u glavu šutnuo Gaćinovića, posle čega se Tumbaković pobunio, a italijanski sudija ga isključio.

73. minut - Menja i Tumbaković, umesto zadnjeg veznog Šćekića na terenu je znatno ofanzivniji Ivanić.

72. minut - Krstajić u igru uvodi debitanta Jovičića umesto Lukića.

71. minut - Snažan šut Jovovića iz velike daljine, Dmitrović iz drugog pokušaja hvata loptu.

1 / 4 Foto: Starsport©

70. minut - Pravovremena intervencija Dmitrovića, stigao je do lopte pre Jovovića. U suprotnom, bilo bi drame pred golom Srbije.

64. minut - Odlično su kombinovali Gaćinović i Tadić, kapiten je zatim hteo da proigra Mitrovića i namesti mu stoprocentnu šansu, ali je njegovu nameru prozreo Simić i otklonio opasnost.

63. minut - Vukčević je besno reagovao pošto mu je Ruki dosudio prekršaj nad Tadićem, pa mu je Italijan dao žuti karton.

55. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Uporni Mitrović je ušao u kazneni prostor, izgubio je kontrolu nad loptom, ali je ona ipak došla do Tadića, koji je bio na sedam metara sam pred Petkovićem, međutim, kapiten Srbije je loše reagovao i velika prilika je otišla u nepovrat.

54. minut - Prekid je izveo Tadić, Rodić pokušao glavom, ali je Petković bio siguran.

52. minut - Najopasniji napad domaćina, Bećiraj je tukao sa 17, 18 metara, za malo pored gola.

49. minut - Gaćinović je pao i požalio se na povredu iako oko njega nije bilo nikog.

47. minut - Domaćin daje gas od starta drugog poluvremena, Jovović sa 25 metara puca preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Tumbaković je napravio prvu izmenu, umesto beka Stojkovića uveo je krilo Jankovića, što znači da selektor Crne Gore pojačava ofanzivu.

1 / 7 Foto: Starsport©

POLUVREME - 0:1

45. minut - Udarac Lukića iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti.

42. minut - Šut Lukića iz daljine - preko gola.

39. minut - Marušić tuče sa 17 metara, visoko preko gola.

36. minut - Još jedan žuti karton za "orlove", sada Tadiću zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka.

32. minut - Lukić je dobio žuti karton zbog opstrukcije igre.

31. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Odlična akcija "orlova", Živković je centrirao sa desne strane, Petković je loše intervenisao i namestio zicer Tadiću, koji je sa sedam, osam metara šutirao pravo u golmana Crne Gore.

18. minut - GOOOOLLLL - 1:0 ZA SRBIJU! MITROVIĆ IZ PENALA!

17. minut - PENAL ZA SRBIJU! U duelu dvojice igrača Crvene zvezde, Stojković je oborio Rodića, sudija Roki je pokazao na "belu tačku", a onda i crnogorskom reprezentativcu žuti karton.

14. minut - Bez većih uzbuđenja na terenu u uvodu meča.

7. minut - Već dve lopte su se izduvale! Za šest i po minuta! Stiže treća...

3. minut - Žestok faul Marušića nad Gaćinovićem.

1. minut - Italijan Đanluka Roki je dao znak da utakmica počne.

Domaćin igra bez Stefana Savića, što se od ranije znalo, kao što se znalo da će Crnu Goru predvoditi oporavljeni Jovetić. Selektor Ljubiša Tumbaković u tim je uvrstio rovitog Vukčevića.

Selektor Srbije Mladen Krstajić ukazao je šansu Rodiću, umesto Kolarova, i Maksimoviću, umesto Matića, što se možda moglo i naslutiti, ali je neočekivano što je među najboljih 11 uvrstio Gaćinovića i Živkovića, dok su Milinković-Savić i Kostić ostali na klupi.

CRNA GORA: Petković, Stojković, Simić, Tomašević, Vešović, Šćekić, Vukčević, Marušić, Jovović, Jovetić, Bećiraj.

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić, Gaćinović, Tadić, Živković, Mitrović.

Sudija: Đanluka Roki (Italija)

20:43 - I "orlovi" imaju podršku nekoliko stotina navijača

20:41 - Aplauzi za "Bože pravde"!

Srpskoj himni aplaudirao je ceo stadion!

20:39 - Ovacije za "orlove"

Kada su rezervni igrači reprezentacije Srbije izašli na teren dobili su ovacije sa svih tribina.

19:20 - Stigao Murinjo!

Trener Mančester junajteda Žoze Murinjo stigao je na stadion pod Goricom i odmah otišao u jednu od kancelarija.

19:16 - Navijači Crne Gore okupirali kafiće u kojima se toči alkohol

19:07 - Crna Gora podeljena za koga će navijati

18:49 - Teren u dobrom stanju

18:37 - Predsednici sede jedan pored drugog - Milo Đukanović i Dejan Savićević

18:26 - Nezadovoljni vlasnici kafića

Vlasnici kafića u centru Podgorice, u širem krugu oko stadiona, nezadovoljni su jer su njihovi lokalni, iz bezbednosnih razloga, zatvoreni satima pred utakmicu.

"Izgubili smo najbolji dan u godini", kukaju gazde ugostiteljskih objekata.

18:20 - Oko stadiona policije ima na svakom koraku

18:11 - Košarkašica u dresu Partizana...

18:09 - Ulice oko stadiona puste, visoke mere obezbeđenja

17:30 - Navijači Crne Gore se spremaju za meč

Obe selekcije imaju po četiri boda, posle pobeda nad Litvanijom i remijima sa Rumunijom.

"Orlovi" su kao gosti savladali Litvaniju 1:0 golom Tadića iz penala, a onda su u Beogradu odigrali 2:2 sa Rumunijom, oba gola dao je Mitrović.

Crna Gora je sa Rumunima kao gost igrala bez golova, a onda je kod kuće pogocima Savića iz penala i Jankovića pobedila Litvaniju 2:0.

Večeras se u isto vreme kad i u Podgorici, u Viljnusu igra drugi meč Grupe 4, a sastaju se Litvanija i Rumunija.

Reprezentacija Srbije je u Podgoricu došla bez trojice povređenih igrača - kapitena Aleksandra Kolarova, njegovog zamenika Nemanje Matića, kao i Adema Ljajića.

I domaća selekcija je oslabljena prvenstveno neigranjem Stefana Savića.

Večerašnja utakmica smatra se istorijskom, jer se prvi put sastaju reprezentacije Crne Gore i Srbije, koje su do pre 12 godina bili zajedničkoj državi.