BENZEMA DVOSTRUKI STRELAC: Real Madrid i u revanšu pobedio Đironu i plasirao se u polufinale (VIDEO)

KUP KRALJA

Poslednji učesnik španskog Kupa kralja je Real Madrid, jer je bio bolji od Đirone i u revanšu, večeras na gostovanju - 3:1.

U prvom meču na "Santjago Bernabeuu" tim Santjaga Solarija je pobedio 4:2.

Sve je u revanšu bilo rešeno u prvom poluvremenu zahvaljujući dvostrukom strelcu Karimu Benzemi, koji je mrežu domaćina tresao u 27. i 43. minutu.

Francuz je ovim pogocima prestigao slavnog Meksikanca Uga Sančeza i probio se na šesto mesto večne liste strelaca Real Madrida.

U nastavku se obrukao Lukas Vaskez, koji je promašio bukvalno prazan gol za pet, šest metara, a Đirona je uspela da smanji zaostatak na 1:2 preko Pora u 71. minutu.

Međutim, pet minuta kasnije Markos Ljorente je postavio konačan rezultat.

Ovo je peta uzastopna pobeda Reala u prvenstvu i Kupu.

Pre Reala u polufinale su se plasirali Valensija, Betis i branilac trofeja Barselona.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/Andreu Dalmau)