DUŠAN TADIĆ SE OKITIO PRVOM KRUNOM U SEZONI: Ajaks pregazio Viljem i osvojio Kup Holandije! Srbin magično asistirao kod prvog gola VIDEO

Ubedljivi Kopljanici

Fudbaleri Ajaksa, predvođeni srpskim reprezentativcem Dušanom Tadićem, osvojili su Kup Holandije.

"Kopljanici" su u finalu pregazili Viljem II rezultatom 4:0.

Demonstraciju sile kluba iz Amsterdama najavio je upravo Tadić. Magičnom asistencijom je spojio Blinda sa golom rivala u 38. minutu za vođstvo 1:0.

Samo minut kasnije Ajaks je duplirao prednost preko Klasa Jan Huntelara.

Iskusni napadač Ajaksa je u 67. minutu postigao novi gol za svoj tim, a konačan rezultat je postavio Rasmus Kristensen u 76. minutu.

Bio je to prvi trofej za Ajaks ove sezone, a navijači tima iz Amsterdama nadaju se da će osvojiti još dva. Ajaks u prvenstvu Holandije deli prvo mesto sa ekipom PSV-a, dok je u prvom meču polufinala Lige šampiona slavio u gostima protiv Totenhema sa 1:0.