SPEKTAKULARAN DERBI U ENGLESKOJ: Everton poveo, a onda je kaznena ekspedicija Totenhema pokazala svoju moć! (VIDEO)

KIŠA GOLOVA U PREMIJER LIGI

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na gostujućem terenu Everton sa 6:2, u utakmici 18. kola Premijer lige i učvrstili se na trećem mestu na tabeli.

Everton je poveo u 21. minutu golom Tea Volkota, a šest minuta kasnije izjednačio je Son Hung Min. Do kraja poluvremena, golove za Totenhem postigli su Dele Ali u 35. i Hari Kejn u 42. minutu.

Četvrti gol za londonski klub postigao je Kristijan Eriksen u 48. minutu, a zatim je strelac za Everton bio Gilfi Sigurdson, u 51. minutu. Posle toga Son je ponovo bio strelac, u 61. minutu, a konačan rezultat postavio je Kejn, svojim drugim golom na utakmici, u 74. minutu.

Totenhem je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, ukupno 14. u prvenstvu i treći je na tabeli sa 42 boda. Prvi je Liverpul sa 48, a drugoplasirani Mančester siti ima 44.

Everton, koji je pretrpeo drugi vezani poraz, ukupno šesti, zauzima 11. mesto na tabeli sa 24 boda.