CRVENA ZVEZDA PONOVO U LIGI ŠAMPIONA! ISTORIJA JE ISPISANA NA MARAKANI PRED 55.000 DELIJA (KURIR TV)

SPEKTAKL ZA PAMĆENJE

Zvezda je ponovo u Ligi šampiona! Crveno-beli su se drugu sezonu zaredom izborili za učešće u grupnoj fazi elitnog takmičenja!

Večeras je na "Marakani" ispisana istorija!

Tim trenera Vladana Milojevića je pred krcatim tribinama stadiona "Rajko Mitić" odigrao sa Jang bojsom nerešeno 1:1 (0:0) i, zahvaljujući više golova postignutih u gostima (2:2) u prvom meču u Bernu, plasirao se u "krem društvo" evropskog fudbala.

Oko 55.000 "Delija" je sve vreme davalo vetar u leđa crveno-belima i na kraju su se zajedno radovali velikom uspehu.

Aleksa Vukanović je u 60. minutu bacio navijače u trans i nagovestio da će Zvezda ponovo igrati u Ligi šampiona! Iz tog transa trgao ih je El Fardu Ben autogolom u 82. minutu. Međutim, crveno-beli su bez problema sačuvali rezultat koji im odgovara i priveli meč kraju.

Kada je engleski sudija Entoni Tejlor označio kraj, na "Marakani" je nastao delirijum.

Obojica trenera su napravila po dve izmene u sastavu u odnosu na duel u Bernu prošle nedelje. Milojević je u tim vratio Milunovića i Jovančića, koji su odslužili suspenzije, a sve je iznenadio jer je ponovo u startnih 11 uvrstio Vukanovića. Ispostavilo se da je to bio pun pogodak stratega srpskog prvaka.

Crveno-beli su od starta prepustili rivali posed lopte i trudili se da umrtve ritam, u čemu su i uspeli. U prvom poluvremenu nije viđena nijedna šansa ni pred jednim golom.

Međutim, u nastavku su gosti morali da krenu ofanzivnije, što je domaćinu ostavilo dosta više prostora za kontranapade. Jedan takav Zvezda je pretvorila u vođstvo.

Na isteku sata igre Marin je započeo akciju, nastavio ju je Rodić koji je sa gol-aut linije centrirao, a Vukanović nadskočio čuvara i glavom poslao loptu u mrežu!

Malo je reći da je "Marakana" eksplodirala.

Crveno-beli ni posle toga nisu dozvoljavali Švajcarcima da se razmahnu, ali je Jang bojs ipak uspeo da dođe do izjednačenja. U 82. minutu posle prekida, crveno-beli su izbili loptu iz kaznenog prostora, na nju je natrčao Janko i šutirao, ali joj je Ben glavom promenio pravac i prevario Borjana.

Bilo je za očekivati da Jang bojs krene na sve ili ništa, ali su crveno-beli bili dovoljno staloženi i koncentrisani da ukoče protivnika i ne dozvole mu ni šansu da napravi.

Na kraju, posle osam minuta sudijske nadoknade vremena, začuo se poslednji zvižduk sudije Tejlora i tada je počela crveno-bela žurka.

KRAJ - 1:1!

90+7. minut - Crveni karton za Tomanea, posle prekršaja s leđa.

90+2. minut - Šut Nsamea sa 20 metara, Borjan brani!

84. minut - Šansa za Zvezuu! Ben je izašao sam pred golmana Von Balmosa i šutirao pravo u njega.

82. minut - Ivanić umesto Vukanovića.

82. minut - 1:1 - AUTOGOL BENA! Posle prekida, crveno-beli su izbili loptu iz kaznenog prostora, na nju je natrčao Janko i šutirao, ali joj je Ben glavom promenio pravac i prevario Borjana.

79. minut - Požuteo i Tomane.

69. minut - Ben umesto Matea Garsije.

65. minut - Ušao je Sulejmani, zamenio je Siera, a Oro umesto Asalea. Dvostruka izmena kod gostiju.

65. minut - Lotomba je centrirao sa leve strane, Kanjas je nehotice poslao loptu ka svojoj mreži, ali je Borjan bio na mestu.

64. minut - Šut Fasnahta, pored gola.

61. minut - Prva izmena u Zvezdi - povređeni Boaći izlazi, Tomane ulazi.

