icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Espreso.rs

Adria media

MITROVIĆ REŠIO ISTORIJSKI MEČ CRNE GORE I SRBIJE: Orlovi u Podgorici dočekani kao braća, a onda pobedili Sokolove za vrh tabele (KURIR TV)

SRBIJA PRVA NA TABELI

Reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru u Podgorici 2:0 u utakmici trećeg kola Grupe 4 Lige C UEFA Lige nacije.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Podgorice Miloša Bjelinića

Oba gola postigao je Aleksandar Mitrović, prvi u 18. minutu iz penala, a drugi u 81. za konačnih 2:0.

Ovom pobedom Srbija se osamila na vrhu tabele sa sedam bodova, Rumunija se večerašnjom pobedom u Viljnusu (2:1) probila na drugo mesto sa pet, Crna Gora je treća sa četiri, dok je Litvanija bez bodova.

Sledeći meč "orlovi" igraju u nedelju u 15 sati protiv Rumunije u Bukureštu, dok istog dana Crna Gora ide u Litvaniju.

Duel na stadionu "Pod Goricom" bio je istorijski, jer su se Crna Gora i Srbija prvi put srele od razdvajanja pre 12 godina.

Žestoka tuča na tribinama pre početka utakmice bilo je jedino što je bacilo senku na spektakl u Podgorici.

Ceo stadion je aplaudirao srpskoj himni "Bože pravde", čime je "orlovima" priređen bratski doček.

Obe ekipe su u meč ušle oslabljene neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, pa iako su "orlovima" nedostajali Kolarov, Matić i Ljajić, bili su bolji rival i zasluženo pobedili.

Utakmica nije imala jak ritam, a u takvoj borbi "orlovi" su stvorili četiri velike šanse i dve iskoristili. Crnogorci osim nekoliko udaraca sa distance, nisu ozbiljno zapretili golu "orlova".

Duel fudbalera Zvezde u 17. minutu je u velikoj meri odredio tok meča. Stojković je srušio Rodića, a sudija Roki pokazao na belu tačku. Precizan izvođač najstrože kazne bio je Mitrović.

Dušan Tadić, koji je u odsustvu Kolarova i Matića nosio kapitensku traku, propustio je dva "zicera" da udvostruči prednost naše reprezentacije, prvo u 31. minutu posle loše intervencije golmana Petkovića, a onda i u 55. minutu kada je, doduše nehotično, uposlio Mitrović. Oba puta je Tadić loše reagovao.

Ipak, sve dileme oko pobednika rešio je Mitrović svojim drugim pogotkom. U 81. minutu Živković je centrirao (kao i kod prvog gola), Milinković-Savić je propustio loptu, a Mitroviću nije bilo teško da ponovo zatrese mrežu i postavi konačan rezultat - 2:0.

Sudija Roki je pokazao jedan crveni karton, i to selektoru Crne Gore Ljubiši Tumbakoviću u 78. minutu zbog burne reakcije posle žutog kartona dodeljenog Jankoviću.

KRAJ - 0:2

90+4. minut - Pokušaj Živkovića iz daljine - preko gola.

81. minut - GOOOLLL - 2:0 ZA SRBIJU! PONOVO MITROVIĆ! Kao i kod prvog gola Živković je centrirao sa desne strane, Milinković-Savić je propustio loptu i time ostavio Mitrovića samog pred golom, a napadač Fulama drugi put večeras zatresao mrežu.

80. minut - Poslednja izmena kod domaćina, Mugoša umesto Bećiraja.

79. minut - Druga izmena kod "orlova", Milinković-Savić je ušao umesto Gaćinovića.

78. minut - CRVENI KARTON ZA TUMBAKOVIĆA! Roki je pokazao žuti karton Jankoviću, jer je u glavu šutnuo Gaćinovića, posle čega se Tumbaković pobunio, a italijanski sudija ga isključio.

73. minut - Menja i Tumbaković, umesto zadnjeg veznog Šćekića na terenu je znatno ofanzivniji Ivanić.

72. minut - Krstajić u igru uvodi debitanta Jovičića umesto Lukića.

71. minut - Snažan šut Jovovića iz velike daljine, Dmitrović iz drugog pokušaja hvata loptu.

1 / 4 Foto: Starsport©

70. minut - Pravovremena intervencija Dmitrovića, stigao je do lopte pre Jovovića. U suprotnom, bilo bi drame pred golom Srbije.

64. minut - Odlično su kombinovali Gaćinović i Tadić, kapiten je zatim hteo da proigra Mitrovića i namesti mu stoprocentnu šansu, ali je njegovu nameru prozreo Simić i otklonio opasnost.

63. minut - Vukčević je besno reagovao pošto mu je Ruki dosudio prekršaj nad Tadićem, pa mu je Italijan dao žuti karton.

55. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Uporni Mitrović je ušao u kazneni prostor, izgubio je kontrolu nad loptom, ali je ona ipak došla do Tadića, koji je bio na sedam metara sam pred Petkovićem, međutim, kapiten Srbije je loše reagovao i velika prilika je otišla u nepovrat.

54. minut - Prekid je izveo Tadić, Rodić pokušao glavom, ali je Petković bio siguran.

52. minut - Najopasniji napad domaćina, Bećiraj je tukao sa 17, 18 metara, za malo pored gola.

