CRVENO-BELI GAZE SVE PRED SOBOM: Zvezda ubedljiva na gostovanju u Šapcu protiv Mačve! (VIDEO)

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Šapcu Mačvu sa 2:0 u prvoj današnjoj utakmici 13. kola Super lige Srbije.

Zvezda je pred gotovo punim stadionom u Šapcu tokom celog susreta bila bolji rival, ali u prvih pola sata nije uspela da probije odbranu Mačve koja je pružala jak otpor.

Situacija na terenu se ipak promenila u 38. minutu kada je Milan Pavkov na drugoj stativi bio najviši u skoku nakon centaršuta Veljka Simića s leve strane.

Samo sedam minuta kasnije crveno-beli imali su priliku da povise prednost, ali je Marko Gobeljić u situaciji "jedan na jedan" s Dušanom Puletićem šutirao pravo u golmana Mačve.

U drugom poluvremenu ekipa Vladana Milojevića je bila strpljiva i u potpunosti kontrolisala situaciju na terenu.

Pitanje pobednika ovog susreta rešeno je u 61. minutu kada je Dušan Jovančić iskoristio proigravanje El Fardua Bena i postavio konačan rezultat.

Mačva je utakmicu završila s desetoricom igrača na terenu, pošto je u sudijskoj nadoknadi vremena drugog dela Igor Ristivojević dobio drugi žuti karton.

Zvezda je prva na tabeli Super lige Srbije sa 37 bodova, dok je Mačva 11. sa 13.

DRUGO POLUVREME:

92. minut - CRVENI KARTON ZA MAČVU!

85. minut - Odlična prilika za domaćine, ali je na mestu bio Milan Borjan.

80. minut - Posle slobodnog udarca Ben je pogodio rašlje gola domaćina.

79. minut - Igor Rustivojević dobija žuti karton.

67. minut - Žuti karton za kapitena Mačve Filipa Pejovića.

60. minut - GOOOOOOL! Jovančić. Izbio je Jovančić ispred golmana Puletića i rutinski loptu poslao pod prečku.

58. minut - Pokušao je Jovančić sa ivice šesnaesterca, ali je dobro odbranio golman Mačve i loptu prosledio u korner.

55. minut - Zvezda je ponovo postigla pogodak iz ofsajda.

51. minut - Igra se otvoreno na obe strane, ali bez prave šanse u nastavku.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45.minut - Završeno je prvo poluvreme.

45. minut - Nova prilika za Zvezdu, ali je lopta posle šuta prošla koji milimetra pored desne stative gola Mačve.

44. minut - Odlična šansa za Zvezdu. Sam sebi je napravio prostor Gobeljić i pokušao je špicem po zemlji, ali je ovog puta kao pobednik izašao Puletić.

38. minut - GOOOOOOL - Pavkov! Gotovo iz mrtvog ugla Milan je glavom da savlada golmana Puletića posle odličnog centaršuta sa leve strane.

35. minut - Zvezda je postigla gol, ali je Benov pogodak poništen zbog ofsajda.

30. minut - Tri kornera u nizu za crveno-bele, ali bez neke šanse...

15. minut - Stopostotna šansa ukazala se Pavkovu posle dobijenog duela sa Lazarevićem na samom petercu, ali skroz iskosa. Šutirao je potom napadač Zvezde - pored stative!

13. minut - Igra se otovreno na obe strane, ali bez prave šanse.

8. minut - Utakmica je brzo nastavljena.

1 / 5 Foto: starsport

7. minut - Utakmica je prekinuta na nekoliko minuta zbog bakljade.

6. minut - ŠANSA! Prva je zapretila Mačva! Greška gostujuće odbrane, Gavrić je ukrao loptu, šutirao sa 13-14 metara iskosa, ali je Borjan odbranio.

1. minut - Utakmica je počela.

Mačva: Puletić, Pejović, Jovanović, Ristivojević, Lazarević, Ivić, Adamović, Gigić, Gavrić, Tošić, Đoković.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Degenek, Savić, Gobeljić, Jovančić, Krstičić, Ben, Ebesilio, Simić, Pavkov.

Sastavi:

Crveno-beli posle teškog poraza u Liverpulu gostuju ekipi gde su prošle sezone imali dosta problema i koja ima novog trenera Darka Tešovića.

Zvezda ide u Šabac i sa mnogo problema zbog povreda Ričmonda Boaćija, Branka Jovičića, Marka Marina.

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević kaže da je gostovanje Mačvi iz Šapca jedno od najtežih gostovanja do kraja sezone

- Igramo sa ekipom koja nas je namučila prošle sezone, kako u Superligi, tako i eliminacijom iz Kupa Srbije. Za Mačvu imam samo reči hvale, osim Matića ostali su joj skoro svi igrači, poseduje spoj mladosti i iskustva i pokazala je kontinuitet kroz rad trenera Dragana Aničića, što je interesantno za srpski fudbal. Dosta pruža u Superligi i očekujem izuzetno borbenu i tešku utakmicu za koju ćemo se spremiti na najbolji mogući način - rekao je trener Vladan Milojević .

Utakmica 13. kola Superlige između Mačve i Crvene zvezde igra se u nedelju od 16.30 sati.