NIGERIJAC DVA PUTA POGODIO: Molde trojkom najavio dolazak u Humsku

Fudbaleri Moldea uspešno su završili posao u domaćem prvenstvu pred put u Beograd na megdan Partizanu u plej-ofu za Ligu Evrope, kao gosti su savladali tim iz donjeg dela tabele Rajnhajm 3:2, uz dva gola nigerijskog napadača Lekea Džejmsa.

Bio je ubitačan i snalažljiv u dve situacije pred golom domaćeg sastava strelac devet golova za Molde ove sezone, prvo je pogodio u 7, potom i u 48. minutu, kada je praktično i rešeno pitanje poednika.

U tom trenutku bilo je 3:1 zasastav Erlinga Moea, pa je pogodak Solbakena u 71. minutu bio samo utešni po Rajnhajm, ne i najava preokreta.

Strelac gola za Molde, pored Džejmsa, bio je Elingsen.

Ovim trijumfom Molde je povratio lidersku poziciju na tabeli norveškog prvenstva posle 18. kola, istina uz meč manje od prvog pratioca Bodo Glimta.

Podsećamo da će prvi meč Partizana i Moldea biti odigran bez prisustva gledalaca posle kazne UEFA srpskom klubu zbog ispada navijača.