49. minut - Gaćinović je pao i požalio se na povredu iako oko njega nije bilo nikog.

47. minut - Domaćin daje gas od starta drugog poluvremena, Jovović sa 25 metara puca preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Tumbaković je napravio prvu izmenu, umesto beka Stojkovića uveo je krilo Jankovića, što znači da selektor Crne Gore pojačava ofanzivu.

1 / 7 Foto: Starsport©

POLUVREME - 0:1

45. minut - Udarac Lukića iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti.

42. minut - Šut Lukića iz daljine - preko gola.

39. minut - Marušić tuče sa 17 metara, visoko preko gola.

36. minut - Još jedan žuti karton za "orlove", sada Tadiću zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka.

32. minut - Lukić je dobio žuti karton zbog opstrukcije igre.

31. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Odlična akcija "orlova", Živković je centrirao sa desne strane, Petković je loše intervenisao i namestio zicer Tadiću, koji je sa sedam, osam metara šutirao pravo u golmana Crne Gore.

18. minut - GOOOOLLLL - 1:0 ZA SRBIJU! MITROVIĆ IZ PENALA!

17. minut - PENAL ZA SRBIJU! U duelu dvojice igrača Crvene zvezde, Stojković je oborio Rodića, sudija Roki je pokazao na "belu tačku", a onda i  crnogorskom reprezentativcu žuti karton.

14. minut - Bez većih uzbuđenja na terenu u uvodu meča.

7. minut - Već dve lopte su se izduvale! Za šest i po minuta! Stiže treća...

3. minut - Žestok faul Marušića nad Gaćinovićem.

1. minut - Italijan Đanluka Roki je dao znak da utakmica počne.

SASTAVI:

Domaćin igra bez Stefana Savića, što se od ranije znalo, kao što se znalo da će Crnu Goru predvoditi oporavljeni Jovetić. Selektor Ljubiša Tumbaković u tim je uvrstio rovitog Vukčevića.

Selektor Srbije Mladen Krstajić ukazao je šansu Rodiću, umesto Kolarova, i Maksimoviću, umesto Matića, što se možda moglo i naslutiti, ali je neočekivano što je među najboljih 11 uvrstio Gaćinovića i Živkovića, dok su Milinković-Savić i Kostić ostali na klupi.

CRNA GORA: Petković, Stojković, Simić, Tomašević, Vešović, Šćekić, Vukčević, Marušić, Jovović, Jovetić, Bećiraj.

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić, Gaćinović, Tadić, Živković, Mitrović.

Sudija: Đanluka Roki (Italija)

Startnih 1️⃣1️⃣ | 🇲🇪🆚🇷🇸 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #SrcemSvim #Orlovi #NationsLeague #FSS

A post shared by Football Association of Serbia (@fudbalskisavezsrbije) on

20:43 - I "orlovi" imaju podršku nekoliko stotina navijača

20:41 - Aplauzi za "Bože pravde"!

Srpskoj himni aplaudirao je ceo stadion!

20:39 - Ovacije za "orlove"

Kada su rezervni igrači reprezentacije Srbije izašli na teren dobili su ovacije sa svih tribina.

19:20 - Stigao Murinjo!

Trener Mančester junajteda Žoze Murinjo stigao je na stadion pod Goricom i odmah otišao u jednu od kancelarija.

19:16 - Navijači Crne Gore okupirali kafiće u kojima se toči alkohol

19:07 - Crna Gora podeljena za koga će navijati

18:49 - Teren u dobrom stanju

18:37 - Predsednici sede jedan pored drugog - Milo Đukanović i Dejan Savićević

18:26 - Nezadovoljni vlasnici kafića

Vlasnici kafića u centru Podgorice, u širem krugu oko stadiona, nezadovoljni su jer su njihovi lokalni, iz bezbednosnih razloga, zatvoreni satima pred utakmicu.

"Izgubili smo najbolji dan u godini", kukaju gazde ugostiteljskih objekata.

18:20 - Oko stadiona policije ima na svakom koraku

18:11 - Košarkašica u dresu Partizana...

18:09 - Ulice oko stadiona puste, visoke mere obezbeđenja

17:30 - Navijači Crne Gore se spremaju za meč

Obe selekcije imaju po četiri boda, posle pobeda nad Litvanijom i remijima sa Rumunijom.

"Orlovi" su kao gosti savladali Litvaniju 1:0 golom Tadića iz penala, a onda su u Beogradu odigrali 2:2 sa Rumunijom, oba gola dao je Mitrović.

Crna Gora je sa Rumunima kao gost igrala bez golova, a onda je kod kuće pogocima Savića iz penala i Jankovića pobedila Litvaniju 2:0.

Večeras se u isto vreme kad i u Podgorici, u Viljnusu igra drugi meč Grupe 4, a sastaju se Litvanija i Rumunija.

Reprezentacija Srbije je u Podgoricu došla bez trojice povređenih igrača - kapitena Aleksandra Kolarova, njegovog zamenika Nemanje Matića, kao i Adema Ljajića.

I domaća selekcija je oslabljena prvenstveno neigranjem Stefana Savića.

Večerašnja utakmica smatra se istorijskom, jer se prvi put sastaju reprezentacije Crne Gore i Srbije, koje su do pre 12 godina bili zajedničkoj državi.