LUDNICA U LIGI EVROPE: Olimpijakos izbacio Milan posle drame u Pireju, Lajpcig eliminisao sam sebe

POZNATI SVI UČESNICI ŠESNAESTINE FINALA

Poslednje tri karte za šesnaestinu finala Lige Evrope overili su Olimpijakos, Seltis i Slavija iz Praga.

Olimpijakosu je u Grupi F bila potrebna pobeda od najmanje dva gola razlike nad Milanom u Pireju kako bi uz Betis prošao dalje i uspeo je da je ostvari - 3:1, a ujedno i izbaci "rosonere" iz daljeg takmičenja.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je u nastavku usledila ludnica.

Domaćin je preko Sisea u 60. i autogolom Zapate u 70. minutu stigao do željene prednosti, ali se dva minuta kasnije Zapata iskupio i smanjio zaostatak Milana na samo gol. Međutim, novu erupciju oduševljenja navijača Olimpijakosa izazvao je Fortunis, kada je u 81. minutu iskoristio penal za konačnih 3:1.

U drugom, nevažnom meču ove grupe Didelanž je osvojio prvi bod, jer je odigrao bez golova sa Betisom.

Drame je bilo i u Grupi B. Salcburg je odavno overio prvo mesto, ali je u Glazgovu učinio uslugu bratskom klubu Lajpcigu (i jednima i drugima je vlasnik Red Bul) savladavši Seltik 2:1, pa je nemačkom predstavniku preostalo samo da kod kuće pobedi otpisani Rozenborg. Lajpcig je vodio do 86. minuta, kada su Norvežani izjednačili (1:1) i progurali Seltik u narednu rundu.

Slavija je iz Grupe C prošla dalje, jer je u Pragu pobedila Zenit 2:0 i ostala ispred Kopenhagena i Bordoa.