60. minut - GOOOLLL - 1:0! VUKANOVIĆ! Marin je započeo akciju, Rodić je sa leve strane centrirao, a Vukanović na petercu nadskočio čuvara i glavom poslao loptu u mrežu.

59. minut - Pokušaj Lotombe sa 25 metara - preko gola.

57. minut - Još jednom je Ngamaleu probio po desnom krilu i tukao, ali je Borjan bio na mestu.

57. minut - Ngamaleu je centrirao sa desne strane, Borjan je želeo da uhvati loptu, ali je zakačio prečku, ona mu je ispala, a Asale nije dobro odreagovao.

52. minut - Fasnaht umnesto Cesigera - prva promena u Jang bojsu.

46. minut - Jang bojs zapretio! Ngamaleu je prošao po desnom krilu i proigrao Ebišera, koji je sa 17 metara tukao preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

POLUVREME - 0:0! ZVEZDA IMA REZULTAT KOJI JOJ ODGOVARA

38. minut - Crveno-beli sve više drže loptu u posedu i time rivala drže daleko od svog gola.

36. minut - Marin je pokušao da iznenadi golmana gostiju, udarcem iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan.

36. minut - Cesiger je prvi fudbaler Jang bojsa u beležnici sudije Tejlora.

33. minut - Ebišer je izveo "skraćeni korner" sa leve strane i tukao direktno u gol, Borjan je bio pribran i poslao loptu u korner.

33. minut - I treći žuti za fudbalere Zvezde - Gobeljić zbog prekršaja nad Ngamaleuom.

26. minut - Posed lopte je 63-37 u procentima u korist gostiju, ali uprkos tome može se reći da Zvezda kontroliše igru. Crveno-beli su rivalu svesno prepustili posed.

23. minut - Siero je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara i pogodio živi zid.

21. minut - Degenek je drugi Zvezdin igrač koji je požuteo, zbog starta nad Nsameom.

18. minut - Žuti karton za Milunovića posle prekršaja nad Ngamaleuom.

SELEKTOR SRBIJE LJUBIŠA TUMBAKOVIĆ PRATI MEČ NA MARAKANI

17. minut - Vukanović je prevario Sorensena kod gol-aut linije, pa ga je Danac faulirao.

11. minut - Prodor Marina, stigao je do kaznenog prostora, ali je onda poslao loptu u gol-aut.

5. minut - Prva gužva u kaznenom prostoru gostiju. Posle prekida lopta je izbijena, Jovančić je hteo da uhvati volej, ali je udario igrača Jang bojsa, pa je dosuđen faul u napadu.

2. minut - Degenek je pogrešio, promašio je loptu, ona je došla do Nsamea, čiji je pokušaj izblokiran.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAV:

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević, u odnosu na meč u Bernu, napravio je dve izmene - vratio je u tim Milunovića i Jovančića, koji su odslužili suspenzije, umesto Pankova i Ivanića. Iznenađenje je to što je Milojević ponovo šansu ukazao Vukanoviću, jer je javnost očekivala Bena ili Ivanića.

Kod Jang bojsa, srpski internacionalac Miralem Sulejmani je na klupi posle oporavka od povrede. I trener Seoane je napravio dve izmene, pa večerašnju utakmicu počinu Sorensen i Janko.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Jovančić, Kanjas - Vukanović, Marin, Garsija - Boaći.

JANG BOJS: Van Balmos - Sorensen, Luštenberger, Cesiger, Janko, Ngamelu, Asale, Sijero, Nsame, Ebišer, Lotomba.

Srpski i švajcarski prvak igraju revanš plej-ofa elitnog evropskog klupskog takmičenja. U prvom meču u Bernu bilo je 2:2.

Domaćin je poveo golom Asalea u sedmom minutu, preokret su kreirali Degenek i Mateo Garsija pogocima u 18. i 46, a konačan rezultat postavio je rezervista Oro u 76. iz penala, dosuđenog zahvaljujući VAR-u.

20:57 - SPEKTAKULARNA KOREOGRAFIJA

20:54 - Navijači Jang bojsa

20:50 - Vujadin Savić spreman za navijanje

20:42 - Na Makaranu je stigao i bivši košarkaš Zvezde i reprezentativac Nemačke Majk Cirbes.

20:03 - MUŠEMA PONOVO NA MARAKANI

20:00 - TRUBAČI NAPRAVILI HAOS ISPRED MARAKNE!

19:50 - DELIJE SPREMILE NEŠTO ŠTO NIKAD PRE NISU URADILE

19:43 - "Topla dobrodošlica" za fudbalere Jang bojsa

19:36 - LUDNICA NA TENKU!

19:33 - HRVATSKI DOMOBRAN: TO JE TENK KOJI SAM ZAROBIO U RATU!

19:28 - Zvižduci za engleske sudije

19:15 - Gužva na Autokomandi

19:13 - Zatvorena ulica Ljutice Bogdana

Policija je zatvorila ulicu Ljutice Bogdana u očekivanju dolaska autobusa sa fudbalerima Jang bojsa.

18:51 - "Marakana" je simbol Beograda

18:45 - Pesma posvećena crveno-belima

18:32 - Oro: Biće vrelije nego u Zagrebu! Treba nam više bezobrazluka

"Biće mnogo vrelije nego u Zagrebu prošle godine. Ali, svesni smo da imamo kvalitet da možemo svuda i svakom da zatresemo mrežu. Ono što nam nedostaje u igri je malo više bezobrazluka, malo ubilačkog instinkta, da ga tako nazovem. Pred prvu utakmicu sam se dogovorio sa trenerom da uđem u igru samo ako bude neophodno. Meč je prošao, osećam se dobro, nema bola. Ali, čak i da ga bude, ovo su utakmice kod kojih se bol ignoriše, jer zaista želim da još jednom osetim iskustvo igranja u Ligi šampiona. Učinićemo svi sve da budem u prvih 11 u revanšu. Ako ne uspemo, ponovo ću s klupe gledati da li će biti potrebno da uđem", rekao je francuski napadač Jang bojsa Giljem Oro.

18:22 - Neka se istorija pojavi

Zvezda i Jang bojs su se jednom već sreli. Bilo je to 2004. godine, takođe u kvalifikacijama za Ligu šampiona. U prvom meču u Bernu, kao i sada, bilo je 2:2, a u beogradskom revanšu čak 3:0 za crveno-bele. Oba gola za Zvezdu u gostima dao je Žigić, kao i jedan na "Marakani", gde su se u strelce upisali i Bojan Miladinović i Ivan Dudić.

18:01 - Marin: Zvezda zaslužuje Ligu šampiona

Kapiten Zvezde Marko Marin, koji zna kako se igraju ovako velike utakmice, kaže da njegov tim neće braniti dobar rezultat iz Švajcarske.

"Vreme je za moj gol, ali najbitniji je prolaz. Kako god da bude, samo da uđemo u Ligu šampiona. Zvezda to zaslužuje", veliki optimista je Marin.

17:32 - Hej, Pavkov, skoči daj gol...

17:17 - Milojević: Naravo da pritisak postoji

"Naravno da postoji pritisak, ali morate da se nosite s njim ako želite da budete na ovom nivou. Dobro smo se spremili i od igrača ću tražiti da igraju kako umeju, da bude praznik fudbala i sporta. Ne sumnjam u lep ambijent i da ćemo svi uživati", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević i dodao:

"Ne bi trebalo posebno da se priča o važnosti utakmice. Protivnik je ozbiljan, dobar u svim segmentima. Imamo veliko poštovanje prema Jang bojsu, to su zaslužili kao klub, svojim igrama. Na mojim igračima je da se dobro spreme i budu koncentrisani".

17:02 - UEFA o tenku: Nije sporno dok ne zapuca!

16:49 - Luka Jović poželeo sreću crveno-belima

16:41 - Zvezda sprema iznenađenje za navijače

16:30 - Švajcarci: Tunel strave i užasa na "Marakani"

16:19 - Sa "Enfilda" na "Marakanu"

Utakmicu će suditi Englez Entoni Tejlor (40). Znak FIFA od 1. januara 2013.

Reč je o iskusnom premijerligaškom arbitru, koji je ove sezone sudio utakmice Mančester junajted - Čelsi 4:0, Brajton - Vest Hem 1:1 i u subotu uveče derbi na "Enfildu", Liverpul - Arsenal 3:1. Na ta tri meča dodelio je ukupno 11 žutih kartona i dva puta pokazao na "belu tačku".

Bio je glavni sudija finala FA kupa 2017. (Arsenal - Čelsi 2:1) i finala Liga kupa 2015. (Čelsi - Totenhem 2:0).